Ağrı'ya Yeni Kapalı Tenis Kortları Kazandırılıyor - Son Dakika
Spor

Ağrı'ya Yeni Kapalı Tenis Kortları Kazandırılıyor

Ağrı\'ya Yeni Kapalı Tenis Kortları Kazandırılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı'da spor yapabilme koşullarını iyileştirmek amacıyla yatırımlara hız vererek, Ağrı'ya 2 adet yeni kapalı tenis kortu kazandırıyor. Ağrı Valiliği koordinesinde başlatılan inşaat çalışmalarının Ekim ayında tamamlanması hedefleniyor. Bu tesislerle Ağrı, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmayı hedefliyor ve spor turizminin gelişmesine katkı sağlayacak.

18.04.2024 13:04  Güncelleme: 13:07

Ağrı'da modern spor tesislerinin sayısı artarak devam ediyor. Gençlere ve vatandaşlarımıza daha iyi koşullarda spor yapabilmesine olanak sağlamak adına yatırımlara hız veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ağrı'ya 2 adet yeni kapalı tenis kortu kazandırıyor.

Ağrı Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Vali Lütfi Yiyenoğlu Şehir Stadyumu Spor Kompleksi yerleşkesinde, 2 adet yeni kapalı Tenis Kortlarının yapımına başlandı.

"Sporda başarı modern tesislerle mümkündür"

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, yapımına başlanılan tenis kortları inşaat alanında incelemelerde bulunarak, Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak'tan tesis çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ağrı'da sporun gelişmesi için altyapıya, tesisleşmeye ve spor organizasyonlarına çok büyük önem verdiklerini belirten İl Müdürü Din, 12 tenis antrenörünün yıl boyunca okullarda sportif yetenek taraması yaparak, tenis branşına yatkın ve yetenekli çocukları ücretsiz eğitimlerle yetiştireceklerini söyledi.

Sporda başarı modern tesislerle mümkün olduğunu belirten İl Müdürü Din, gelecekte profesyonel sporcu olmanın yolunun bu tesislerden geçecektir. Bu tesisin tamamlanmasıyla birlikte ilimizde; Ulusal ve uluslar arası müsabakalarına ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Ayrıca bu tesis Ağrı'da ki spor turizminin kalkınması için önemli bir yatırımdır. Bu modern tesiste Amatör spor kulüplerinin ve halkın istifade edebileceği, gençlerin sportif aktivitelerini yapabileceği, serbest zamanlarını değerlendirebileceğini söyledi.

Sözleşme bedeli 19 milyon 805 bin 721 TL olan tenis kortlarının Ekim ayında bitirilmesi hedefleniyor. - AĞRI

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Ağrı'ya Yeni Kapalı Tenis Kortları Kazandırılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Yusuf Gültekin: Ülke de en büyük sorun plansız işlerdir. Ülke genelinde üretim kapasitesi düşük istihdam yaratılması gerekir iken halen insanların birçoğunun gitmeyeceği kullanamayacagi tesisler yapılmaktadır. Bu darlık ve yoklukta bunlara yatırım yapilmaz.Yazıktır günahtır. Bu kadar beyniniz ucuz olmasın. Son 5 yıldır çiftçi ve üreticiyi bitirdiniz. Rant uğruna yurt dışından buğday dahil herşeyi getirdiniz.vallahi helal olsun 0 0 Yanıtla

Advertisement