Filistin'den FIFA'ya Ziyaret - Son Dakika

Filistin'den FIFA'ya Ziyaret

22.07.2014 20:22
Filistin'den FIFA'ya Ziyaret

Filistin Futbol Federasyonu ve Olimpiyat Komitesi Başkanı Jibril M. Rajoub FIFA Başkanı Sepp Blatter'ı İsviçre'nin Zürih kentinde ziyaret etti.

Akşam saatlerinde gerçekleşen ziyaretten sonra iki tarafdan da gelen açıklamalar şöyle:

"Bölgedeki son durumdan çok rahatsızım. Futbol camiasından insanların da öldürüldüğünü duymak üzüntümü katlıyor. FIFA olarak bu ve her türlü şiddet olayından son derece rahatsızlık duyuyoruz. Dünya Kupası'nda oynanan 64 maçta da barış mesajları verildi, tüm Dünya bir araya geldi. Umuyorum ki başta Ortadoğu olmak üzere bütün dünyada barış ortamı yaratılır."

- FIFA Başkanı Sepp BLATTER

"Karşılaştığımız zorluklara rağmen FIFA Başkanı'na, Filistin'deki spor ortamına verdiği ve vereceği destekler için teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki futbol insanlar, farklı kültürler arasında bir köprü görevini görüyor. Ülkemde olanlardan dolayı çok üzgünüm ancak barış için hala umutlarımı koruyorum. İsrail de dahil olmak üzere tüm komşularımızla, bağımsız bir ülke olarak barış içinde yaşayabilme hayalimizin gerçekleşmesini temenni ediyorum."

-Filistin Futbol Federasyonu ve Olimpiyat Komitesi Başkanı Jibril M. RAJOUB

YORUMLAR
500
Gaziantep FK eski başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığına aday oluyor Gaziantep FK eski başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığına aday oluyor TÜFAD ve TFF Antrenör Eğitim Programına Başkan Palancıoğlu'nun ismi verildi TÜFAD ve TFF Antrenör Eğitim Programına Başkan Palancıoğlu'nun ismi verildi Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Davos'ta Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Davos'ta
Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Filistin'den FIFA'ya Ziyaret - Son Dakika


Advertisement