Son dakika Şili haberleri, Şili son dakika, son dakika Şili

Son Dakika Şili Haberleri

 • Çankaya Belediyesi Mart Ayında Kültür-Sanat Etkinlikleri Düzenliyor
  28 Şub Çankaya Belediyesi Mart Ayında Kültür-Sanat Etkinlikleri Düzenliyor

  Çankaya Belediyesi, mart ayında çeşitli kültür-sanat etkinliklerini Başkentli sanatseverlerle buluşturacak. Mart ayında 15 sergi, 3 tiyatro, 4 panel, 3 konser, 3 film gösterimi, söyleşi, halk şöleni ve şiir dinletisi düzenlenecek.

 • İspanyol Çiftçiler Madrid'de Protesto Eylemlerine Devam Ediyor
  26 Şub İspanyol Çiftçiler Madrid'de Protesto Eylemlerine Devam Ediyor

  İspanyol çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri, Avrupa Parlamentosu binasının önünde traktörlerini sürerek protestolarını sürdürdü. Çiftçiler, AB Ortak Tarım Politikası ile ilgili kararların alınacağı toplantı ve hükümetin sektörle bağlantı kararlarına tepki gösteriyor. Protestoların devam edeceğini açıklayan sendikalar, Fransa sınırında yol kapatma eylemi yapacaklarını duyurdu. AB Tarım Bakanları ise çiftçilerin eylemlerine karşı önlemler almak için toplandı.

 • Şili Uyruklu Turist Zonguldak'ta Tacize Uğradı
  25 Şub Şili Uyruklu Turist Zonguldak'ta Tacize Uğradı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesine gezmeye gelen Şili uyruklu kadın turist, taciz iddiası üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli hakkında şikayetçi oldu. Taciz olayıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • ASELSAN, NATO'ya yönelerek ihracatı artırmayı hedefliyor
  22 Şub ASELSAN, NATO'ya yönelerek ihracatı artırmayı hedefliyor

  ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda NATO'ya yönelik ihalelere gireceklerini belirtti. Akyol, Türkiye'nin savunma sanayisinde ihracatı artırmak için çalıştıklarını ifade etti.

 • Şili: Uluslararası hukukun sistematik olarak ihlal edilmesi İsrail'in devlet politikasının bir parçası
  20 Şub Şili: Uluslararası hukukun sistematik olarak ihlal edilmesi İsrail'in devlet politikasının bir parçası

  Uluslararası Adalet Divanı'ndaki duruşmada Şili'yi temsilen konuşan Ximena Fuentes Torrijo, İsrail'in uluslararası hukuku sistematik olarak ihlal ettiğini ve bunun İsrail'in devlet politikasının bir parçası olduğunu belirtti. Torrijo ayrıca, İsrail'in Filistin topraklarında işgalin ilhak haline geldiğini ve bu ihlallerin durdurulması, tazminat ödenmesi ve tekrarlanmayacağına dair güvencelerin sunulması gerektiğini ifade etti.

 • Perde Duvar Kullanımı Depremde Yapıların Kurtulma Oranını Artırıyor
  11 Şub Perde Duvar Kullanımı Depremde Yapıların Kurtulma Oranını Artırıyor

  İZMİR Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Dönmez, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin ardından uluslararası grupla bölgede incelemeler yaptıklarını belirterek, 250 hasarlı yapıdan alınan veriler ışığında yeterli perde...

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı: En zengin kesimin gelir payı arttı, orta sınıf yoksulluk sarmalına girdi
  09 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı: En zengin kesimin gelir payı arttı, orta sınıf yoksulluk sarmalına girdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Türkiye'de en zengin yüzde 20'lik kesimin gelir payının arttığını ve orta sınıfın yoksulluk sarmalına girdiğini belirtti. Bulut, ülkenin gelir dağılımındaki eşitsizliği vurgulayarak, Türkiye'nin OECD ülkeleri arasında gelir dağılımı en bozuk dördüncü ülke olduğunu ifade etti.

 • İZTO, Afet Güvenli Şehir Planlama Eğitimi Düzenliyor
  08 Şub İZTO, Afet Güvenli Şehir Planlama Eğitimi Düzenliyor

  İzmir Ticaret Odası (İZTO), Şili'de meydana gelen şiddetli depremlerin deneyimlerini aktaracak bir eğitim programı düzenliyor. Program, Şilili bir mimar ve şehir plancısı tarafından gerçekleştirilecek ve güvenli şehir planlama ve depreme dayanıklı mimari tasarım uygulamalarını ele alacak. Eğitim, İzmir Ticaret Odası'nın girişimleriyle organize edilen Afet Güvenli Şehir Planlama Eğitimi'nin açılış toplantısıyla başladı.

 • Şili'deki Orman Yangınlarında Ölü Sayısı 131'e Yükseldi
  07 Şub Şili'deki Orman Yangınlarında Ölü Sayısı 131'e Yükseldi

  Şili'nin orta ve güney kesiminde devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 131'e yükseldi. Şili Yasal Sağlık Servisi'nden yapılan açıklamada, ölenlerden 35'inin kimliğinin tespit edildiği ve 8 kişinin cenazesinin ailelerine teslim edildiği belirtildi. Yangınlar sonucunda Valparaiso bölgesinde 9 bin 700 hektardan fazla alan küle dönerken, 300'den fazla kişinin kayıp olduğu bildirildi. Şili'de 2010 depreminden bu yana yaşanan en ölümcül felaket olarak nitelendirilen yangınlar, kuru hava ve şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla yayılmıştı.

 • Şili eski Devlet Başkanı Sebastian Pinera helikopter kazasında öldü
  06 Şub Şili eski Devlet Başkanı Sebastian Pinera helikopter kazasında öldü

  Şili'nin Ranco eyaletinde yer alan Lago Ranco kasabasında meydana gelen helikopter kazasında Şili'nin eski Devlet Başkanı Sebastian Pinera, hayatını kaybetti. Helikopterde bulunan 4 kişiden 3'ü yaralı olarak kurtarıldı. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

 • Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır: Milli Yol Hareketi Milletin Sesidir
  06 Şub Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır: Milli Yol Hareketi Milletin Sesidir

  Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, depremde kayıp ailelerin acısını paylaşırken, imar yasasının değiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, partinin sistem karşıtlığı tavrının temelinde atalarına ihanet etmemek olduğunu belirtti.

 • Şili'deki Orman Yangınlarında 122 Kişi Hayatını Kaybetti
  06 Şub Şili'deki Orman Yangınlarında 122 Kişi Hayatını Kaybetti

  Şili hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre, Valparaiso bölgesinde devam eden orman yangınlarında en az 122 kişi hayatını kaybetti. Yangınlarda 11.000 hektarı aşkın bir alan küle dönerken, binlerce ev de hasar gördü.

 • Şili'deki Orman Yangınlarında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 123'e Yükseldi
  06 Şub Şili'deki Orman Yangınlarında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 123'e Yükseldi

  Güney Amerika ülkesi Şili'nin farklı bölgelerinde devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 123'e yükseldi. Vina del Mar ve Valparaiso kentlerinde yoğunlaşan yangınlarda çok sayıda kişi kayıp durumda.

 • ESTÜ'deki laboratuvar, deprem riski yüksek ülkelerdeki sismik izolatörlerin testlerini yapıyor
  05 Şub ESTÜ'deki laboratuvar, deprem riski yüksek ülkelerdeki sismik izolatörlerin testlerini yapıyor

  Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) bünyesindeki ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarı'nda, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu deprem riski yüksek ülkelerde inşa edilecek yapılardaki sismik izolatörler test edilip kullanım onayı verilirken, ürün geliştirme ve depreme dayanıklı...

 • Şili'deki orman yangınlarında ölü sayısı 110'a yükseldi
  05 Şub Şili'deki orman yangınlarında ölü sayısı 110'a yükseldi

  Güney Amerika ülkesi Şili'nin orta ve güney kesiminde etkili olan orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a yükseldi. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, yangınlarda yaşamını yitirenlerin sayısının artacağını belirtirken, Ulusal Yas Günü ilan edildiğini açıkladı. Yangınlardan etkilenen bölgelere askeri birliklerin konuşlandırılacağı ve ihtiyaç olan tüm kaynakların hazır bulundurulacağı ifade edildi.

 • Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 64'e yükseldi
  04 Şub Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 64'e yükseldi

  Şili'nin orta kesimlerinde devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 64'e yükseldi. Ülkede OHAL ilan edilirken, Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric can kayıplarıyla ilgili olarak, ''Bu rakamın önemli ölçüde artacağını biliyoruz'' ifadelerini kullandı.

 • Şili'deki orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi
  04 Şub Şili'deki orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi

  Şili'nin orta kesimlerinde başlayan ve henüz söndürülemeyen orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi. Vina del Mar ve Valparaiso kentlerinde yoğunlaşan yangınlarda ölü sayısının artmaya devam edeceği uyarısı yapıldı. Şili İçişleri Bakanı Carolina Toha, ülkenin en kötü felaketle karşı karşıya olduğunu belirtirken, Devlet Başkanı Gabriel Boric durumun gerçekten çok zor olduğunu ifade etti.

 • Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 51'e yükseldi
  04 Şub Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 51'e yükseldi

  Şili'nin orta ve güney kesiminde çıkan orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 51'e yükseldi. Orman yangınları nedeniyle OHAL ilan edilen ülkede Devlet Başkanı Gabriel Boric, ölü sayısının artacağı konusunda uyarıda bulundu.

 • Şili'deki yangınlarda en az 46 kişi hayatını kaybetti
  04 Şub Şili'deki yangınlarda en az 46 kişi hayatını kaybetti

  Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, Valparaiso bölgesinde çıkan yangınlarda en az 46 kişinin öldüğünü açıkladı. Şili hükümeti yangınlarla mücadele için sokağa çıkma yasağı ilan etti. Quilpue, Villa Alemana, Vina del Mar ve Limache bölgelerinde binlerce ev hasar gördü.

 • Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 19'a yükseldi
  03 Şub Şili'deki orman yangınlarında can kaybı 19'a yükseldi

  Şili'nin Vina del Mar kentinde devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a yükseldi. Şili İçişleri Bakanı Carolina Toha, yangından etkilenen bölgelere ulaşılmasıyla can kaybının artabileceğini belirtti.

 • Şili'deki orman yangınlarında 19 kişi hayatını kaybetti
  03 Şub Şili'deki orman yangınlarında 19 kişi hayatını kaybetti

  Güney Amerika ülkesi Şili'nin orta ve güney kesiminde meydana gelen orman yangınlarında 19 kişi hayatını kaybetti. Şilili yetkililer, Valparaiso ve Vina del Mar kentlerinde birçok bölgede yangınların çıktığını belirtti. Şili İçişleri Bakanı, ölü sayısının artabileceğini ifade ederken, bazı yangınların kasıtlı çıkarıldığı şüphesi olduğunu söyledi. Devlet Başkanı ise olağanüstü hal ilan ederek, tüm ekiplerin yangınlara müdahale için orta ve güney kesimlere yönlendirildiğini duyurdu. Şili'de daha önce de 2023 yılında çıkan orman yangınlarında 27 kişi hayatını kaybetmişti.

 • Şili'de orman yangınlarında 10 kişi hayatını kaybetti, OHAL ilan edildi
  03 Şub Şili'de orman yangınlarında 10 kişi hayatını kaybetti, OHAL ilan edildi

  Şili'nin orta ve güney kesiminde çıkan orman yangınlarında 10 kişi hayatını kaybetti. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, olağanüstü hal ilan ettiklerini duyurdu.

 • Arturo Vidal'e görkemli karşılaşma
  02 Şub Arturo Vidal'e görkemli karşılaşma

  Şilili futbolcu Arturo Vidal, 17 yıl sonra Colo-Colo takımına dönüşünde görkemli bir karşılama yaşadı. Helikopterle stada gelen Vidal, ata binerek ve kılıç kuşanarak taraftarları selamladı. Kariyerinde Bundesliga, Serie A ve La Liga'da forma giyen Vidal, Colo-Colo taraftarının sevgisini hissettiğini ve heyecanlandığını dile getirdi.

 • Colo-Colo, 17 yıl sonra takıma dönen Arturo Vidal'a görkemli karşılaşma yaptı
  02 Şub Colo-Colo, 17 yıl sonra takıma dönen Arturo Vidal'a görkemli karşılaşma yaptı

  Şilili futbolcu Arturo Vidal, 17 yıl sonra Colo-Colo takımına transfer oldu. Vidal, helikopterle stada giriş yaparak ata bindi ve kılıç kuşandı. Karşılaşma töreninde taraftarları selamlayan Vidal, heyecanını ve sevgisini hissettiğini söyledi. Kariyerinde 686 maçta görev alan Vidal, 111 gol atarken 83 asist yaptı ve birçok şampiyonluk yaşadı.

 • Japon deprem uzmanı Moriwaki: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 3 metre yüksekliğinde tsunami olabilir
  02 Şub Japon deprem uzmanı Moriwaki: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 3 metre yüksekliğinde tsunami olabilir

  Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki "Akdeniz, Ege ve Marmara'da genel olarak 1 metre yüksekliğinde tsunaminin meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Denizin bazı derin yerlerinde depremle birlikte kaymada oluyorsa 3 metre yüksekliğinde tsunami olabilir" açıklamasından bulundu.

 • Deprem Uzmanı: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 1-3 Metre Yüksekliğinde Tsunami Olabilir
  01 Şub Deprem Uzmanı: Akdeniz, Ege ve Marmara'da 1-3 Metre Yüksekliğinde Tsunami Olabilir

  Yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Akdeniz, Ege ve Marmara'da genel olarak 1 metre yüksekliğinde tsunaminin meydana gelebileceğini söyledi. Denizin bazı derin yerlerinde depremle birlikte kayma olduğunda ise 3 metre yüksekliğinde tsunami olabileceğini belirtti. Moriwaki ayrıca, deprem nerede olursa olsun tsunaminin meydana gelebileceğini ve Kıbrıs'ın Güneyi'nin de potansiyel bir bölge olduğunu ifade etti. Deprem uzmanı, deprem gerçeğiyle ilgili olarak çocukların bilgilendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Yüksek inşaat mühendisi ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Kayseri'de düzenlenen panelde konuştu
  01 Şub Yüksek inşaat mühendisi ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Kayseri'de düzenlenen panelde konuştu

  Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Kayseri 1. Deprem Farkındalık Paneli'nde konuşan Yoshinori Moriwaki, Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın dünyadaki büyük fay hatlarından biri olduğunu ve olası bir depremin ardından tsunaminin de meydana gelebileceğini belirtti. Ayrıca, Kayseri'nin İstanbul ve İzmir gibi şehirlere oranla daha şanslı olduğunu ifade etti. Panelde ayrıca deprem anında nasıl davranılması gerektiği ve acil durum senaryolarıyla ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

 • İstanbul'da Hırsızlık Yapan Şüpheliler Valizle Kaçtı
  01 Şub İstanbul'da Hırsızlık Yapan Şüpheliler Valizle Kaçtı

  İstanbul'da farklı ilçelerde gerçekleşen 5 ayrı hırsızlık olayına karışan 2 yabancı uyruklu şüpheli, valizle kaçarken güvenlik kamerasına yakalandı. Şüphelilerin yakalanmasıyla birlikte evlerinde yapılan aramada çalıntı eşyalar ve uyuşturucu ele geçirildi.

 • İstanbul'da 5 hırsızlık olayına karışan 2 yabancı uyruklu şüpheli yakalandı
  01 Şub İstanbul'da 5 hırsızlık olayına karışan 2 yabancı uyruklu şüpheli yakalandı

  İstanbul'da Beşiktaş, Bakırköy, Esenyurt ve Ümraniye ilçelerinde gerçekleşen 5 hırsızlık olayına karışan 2 yabancı uyruklu şüpheli yakalandı. Şüphelilerin hırsızlık için kullandıkları motosikletle olay yerinden valizle ayrıldıkları anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada çalıntı eşyalar ve uyuşturucu ele geçirildi. Tutuklanan şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

 • Tour of Antalya powered by AKRA 2024 takım kadroları açıklandı
  01 Şub Tour of Antalya powered by AKRA 2024 takım kadroları açıklandı

  Tour Of Antalya powered by AKRA Uluslararası Bisiklet Yarışı'nda yer alacak takımların kadroları belli oldu.

 • 107 Yaşındaki Margarita Flores'in Uzun Yaşam Sırları
  01 Şub 107 Yaşındaki Margarita Flores'in Uzun Yaşam Sırları

  Margarita Flores, 107 yaşında olmasına rağmen enerjik ve zinde bir yaşam sürdürüyor. Uzmanlar, 100 yaşını geçen kişilerin ortak özelliklerini inceliyor. Zindelik, sosyal ilişkiler, amaç edinme, dayanıklılık, kontrol sahibi olma, entelektüel motivasyon, pozitif bakış açısı ve kavrayış gücü gibi faktörlerin uzun yaşam üzerinde etkili olduğu belirtiliyor.

 • Latin Amerika Ülkeleri, İsrail Aleyhine Açılan Soykırım Davasının İhtiyati Tedbir Kararlarını Memnuniyetle Karşıladı
  27 Oca Latin Amerika Ülkeleri, İsrail Aleyhine Açılan Soykırım Davasının İhtiyati Tedbir Kararlarını Memnuniyetle Karşıladı

  Latin Amerika ülkeleri, Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail aleyhine açılan soykırım davasında aldığı ihtiyati tedbir kararlarından memnuniyet duyduklarını bildirdi. Brezilya, Meksika, Şili, Venezuela, Bolivya ve Kolombiya gibi ülkeler, kararın Filistinlilerin haklarının korunması ve Gazze'ye insani yardım sağlanması açısından önemli bir adım olduğunu vurguladılar. Güney Afrika'nın açtığı davada Divan, İsrail'e soykırımı önlemek için gerekli tedbirleri almasını ve Gazze'deki Filistinlilere yönelik saldırıları durdurmasını hükmetmişti.

 • 'Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı' Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı
  25 Oca "Yeni Anayasa Genel Değerlendirme Çalıştayı" Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı

  Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "Demokraside karar kılmış ve yeni anayasa yapımını on yıllardır sürekli gündem haline getirmiş Türkiye Cumhuriyeti, milli egemenlik ilkesine uygun olarak halkın iradesinin tecelli ettiği TBMM eliyle yeni anayasa...

 • Gergerlioğlu: Enflasyonun eski haline dönmesi için rasyonel ekonomi politikaları takip edilmeli
  25 Oca Gergerlioğlu: Enflasyonun eski haline dönmesi için rasyonel ekonomi politikaları takip edilmeli

  DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, enflasyonun eski haline dönmesi için rasyonel ekonomi politikaları takip edilmesi gerektiğini söyledi. Gergerlioğlu ayrıca İsrail'in Gazze'de soykırıma devam ettiğini ve Uluslararası Adalet Divanı'nda dava açılması gerektiğini belirtti. Türkiye'nin davaya müdahil olmamasını eleştiren Gergerlioğlu, emeklilerin düşük maaşlarla yaşamak zorunda kaldığını da vurguladı.

 • Uruguay Uçağı Kazasından Kurtulanların Hikayesi
  25 Oca Uruguay Uçağı Kazasından Kurtulanların Hikayesi

  Uruguay uçağı kazasında hayatta kalan 14 kişinin hikayesi, 72 gün boyunca hayatta kalmayı başarmaları ve kurtarma operasyonu ile ilgili detaylar.

 • Saadet Partisi İsveç'in NATO'ya katılımına ret oyu verecek
  23 Oca Saadet Partisi İsveç'in NATO'ya katılımına ret oyu verecek

  Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek, İsveç'in NATO'ya katılımına dair teklife ret oyu vereceklerini bildirdi. Kılıç, ayrıca Antalya kıyılarında bulunan cesetlerin ciddi şüpheler barındırdığını ve kapsamlı bir soruşturma sürecinin yürütülmesi gerektiğini savundu. İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği katliamlara da değinen Kılıç, iktidara İsrail'e dava açma çağrısında bulundu. Saadet Partisi'nin İsveç'in NATO üyeliğine ret oyu vereceği kesinlik kazandı.

 • 17 yıl sonra geri döndü! Arturo Vidal'in yeni adresi Colo Colo
  23 Oca 17 yıl sonra geri döndü! Arturo Vidal'in yeni adresi Colo Colo

  Juventus, Barcelona, Bayern Münih ve Inter gibi dünya devlerinde oynayan Arturo Vidal, altyapısında yetiştiği kulüp Colo Colo'ya geri döndü. Colo Colo kulübü, transferi sosyal medya hesabından duyurarak Vidal'ı 'Şili tarihinin en çok kazanan futbolcusu' olarak selamladı.

 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Okullarda Ücretsiz Yemek Verilmesini İstiyor
  22 Oca İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Okullarda Ücretsiz Yemek Verilmesini İstiyor

  Doç. Dr. Akkan, dünyada 100'ün üzerinde ülkede uygulanan okullarda ücretsiz yemek programının Türkiye'de de acil bir konu olduğunu belirtti. Gazeteci-çocuk hakları uzmanı Dr. Menekşe Tokyay ise çocuğun damgalanmayacağı, utanç duymayacağı bir sistem getirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Gazeteci Semra Topçu ise Türkiye'de okullarda ücretsiz yemek konusunun gündemden düştüğünü ve bu konuda bütünlüklü bir uygulama yapılması gerektiğini söyledi.

 • Şili'de yangın uçağı elektrik kablolarına çarptı, pilot hayatını kaybetti
  16 Oca Şili'de yangın uçağı elektrik kablolarına çarptı, pilot hayatını kaybetti

  Şili'de yangına müdahale eden yangın uçağı elektrik kablolarına çarptı. Havada alev alan uçak yere çakıldı. Uçağın 58 yaşındaki İspanyol pilotu Fernando Solans Robles, hayatını kaybetti. Olayda üç kişi yaralandı.

 • Şili'de yangın söndürme uçağı otoyola düştü: 1 ölü, 4 yaralı
  16 Oca Şili'de yangın söndürme uçağı otoyola düştü: 1 ölü, 4 yaralı

  Şili'nin Maule bölgesinde yangın söndürme uçağı, Talca kenti yakınlarında yangına müdahale ederken alev alarak otoyola düştü. Pilot hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric Font, pilotun yakınlarına başsağlığı diledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Şili'de yangın söndürme uçağı alev alarak otoyola düştü
  16 Oca Şili'de yangın söndürme uçağı alev alarak otoyola düştü

  Şili'nin Talca şehrinde yangın söndürme uçağı, otluğu söndürmeye çalıştıktan sonra tellere takılarak elektrik direğine çarptı ve alev aldı. Uçak, trafiğin yoğun olduğu otoyola düştü. Kazada uçak pilotu hayatını kaybederken, 4 sivil de yaralandı. Şili'de yangınlar devam ediyor.

 • Dakar Rallisi 33 sporcunun hayatına mal oldu
  16 Oca Dakar Rallisi 33 sporcunun hayatına mal oldu

  İspanyol motosikletçi Carles Falcon, Dakar Rallisi'nde hayatını kaybeden 33. sporcu oldu.

 • Elektrik direğine çarpan uçak alev alıp yere çakıldı! Pilot öldü, çevredeki 4 kişi yaralandı
  16 Oca Elektrik direğine çarpan uçak alev alıp yere çakıldı! Pilot öldü, çevredeki 4 kişi yaralandı

  Şili'de bir yangın söndürme uçağı elektrik direğine çarparak alev aldı. Hızla yere çakılan uçağın pilotu hayatını kaybetti, o esnada çevrede bulunan 4 kişi yaralandı. Korkunç kazanın görüntüleri cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi.

 • Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi
  14 Oca Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi

  Ticaret Bakanlığı, her yıl hazırladığı İhracatta Hedef Ülkeler Listesi'ni güncelledi. 2024 yılında firmaların yönlendirilebileceği hedef pazarlar listesinden İsrail ve Irak'ın çıkarıldığı görüldü. Listeye ise 9 yeni ülke eklendi.

 • Haftanın tarihine bakış
  14 Oca Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet'in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmit'te düzenlediği, 16 Ocak 1923 gecesi başlayıp 17 Ocak sabahı saat 03.00'e kadar 5,5 saat süren ilk basın toplantısına katılan dokuz gazeteciye, devrimlerinin ipuçlarını açıkladı.

 • İmamoğlu: 'Terör Örgütlerini Hep Birlikte Bu Cennet Vatanın Üzerinden Püskürtürüz, Uzaklaştırırız, Yok Ederiz'
  13 Oca İmamoğlu: "Terör Örgütlerini Hep Birlikte Bu Cennet Vatanın Üzerinden Püskürtürüz, Uzaklaştırırız, Yok Ederiz"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 60 yıllık mülkiyet problemi çözülerek başlanan KİPTAŞ Karanfilköy Projesi’nde dairelerin kura çekilişine katıldı. Pençe Kilit operasyon bölgesinde şehit olan askerler için başsağlığı dileyen İmamoğlu,  “İşbirliği içerisinde acımızı hep birlikte hissederek ve bilerek, sorunların üstüne hep birlikte çalışarak ve düzenli bir şekilde giderek eminim ve biliyorum ki terör belasını, terör örgütlerini hep birlikte bu cennet vatanın üzerinden püskürtürüz, uzaklaştırırız, yok ederiz… En başta her şeyimizle canımızı, vatanımızı emanet ettiğimiz, Silahlı Kuvvetlerimize olan güvenimizle birlikte devletimizin bütün yönetim kademelerinin, bizlerin başımızı öne koyup düşünmemiz gereken ve Silahlı Kuvvetlerimizin büyük mücadelesini arka planda nasıl katkı sunmamız gerektiğini de hep birlikte tasarlamamız gerektiğinin altını çizeyim. Türkiye'miz için ne yazık ki terör beka sorunlarından birisidir. Ve bunu aşmak da bizim elimizdedir” dedi.

 • Fenerbahçe, Leonardo Bonucci'yi kadrosuna katarak 188. yabancı futbolcusunu transfer etti
  12 Oca Fenerbahçe, Leonardo Bonucci'yi kadrosuna katarak 188. yabancı futbolcusunu transfer etti

  Fenerbahçe, Almanya'nın Union Berlin ekibinden Leonardo Bonucci'yi transfer ederek kulüp tarihindeki 188. yabancı futbolcusunu kadrosuna kattı. Bonucci, Fenerbahçe'nin devre arasındaki ilk transferi oldu ve kariyerinde 9. takımını seçti. Juventus ile büyük başarılar elde eden İtalyan savunmacı, sarı-lacivertli kulübün yabancı futbolcuları arasında yer aldı.

 • Huawei Forumunda Türkiye'nin Avantajları Ele Alındı
  11 Oca Huawei Forumunda Türkiye'nin Avantajları Ele Alındı

  Huawei'in Çin'de düzenlediği Avrupa yatırım forumunda Türkiye'nin, Çinli şirketlerin Avrupa'ya yönelik yatırımları için sunduğu avantajlar ele alındı. Toplantıda Türkiye'nin coğrafi konumu, ulaştırma ağı, limanları, altyapısı, serbest ticaret anlaşmaları ve genç nüfusu gibi faktörlerin Çinli şirketlerin ticari faaliyetlerini genişletmek için en iyi seçenek olduğu vurgulandı. Ayrıca Türkiye'nin Çin açısından ithalat bakımından da elverişli potansiyele sahip olduğu belirtildi.

 • İKMİB Başkanı: Kimya ihracatında pazar çeşitliliğini artırarak 35 milyar dolara ulaşmayı hedefliyoruz
  11 Oca İKMİB Başkanı: Kimya ihracatında pazar çeşitliliğini artırarak 35 milyar dolara ulaşmayı hedefliyoruz

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister, bu yıl kimya ihracatında pazar çeşitliliklerini artırarak 35 milyar dolara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. İKMİB, yeni pazarlara açılacak etkinlikler düzenleyerek kimya ihracatını artırmayı planlıyor. İKMİB Başkanı Pelister, Türkiye'nin kimya sektöründe dünya pazarındaki payını artırmak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Filistinli mülteciler: Ata topraklarını terk etmek zorunda kalanlar
  11 Oca Filistinli mülteciler: Ata topraklarını terk etmek zorunda kalanlar

  Bugün sayıları 6 milyonu aşkın olduğu düşünülen Filistinli mülteciler, dünyanın en kalabalık mülteci nüfuslarından birini oluşturuyor. İsrail'in kuruluşu ve savaşlar sonucunda yerinden edilen Filistinliler, Orta Doğu'da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamaktadır. Bu haberde, Filistinlilerin neden mülteci olduğu, dünyadaki mülteci sayısı ve diaspora hakkında bilgiler yer almaktadır.

 • Şili Büyükelçisi Rodrigo Arcos, AA'nın Yılın Kareleri oylamasına katıldı
  04 Oca Şili Büyükelçisi Rodrigo Arcos, AA'nın Yılın Kareleri oylamasına katıldı

  Şili'nin Ankara Büyükelçisi Rodrigo Arcos, Anadolu Ajansı'nın (AA) Yılın Kareleri oylamasına katılarak AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceledi ve oyladı. Büyükelçi Arcos, Gazze'deki yıkımı yansıtan bir fotoğrafı Gazze: Kanıt kategorisinde seçerken, deprem sonrası yardım çabalarını yansıtan bir fotoğrafı Deprem: Umut kategorisinde seçti. Ayrıca çevre ve yaşam, haber ve spor kategorilerinde de fotoğraflarını oyladı.

 • 2024'te Gökyüzünde Neler Olacak? Güneş ve Ay Tutulmaları, Süper Ay, Gök Taşı Yağmurları ve Daha Fazlası
  04 Oca 2024'te Gökyüzünde Neler Olacak? Güneş ve Ay Tutulmaları, Süper Ay, Gök Taşı Yağmurları ve Daha Fazlası

  2024 yılında Türkiye'de yaşanacak astronomik olaylar ve gözlemlenebilecek gök cisimleri hakkında bilgiler. İki güneş tutulması, Ay tutulmaları, süper Ay'lar, dolunaylar ve gök taşı yağmurları gibi birçok olay izlenebilecek. Ayrıca Merkür, Mars ve Uranüs gibi gezegenler de teleskop olmaksızın görülebilecek.

 • Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu
  31 Ara Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu

  Latin Amerika, 2023'de devlet başkanlığı seçimlerinde sol ve sağ partilerin zaferinin yanı sıra Brezilya'da aşırı sağcı Jair Bolsonaro yanlılarının Kongre Sarayı baskınına sahne oldu.

 • Şili'de 7 kilo 105 gram ağırlığında bebek dünyaya geldi
  30 Ara Şili'de 7 kilo 105 gram ağırlığında bebek dünyaya geldi

  Şili'de Perşembe günü 7 kilo 105 gram ağırlığında dünyaya gelen bebek, ülkenin en ağır bebeği olarak kaydedildi. Bebek, bazı sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma alındı. Durumu kritik olan bebek, annenin tedavisi devam ederken başka bir hastaneye sevk edildi.

 • Ankara'da İbero-Amerikan Mitleri ve Efsaneleri Sergisi Açıldı
  28 Ara Ankara'da İbero-Amerikan Mitleri ve Efsaneleri Sergisi Açıldı

  Ankara'da Şili ve İspanya Büyükelçilikleri tarafından düzenlenen 'İbero-Amerikan Mitleri ve Efsaneleri' sergisi açıldı. Sergiye Şili ve İspanya büyükelçileri ile Latin Amerika ülkelerinin büyükelçileri katıldı. Sergi, İbero-Amerika bölgesinin kültürel anlatılarını yansıtmaktadır.

 • Haftanın tarihine bakış
  24 Ara Haftanın tarihine bakış

  Türkiye Otomobili Girişim Grubunun kısaltılmış adıyla sunulan Togg'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Aralık 2019'da Gebze'de katıldığı törende tanıtılmasıyla Türkiye'nin yerli otomobil hayali gerçek oldu.

 • Güney Amerika ile Çin arasında yeni kargo rota açıldı
  23 Ara Güney Amerika ile Çin arasında yeni kargo rota açıldı

  Güney Amerika ile Çin arasındaki ticareti kolaylaştırmak amacıyla Tianjin limanını birbirine bağlayan yeni bir rota Perşembe günü açıldı. Bu yeni rota sayesinde Şili ya da Peru'dan gelen kargolar Tianjin Limanı'na 23 ila 25 günde ulaşabilecek, bu da önceki rotaya kıyasla yaklaşık yedi ila on gün daha kısa bir süre demek.

 • Çin'e Şili kirazı taşıyan gemi Guangzhou'ya ulaştı
  22 Ara Çin'e Şili kirazı taşıyan gemi Guangzhou'ya ulaştı

  Yaklaşık 4.800 ton Şili kirazı taşıyan bir konteyner gemisi, Guangzhou Limanı'nın Nansha liman bölgesine ulaştı. Bu, Guangzhou Limanı'na gelen ilk Şili kirazı sevkiyatıdır ve daha kısa nakliye süresi ve hızlı gümrükleme imkanı sunan bir hizmettir.

 • Dünyada En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler - Kasım 2023
  21 Ara Dünyada En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler - Kasım 2023

  Speedtest tarafından paylaşılan verilere göre, Singapur dünyada en hızlı internete sahip ülke olarak 263.51 Mbps ortalama indirme hızıyla zirvede yer alıyor. Türkiye ise 41.49 Mbps ile 105. sırada bulunuyor.

 • AA'nın 'Istanbul Photo Awards 2023' sergisi Ankara'da açıldı
  19 Ara AA'nın "Istanbul Photo Awards 2023" sergisi Ankara'da açıldı

  Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, "Hem Muntasır es-Savvaf hem de Gazze'de İsrail yönetiminin saldırılarında hayatını kaybeden ve şiddete maruz kalan tüm meslektaşlarımız adına, bu saldırıları gerçekleştirenlerin uluslararası hukuk önünde hesap vermesi...

 • Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  18 Ara Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, "Stratejik bir alan olan hayvancılığı, tarımın alt sektörü olmaktan çıkarıp, hayvancılık bakanlığı kurulmalı." dedi.

 • Kolombiya Cumhurbaşkanı Filistinli öğrencilerle görüştü
  16 Ara Kolombiya Cumhurbaşkanı Filistinli öğrencilerle görüştü

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Filistinli öğrencilerle bir araya geldi ve kendisine hediye edilen Filistin atkısını taktı. Petro, öğrencilerle sohbet etti ve onlardan hediye olarak kitaplar ve Filistin bayraklı atkı aldı. Öğrencilerin bir kısmının Kolombiya'da, birinin Bolivya'da ve diğerinin Şili'de okuduğu belirtildi. Petro daha önce de Gazze'deki durumu eleştirerek ABD Başkanı Joe Biden'a çağrıda bulunmuştu.

 • Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması'nın 100. yılını kutladı
  14 Ara Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması'nın 100. yılını kutladı

  Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması'nın 100. yılı dolayısıyla Varşova'da bir etkinlik düzenledi. Konserde piyanist Tutu Aydınoğlu ve flütist Lelya Bayramoğulları sahne aldı. Konsere birçok ülkeden diplomatik temsilciler katıldı ve misafirlere Türk mutfağından lezzetler sunuldu.

 • Taste Atlas dünyanın en kötü 100 yemeğini seçti! 2 Türk yemeği listede
  14 Ara Taste Atlas dünyanın en kötü 100 yemeğini seçti! 2 Türk yemeği listede

  Dünyaca ünlü gastronomi websitesi Taste Atlas, dünyanın en kötü 100 yemeğini seçti. Listede Türkiye'den iki yemek yer aldı. Karadeniz mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan lahana çorbası ve kaymaklı kayısı yer aldı. ''Dünyanın en iyi 100 yemeği listesi''ne 8 Türk yemeği girdi. Türk yemekleri arasında en iyi seçilen yemeğimiz ise ''Cağ Kebabı'' oldu.

 • Dünyanın en aktif hacker gruplarından biri olan Kelvin Security'nin lideri İspanya'da yakalandı
  11 Ara Dünyanın en aktif hacker gruplarından biri olan Kelvin Security'nin lideri İspanya'da yakalandı

  İspanya Ulusal Polisi, Kelvin Security'nin liderinin İspanya'nın Alicante kentinde yakalandığını duyurdu. Yakalanan kişinin Venezuela vatandaşı olduğu ve suç örgütüne üye olmak, sırları ifşa etmek ve kara para aklamakla suçlandığı belirtildi. Kelvin Security'nin son üç yılda 90'dan fazla ülkede 300'den fazla saldırı gerçekleştirdiği ve elde ettiği paraları kripto para birimiyle akladığı ifade edildi.

 • Arjantin'de Devlet Başkanı Seçilen Javier Milei Göreve Başladı
  10 Ara Arjantin'de Devlet Başkanı Seçilen Javier Milei Göreve Başladı

  Arjantin'de devlet başkanlığı seçimini ikinci turda kazanan Javier Milei, yemin ederek göreve başladı. Milei, yaptığı konuşmada kolektivist modelin iflas ettiğini belirterek yeni bir dönemin başladığını vurguladı. Milei, bireysel özgürlüğü ve serbest piyasa modelini savunan bir siyasi figür olarak biliniyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  10 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma" planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Esequibo gerilimini ele aldı
  10 Ara Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Esequibo gerilimini ele aldı

  Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile yaptığı telefon görüşmesinde, Guyana ile ihtilaflı Esequibo bölgesi gerilimini ele aldı. Lula da Silva, Maduro'ya barış ve diyalog çağrısı yaparken, Latin Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğu (CELAC) Dönem Başkanı Ralph Gonsalves'in arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu iletti. Brezilya, taraflar arasında barışçıl çözümler bulunması için tüm girişimleri destekleyeceğini vurguladı.

 • Çankaya Belediyesi Uluslararası Afet Yönetimi Paneli Düzenledi
  08 Ara Çankaya Belediyesi Uluslararası Afet Yönetimi Paneli Düzenledi

  Çankaya Belediyesi, 11 ülkeden büyükelçilik temsilcilerinin katıldığı Uluslararası Afet Yönetimi Paneli düzenledi. Panelde, deprem ve diğer afetlerde atılacak adımlar masaya yatırıldı. Çankaya Belediyesi, afet riskinin azaltılması ve yönetilebilmesi için uluslararası tecrübelerden faydalanıyor.

 • Şili'de kaybolan 3 Arjantinli dağcının cansız bedenleri bulundu
  05 Ara Şili'de kaybolan 3 Arjantinli dağcının cansız bedenleri bulundu

  Şili'deki And Dağları'nda kaybolan 3 Arjantinli dağcının cansız bedenleri, Carabineros'un özel ekibi tarafından bulundu. Özel Polis Operasyonları Grubu'nun dağ ekibi, Marmolejo zirvesindeki 5.654 metre irtifada dağcıların cansız bedenlerini tespit etti.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • Gümüşhane'de Torul Baraj Gölü'nde Kültür Balık Üretimi
  01 Ara Gümüşhane'de Torul Baraj Gölü'nde Kültür Balık Üretimi

  Gümüşhane'nin Torul ilçesinde Harşit Çayı üzerine kurulan Torul Baraj Gölü'nde elektrik enerjisinin yanı sıra ağ kafeslerde kültür balık üreticiliği yapılıyor. Kentteki 28 tesiste yıllık üretilen 5 bin 500 ton kültür balığı, başta Uzak Doğu olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor.

 • Gümüşhane'de Üretilen Alabalıklar Karadeniz Somonu Olarak İhraç Ediliyor
  01 Ara Gümüşhane'de Üretilen Alabalıklar Karadeniz Somonu Olarak İhraç Ediliyor

  Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bulunan baraj göllerinde yetiştirilen alabalıklar, Karadeniz somonu olarak Rusya, Çin, Şili ve Japonya'ya ihraç edilerek ülke ekonomisine milyarlarca dolar katkı sağlıyor. Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, balık üretiminin artırılması için çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

 • Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (1)
  30 Kas Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti: (1)

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, öncü göstergelerin, enflasyonun ana eğiliminde yavaşlamanın öngörülerle uyumlu şekilde devam ettiğine işaret ettiği belirtildi.

 • Türkiye, OECD ve G20 Ülkeleri Arasında En Hızlı Büyüyen Ekonomi Oldu
  30 Kas Türkiye, OECD ve G20 Ülkeleri Arasında En Hızlı Büyüyen Ekonomi Oldu

  Türkiye, yılın 3. çeyreğinde OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi oldu. Türkiye'nin yüzde 5,93'lük büyüme oranıyla Avrupa Birliği, OECD ve G20 ülkeleri arasında birinci sırada yer aldığı görüldü.

 • 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu
  30 Kas 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu

  Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybederken, hayatı boyunca eleştirilen isimden geriye kanlı bir geçmiş kaldı. Kamboçya, Doğu Timor ve Bangladeş'te soykırımları kolaylaştıran Kissinger, Afrika'da hızlanan iç savaşları, Güney Amerika'daki darbeleri ve ölüm mangalarını destekleyerek 5 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olmuştu.

 • Türkiye'nin Kutup Çalışmaları ve Kutup Lojistiği Konulu Söyleşi Düzenlendi
  30 Kas Türkiye'nin Kutup Çalışmaları ve Kutup Lojistiği Konulu Söyleşi Düzenlendi

  Altınbaş Üniversitesi'nde gerçekleştirilen söyleşide, Türkiye'nin kutuplardaki bilimsel çalışmaları ve kutup lojistiği konuşuldu. Türkiye'nin kutuplardaki güçlü konumu ve stratejik planları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, kutuplardaki iklim değişikliği ve bölgenin gelecekteki önemi vurgulandı.

 • Gazeteci Yazar Semiha Durak'ın Yazılarından Oluşan Kitap Yayımlandı
  28 Kas Gazeteci Yazar Semiha Durak'ın Yazılarından Oluşan Kitap Yayımlandı

  Gazeteci yazar Semiha Durak'ın dört yıl boyunca kaleme aldığı yazıları 'Yarının Kayıp Şarkısı' isimli kitapta bir araya geldi. Kitap, arkeolojiden sanata, tarihten sosyal hayata ilişkin yazıları içermektedir.

 • George Roger Waters'a Filistinli futbol kulübünün forması hediye edildi
  28 Kas George Roger Waters'a Filistinli futbol kulübünün forması hediye edildi

  İngiliz müzisyen ve besteci George Roger Waters, Şili'yi ziyaretinde Filistinlilerin kurduğu Palestino Futbol Kulübü'nün formasını hediye olarak aldı. Waters, Filistin'e yönelik desteği nedeniyle teşekkür edildi.

Advertisement