Bakan Bak: Spora yapılan yatırımlar meyvesini veriyor - Son Dakika
Spor

Bakan Bak: Spora yapılan yatırımlar meyvesini veriyor

GENÇLİK ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa'nın en genç stadyumlarına, en genç salonlarına, en genç havuzlarına, en genç tesislerine ve en genç nüfusa sahip olduklarını belirterek, spora yapılan yatırımların meyvesini verdiğini söyledi. Bakan Bak, çocukları sporla buluşturarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

04.10.2023 16:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

1) BAKAN BAK: SPORA YAPILAN YATIRIMLARIN HEPSİ, MEYVESİNİ VERİYOR

GENÇLİK ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Avrupa'nın en genç stadyumlarına, en genç salonlarına, en genç havuzlarına, en genç tesislerine ve en genç nüfusa sahibiz. Spora yapılan yatırımların hepsi, meyvesini veriyor" dedi.

Osman Aşkın Bak, Malatya'da yapımı devam eden Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ile Orduzu Gençlik Spor Kompleksi'nde incelemelerde bulundu. Burada konuşan Bak, deprem felaketinde tüm tesislerin lojistik merkez olarak kullanıldığını hatırlattı. Bakan Bak, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız tesisleşmeye çok önem verdi. Avrupa'nın en genç stadyumlarına, en genç salonlarına, en genç havuzlarına, en genç tesislerine ve en genç nüfusa sahibiz. Bir de pek çok organizasyonu yapacak kapasitedeyiz, uluslararası organizasyonlar için de. Kulüplerimizin salonları, yatırımları, spora yapılan yatırımların hepsi, meyvesini veriyor. Dediğim gibi; çocuklarla buraları dolduracağız. Başta bağımlılık olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracağız. Çocuklar buraya gelecek, hoplayacak, zıplayacak ve spor yapacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak en önemli amacımız; o. Hakikaten Cumhurbaşkanı'mızın vizyonu bu; salonlar yapıp, çocukları doldurmak. Dışarıda, başka ortamlarda bulunmasınlar. Milli Eğitim ile beraber çalışıyoruz. Öbür taraftan da kötü alışkanlıktan uzak duracaklar. O yüzden tesisler çok önemli" diye konuştu.

Bakan Bak: Spora yapılan yatırımlar meyvesini veriyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Bakan Bak: Spora yapılan yatırımlar meyvesini veriyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement