Çanakkale Çardak Yağlı Güreşlerinde Yılmaz Zirvede - Son Dakika

Çanakkale Çardak Yağlı Güreşlerinde Yılmaz Zirvede

27.08.2013 17:34
Çanakkale Çardak Yağlı Güreşlerinde Yılmaz Zirvede

Lapseki'de 280'nci kez düzenlenen, Kırkpınar'dan sonraki en büyük yağlı güreş organizasyonu olan Çardak Yağlı Güreşleri'nin galibi Şaban Yılmaz oldu.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Çardak Belediyesi'nde 280'nci kez düzenlenen, Kırkpınar'dan sonraki en büyük yağlı güreş organizasyonu olan Çardak Yağlı Güreşleri'nin galibi Şaban Yılmaz oldu.

Türkiye çapından 700'den fazla güreşçinin katıldığı organizasyonda Kırkpınar başpehlivanlarından Recep Kara, Mehmet Yeşilyeşil, Serhat Balcı, Salih Balcı, İsmail Balaban, Şaban Yılmaz ve Ali Gökçen de boy gösterdi.

Güreşler öncesi belediye tarafından yaptırılan güreşçi heykelenin açılışı yapıldı. AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir de müsabakaları izledi. Toplam 5000 kişinin takip ettiği güreşlerde ağalık ihalesini 200 bin TL'yle Ramazan Güven aldı. Başpehlivanlık mücadelesinin finalinde Şaban Yılmaz, son Kırkpınar finalisti İsmail Balaban'ın sakatlanmasıyla kemere uzandı. - Çardak

YORUMLAR
500
Bingöllü öğrencilere Çanakkale, İstanbul ve Ankara gezisi Bingöllü öğrencilere Çanakkale, İstanbul ve Ankara gezisi Yenice'de KHGB seçimleri yapıldı Yenice'de KHGB seçimleri yapıldı Çanakkale'de denizden 1614 ahtapot tuzağı çıkarıldı Çanakkale'de denizden 1614 ahtapot tuzağı çıkarıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Çanakkale Çardak Yağlı Güreşlerinde Yılmaz Zirvede - Son Dakika


Advertisement