Ivan Rakitic: Belki UEFA Bizi Turnuvadan İhraç Eder - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Ivan Rakitic: Belki UEFA Bizi Turnuvadan İhraç Eder

Ivan Rakitic: Belki UEFA Bizi Turnuvadan İhraç Eder

19.06.2016 15:22

Hırvatistan Milli Takımı'nın futbolcusu Ivan Rakitic, Çek Cumhuriyeti maçında atılan meşaleler nedeniyle "Belki UEFA bizi turnuvadan ihraç eder." dedi.

EURO 2016 D Grubu ikinci karşılaşmasında Saint-Etienne şehrinde oynanan ve 2-2 beraberlik ile sonuçlanan Çek Cumhuriyeti - Hırvatistan maçına, tribünlerde yaşanan gerginlik ve olaylar damga vurdu.

HAKEM OYUNU DURDURMUŞTU

Hırvatistan tribünlerinden atılan meşale ve patlayıcı maddeler sebebi ile karşılaşmanın İngiliz hakemi 5 dakika oyunu durdururken, sahaya atılan yanıcı maddeler görevliler tarafından söndürüldü.

Karşılama sonu olaylar ile ilgili açıklamada bulunan Hırvatistan takımının yıldız oyuncusu Ivan Rakitic ise, UEFA'nın kendilerini turnuvadan bile ihraç etme durumu olabileceğini söyledi.

"BELKİ UEFA BİZİ İHRAÇ EDER"

Rakitic, "İspanya maçını oynayıp oynamayacağımızı bilmiyoruz. Belkide yaşanan bu olaylardan dolayı UEFA bizi turnuvadan ihraç eder. Taraftarlarımız bizleri ve takımı çok seviyorlar ama bazı taraftarlarımız ise futbol oynamamızı engelliyor" şeklinde konuştu.

BILIC: BU MAÇA BAZI TARAFTARLAR BU OLAYLARI ÇIKARMAYA GELMİŞ

West Ham Teknik Direktörü Slaven Bilic de olaylar ile ilgili İngiliz kanalına yorumlarda bulundu. Hırvat teknik adam olayların asıl nedeninin Split- Zagreb gerginliği olduğunu söyledi. Bilic, "Bu olaylar 7-8 yıldır Hırvat futbolunda var. Ülkede federasyon karşıtı çok sayıda isim bulunuyor. Bu maça bazı taraftarlar bu olayları çıkarmaya gelmiş. Ülke de futbol konusunda birlik değil. Milli Takımın maçlarının çoğunu Zagrep'te oynaması, genç takımların çoğunda Zagrepli gençlerin oynaması bu bölünmeyi arttırıyor." diye konuştu.

YORUMLAR (1)
  • Fakir: Bir şey olmaz siz Türk değilsiniz Cevap Yaz 31 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Spor Ivan Rakitic: Belki UEFA Bizi Turnuvadan İhraç Eder - Son Dakika


Advertisement