Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu rahvan at yarışları yapıldı - Son Dakika

Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu rahvan at yarışları yapıldı

Gümüşhacıköy Belediyesi, Ayşe Pınarı mevkisinde düzenlediği yarışlara Çorum, Samsun, Ordu, Tokat, Kastamonu, Sivas, Karabük ve Amasya'dan 63 yarışçının katıldığı 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu rahvan at yarışları düzenledi. Yarışlarda dereceye giren atların sahiplerine ödülleri, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol tarafından verildi. Özyol, ata sporunu canlandırmak ve ilçenin adını bu sporla tanıtmak amacıyla düzenlenen yarışların geleneksel hale getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu rahvan at yarışları yapıldı
24.09.2023 - 15:55,

Gümüşhacıköy Belediyesince "100. Yıl Cumhuriyet Koşusu" rahvan at yarışları düzenlendi.

Ayşe Pınarı mevkisinde yapılan yarışlara Çorum, Samsun, Ordu, Tokat, Kastamonu, Sivas, Karabük ve Amasya'dan 63 yarışçı katıldı.

Yarışlarda dereceye giren atların sahiplerine ödülleri, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol tarafından verildi.

Özyol, konuşmasında, ata sporunu canlandırmak istediklerini söyledi.

Rahvan at yarışlarının düzenli şekilde olması için belediye olarak çalışma yaptıklarını belirten Özyol, "Cumhuriyetimizin 100. yılını çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Düzenlediğimiz at yarışlarını geleneksel hale getirmek istiyoruz. İlçemizin adını bu sporla tanıtmak ve kültürümüzü canlı tutmak istiyoruz." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Spor Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu rahvan at yarışları yapıldı - Son Dakika


Advertisement