Fenerbahçe Ülker'de 3 Basketbolcunun Sakatlığı Sürüyor - Son Dakika
Spor

Fenerbahçe Ülker'de 3 Basketbolcunun Sakatlığı Sürüyor

Fenerbahçe Ülker\'de 3 Basketbolcunun Sakatlığı Sürüyor

Fenerbahçe Ülker Kulüp Doktoru Koray Tarımcı, sakatlıkları bulunan Oğuz Savaş, İlkan Karaman ve Bojan Bogdonovic'in tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.
Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesine basketbolcuların durumlarını tek tek...

17.11.2013 16:51

Fenerbahçe Ülker Kulüp Doktoru Koray Tarımcı, sakatlıkları bulunan Oğuz Savaş, İlkan Karaman ve Bojan Bogdonovic'in tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesine basketbolcuların durumlarını tek tek değerlendiren kulüp doktoru Koray Tarımcı, Oğuz Savaş'ın geçen yıl yaşadığı sakatlığın tekrarladığını belirterek, "Eylül ayında tekrar operasyon geçiren oyuncumuzun opere ayak parmağındaki vida değitirilmiş ve greft uygulaması yapılmıştır. Bu tür operasyonlarda iyileşme süreci 12 hafta kadar sürmektedir. Oyuncumuzun son yapılan kontrolleri sonrasında durumu ile ilgili olarak Duke Üniversitesi'nden de görüş alınmış olup, iyileşme sürecinde herhangi bir uzama ya da olumsuz durum söz konusu değildir. Oyuncumuzun tedavisi ve basit kondisyon çalışmalarına Kulüp Fizyoterapistimiz Haşim Ay tarafından devam edilmektedir. Operasyon sonrası 10. hafta da (10 gün sonra) tomografi ile kontrolü yapıldıktan sonra geri dönüş programı yeniden yapılacaktır" dedi.

Fenerbahçeli basketbolcu İlkan Karaman'ın iki dizinden de operasyon geçirdiğini hatırlatan Tarımcı, "Oyuncumuzun tedavi ve kondisyon çalışmaları devam etmektedir. Oyuncumuz şu anda kondisyon çalışmalarını yapmakta olup eş zamanlı olarak da fizik tedavisi halen devam etmektedir. Oyuncumuzun planlandığı gibi 5. ay sonrasında takıma katılmasını bekliyoruz. Bu nedenle oyuncumuzun geri dönüşü ile ilgili süreçte herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır" şeklinde konuştu.

Koray Tarımcı, Bojan Bogdonovic'in durumu ile ilgili ise, Cuma akşamı oynanan Euroleague mücadelesinde sağ aşil tendonunda zorlanmaya bağlı ödem geliştiğini ifade ederek, "Tedavisine hemen başlanmış ve Türk Telekom maçında bu nedenle yerini alamamıştır. Tedavisi devam eden oyuncumuzun Cuma günü oynanacak olan Euroleague maçında yerini alabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Fenerbahçe Ülker'de 3 Basketbolcunun Sakatlığı Sürüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement