Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı - Son Dakika
Spor

Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı

Dakar Rallisi\'nde İlk Gün Tamamlandı

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak gösterilen 33.Dakar Rallisi'nde ilk gün özel etabı tamamlandı.

01.01.2012 17:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak gösterilen 33. Dakar Rallisi'nde ilk gün özel etabı tamamlandı.

Arjantin, Şili ve Peru topraklarında 15 Ocak Pazar gününe kadar sürecek rallide start bugün verilirken, yarışçılar 57 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 820 kilometrelik Mar Del Plata-Santa Rosa de La Pampa etabında mücadele etti.

İlk gün özel etabını, Dakar Türk Takımı adına mücadele eden Türk motosikletçilerden Kemal Merkit 41.45'lik derecesiyle 66., Şakir Şenkalaycı 44.39'luk derecesiyle 95. ve Selçuk Bektaş da 48.40'lık derecesiyle 127. sırada tamamladı.

Arjantin'in Mar Del Plata şehrinden başlayan rallide, 50 ülkeden 178 motosiklet, 30 ATV, 161 otomobil ve 74 kamyon olmak üzere toplam 443 araç mücadele ediyor. Üç ülke topraklarında yapılacak etaplar sonrasında ralli, 8 bin 370 kilometre katedildikten sonra bu yıl ilk kez Peru'nun başkenti Lima'da tamamlanacak.

Özel etabın galibi Şili'li sporcu Francisco Lopez Contardo olurken, ikinciliği favori isimlerden İspanyol Marc Coma, üçüncülüğü ise Arjantinli Javier Pizzolito elde etti. Bugün alınan bu sıralamalar ile 2. etap başlangıç sırası da belirlenmiş oldu.

Rallide yarışçılar yarın, Santa Rosa de La Pampa ve San Rafael arasında 295 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 782 kilometre katedecekler. - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dakar Rallisi'nde İlk Gün Tamamlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement