Aliağa'da "Hareket Et, Sağlıklı Kal" etkinliği düzenlendi - Son Dakika

Aliağa'da "Hareket Et, Sağlıklı Kal" etkinliği düzenlendi

23.05.2022 17:05
Aliağa'da "Hareket Et, Sağlıklı Kal" etkinliği düzenlendi

İzmir'in Aliağa ilçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Fatih Ortaokulu koordinesinde "Hareket Et, Sağlıklı Kal" temalı yürüyüş etkinliği düzenlendi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Fatih Ortaokulu koordinesinde "Hareket Et, Sağlıklı Kal" temalı yürüyüş etkinliği düzenlendi.

İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, Fatih Ortaokulu Müdürü Tuncay Türkmen, öğretmen, öğrenciler ve ilçe sağlık müdürlüğü personelinin katılım gösterdiği etkinlikte Kent Park çevresinde yürüyüş yapıldı.

Orhun, burada yaptığı konuşmada birçok hastalığın gelişmesine sebep olan ana faktörlerin yetersiz ve dengesiz beslenme ile hareketsizlik olduğunu belirtti.

Türkiye'nin Avrupa'da obezite konusunda ilk sırada bulunduğunu ifade eden Özkan Orhun, "Fiziksel aktivitenin alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Alışkanlık haline getirilen fiziksel aktivitenin beden sağlığımız, ruh sağlığımız ve gelecekteki yaşam kalitemiz üzerine önemli etkileri vardır. Fiziksel aktivitenin artırılması ve teşvik edilmesi büyük önem arz ettiği görülmektedir." dedi.

Orhun, bu doğrultudaki çalışmalarının süreceğini dile getirdi.

YORUMLAR
500
İtfaiye ekibi yangına giderken kaza yaptı: 3 yaralı İtfaiye ekibi yangına giderken kaza yaptı: 3 yaralı Aliağa'daki Asbest İddialarına Tepki: 'Yaşam Alanlarımızın Avrupa'nın Çöplüğü Olarak Kullanılmasını Kabul Etmiyoruz' Aliağa'daki Asbest İddialarına Tepki: 'Yaşam Alanlarımızın Avrupa'nın Çöplüğü Olarak Kullanılmasını Kabul Etmiyoruz' İzmir'de 138 şişe sahte içki ele geçirildi İzmir'de 138 şişe sahte içki ele geçirildi
Kaynak: AA

Son Dakika Spor Aliağa'da 'Hareket Et, Sağlıklı Kal' etkinliği düzenlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement