Bursaspor Başkanı Yazıcı. - Son Dakika
Spor

Bursaspor Başkanı Yazıcı.

Bursaspor Başkanı Yazıcı.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, şikeci zihniyetlere yönelik hafifletici hükümlerin gündeme getirilmesine şiddetle karşı olduklarını söyledi.

26.01.2012 11:45

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, şikeci zihniyetlere yönelik hafifletici hükümlerin gündeme getirilmesine şiddetle karşı olduklarını söyledi.

Yeşil beyazlı kulübün resmi yayını olan Bursaspor Dergisi'ne özel açıklamalarda bulunan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, "Haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması için yapılacak olan Genel Kurul'da tavrımız açık ve net bir şekilde değişikliğe red oyu olacaktır. Yakın geçmişte Bursaspor'un ligden düşmesine neden olan olaylar halen hafızalarımızda derin ve silinmez izlerle yer almaktadır. Bu nedenle şike ve şikeci zihniyetlere yönelik hafifletici hükümlerin gündeme getirilmesine şiddetle karşıyız. Süreci en başından sonuna kadar dikkatle ve özenle takip ediyoruz. Özellikle şike konusunda hiçbir hukuksuzluğa mahal verilmeyecek şekilde sürecin devamının takipçisi olacağımızın da altını çiziyorum. Türk futbolunun daha temiz, daha heyecanlı ve daha rekabetçi bir ortamda oynanması için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmek zorunda olduğumuzu biliyoruz. Yapılacak olan Genel Kurul'da Türk Futbolu için en hayırlı kararın çıkmasını arzu etmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Takımın durumunu da değerlendiren Yazıcı, sezonun ilk yarısında takımın yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle arzu edilen neticelerin alınmadığını hatırlatarak, "Bildiğiniz üzere sezonun ilk yarısında futbol takımımız yaşanan bir takım şansızlıklar sonucunda arzu ettiği neticeleri alamadı ve devreyi istemediğimiz bir noktada tamamlamamıza neden oldu. Yaşadığımız tüm şansızlıkları yeni yılla birlikte kıracağımıza inancım tam. Takımımızın kalitesi ortada ve sezonun ikinci yarısında gerçek güçlerini sahaya en iyi şekilde yansıtacaklarına inanıyorum" dedi. - Bursa

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Bursaspor Başkanı Yazıcı. - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement