Formula 1'in en başarılı pilotu Lewis Hamilton'ın serveti dudak uçuklattı - Son Dakika

Formula 1'in en başarılı pilotu Lewis Hamilton'ın serveti dudak uçuklattı

16.10.2021 13:45

Formula 1'in en başarılı pilotu olarak gösterilen Lewis Hamilton, en çok kazananlar listesine adını yazdırmayı başardı. Yıllık 47 milyon dolar maaş alan Hamilton'ın, sadece Formula 1'den 370 milyon euroluk servetinin olduğu tahmin ediliyor. İngiltere'de Hamilton'ın, gelmiş geçmiş en çok kazanan Britanyalı sporcu olduğuna inanılıyor. Reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte Hamilton'ın servetinin 500 milyon euroyu aştığı belirtiliyor.

Formula 1'de 7 kez dünya şampiyonu olan Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, elde ettiği gelirle de en çok kazananlar listesine girdi. NTV'deki habere göre; Formula 1'de elde ettiği başarılarla yaşayan bir efsaneye dönüşen Hamilton, motor sporlarının en çok kazanan isimlerinden biri.

Gelmiş geçmiş en çok kazanan sporcu! Lewis Hamilton'ın serveti dudak uçuklattı

14 SEZONDA 370 MİLYON EURO

6 yaşındaki Britanyalı'nın McLaren ve Mercedes ile geçirdiği 14 sezonda 370 milyon euro kazandığı tahmin ediliyor. Net maaşı 47 milyon euro olan Hamilton'ın sezon için bonuslarıyla birlikte toplam gelirinin 56,4 milyon euroya çıkması tahmin ediliyor. Lewis Hamilton'ın İngiltere'nin gelmiş geçmiş en zengin sporcusu olduğuna inanılıyor. Times'a göre ise serveti toplamda 308 milyon Euro.

Formula 1'in en başarılı pilotu Lewis Hamilton'ın serveti dudak uçuklattı

Son Dakika Spor Formula 1'in en başarılı pilotu Lewis Hamilton'ın serveti dudak uçuklattı - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Rusya'ya ABD'den Ukrayna tehdidi: Rusya'ya ağır bedeller ödetmeye hazırız 18:15 Son Dakika! Rusya'ya ABD'den Ukrayna tehdidi: Rusya'ya ağır bedeller ödetmeye hazırız Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız 17:37 Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! 16:24 Son Dakika: Benzine 58 kuruş indirim! Milyonerden gelen teklifle vasiyetini çiğnemişti, sokağa çıkamaz hale geldi 15:19 Milyonerden gelen teklifle vasiyetini çiğnemişti, sokağa çıkamaz hale geldi Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi 14:51 Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi 14:21 Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi
Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor 13:35 Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor Ehliyet sınavında akıl almaz kopya düzeneği! 12:36 Ehliyet sınavında akıl almaz kopya düzeneği!
Advertisement