Küçükçekmece'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu düzenlendi - Son Dakika
Spor

Küçükçekmece'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu düzenlendi

Küçükçekmece\'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu düzenlendi

Küçükçekmece'de gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu'nda 320 öğrenci dereceye girebilmek için yarıştı. Koşu, küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar ve genç erkekler olmak üzere 6 kategoride yapıldı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

24.10.2023 11:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Küçükçekmece'de yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu'nda 320 öğrenci dereceye girebilmek için ter döktü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu, Küçükçekmece'de düzenlendi. Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleştirilen koşuda, 320 öğrenci dereceye girebilmek için ter döktü. Koşuyu, Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Faysal Güler, İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Gözüdok da izledi.

Cumhuriyet Koşusu; küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler ve genç kızlar, genç erkekler olmak üzere 6 kategoride yapıldı. Koşuya katılan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden 155 kız, 165 erkek öğrenci birincilik için kıyasıya yarıştı. Koşu sonunda dereceye girenlere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

Dereceye girenler:

Küçük Kızlar

1. Linda Efsun Gökdemir Söğütlüçeşme Ortaokulu

2. Elif Nalbant Melikşah Ortaokulu

3.Şeyma Ahmet Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Küçük Erkekler

1. Aras Develi - Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

2. Çağan Öztürk - TOKİ Avrupa Konutları Ortaokulu

3.Ahmet El Abdülkadir - İkitelli Ortaokulu

Yıldız Kızlar

1. Toprak Güneri - Söğütlüçeşme Ortaokulu

2. Hiranur Tay - Söğütlüçeşme Ortaokulu

3. Beren Ataklı - Söğütlüçeşme Ortaokulu

Yıldız Erkekler

1.Ahmet Abdullah - Söğütlüçeşme Ortaokulu

2.Abdulcabbar Abdullah - Söğütlüçeşme Ortaokulu

3. Zekeriya Ahmet - Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Genç Kızlar

1. Ecem Sümeyye Çengel - TOKİ Atakent Spor Lisesi

2. Tuğba Duran - Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3. Lorin Doğan - Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi

Genç Erkekler

1. Emirhan Sönmez - TOKİ Atakent Spor Lisesi

2. Hasan Erdihan - İsmet Aktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3. Arda Karaoğlan - İsmet Aktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Küçükçekmece'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Koşusu düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Meşalesi Antik Olimpiya'da Yakıldı
  15:40 Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Meşalesi Antik Olimpiya'da Yakıldı

  Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için yapılan hazırlıkların son dönemecini işaret eden meşale, Antik Olimpiya'da muhteşem bir törenle yakıldı. Yunan oyuncu Mary Mina'nın bulutlu hava nedeniyle yedek bir alev kullanarak yaktığı meşale, Yunanistan ve Fransa arasındaki bayrak yarışının başlangıcını simgeliyor. Meşale, Atina'dan Paris'e 5.000 kilometreden fazla taşınacak ve 26 Temmuz'daki açılış töreninde yakılacak.

 • Maç öncesi ortalık karışık! Yunan basınından İsmail Kartal için ağır ifadeler
  15:35 Maç öncesi ortalık karışık! Yunan basınından İsmail Kartal için ağır ifadeler

  Fenerbaçe'nin UEFA Konferans Ligi çeyrek finalinde Olympiakos ile oynayacağı rövanş karşılaşması öncesinde Yunan basınında teknik direktör İsmail Kartal'ı ağır sözlerle eleştiren bir yazı kaleme alındı. Yorgos Helakis, söz konusu yazısında Sayın Kartal, geçtiğimiz perşembe günü oynanan maçın ardından takımının eleme turunu cebinde tuttuğunu söyledi. Faliro'nun sularında bir saat boyunca boğulduğu için daha ölçülü bir açıklama beklenirdi'' ifadelerini kullandı.

 • Bahar Kupası Türkiye Serisi Kategori 1 Trabzon'da devam ediyor
  15:23 Bahar Kupası Türkiye Serisi Kategori 1 Trabzon'da devam ediyor

  Türkiye Tenis Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan Bahar Kupası Türkiye Serisi Kategori 1, Trabzon'da Beşirli Tenis Kortları'nda düzenleniyor. Turnuvaya 12'si kadın 52 sporcu katılıyor. Kadınlar finali 18 Nisan, erkekler finali ise 19 Nisan'da yapılacak.

 • Fethiye'de Dalgıçlar Turizm Haftasını Su Altında Kutladı
  15:21 Fethiye'de Dalgıçlar Turizm Haftasını Su Altında Kutladı

  Muğla'nın Fethiye ilçesindeki dalgıçlar, Turizm Haftası dolayısıyla su altında temsili bir turizm sezonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Dalgıçlar, su altında kurdukları masada oturarak, birbirlerinin sorularını cevaplandırdı ve notlar aldı. Dalış eğitmeni Önder Diktaş, bu etkinlikle dalışı Türkiye'de tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçladıklarını belirtti.

 • Chelsea'nin Everton karşısında penaltı kavgasına dair yeni görüntüler ortaya çıktı
  15:19 Chelsea'nin Everton karşısında penaltı kavgasına dair yeni görüntüler ortaya çıktı

  Chelsea, Everton karşısında aldığı 6-0'lık galibiyete rağmen yaşanan penaltı kavgasıyla gündeme geldi. Noni Madueke ve Nicolas Jackson'ın yaşadığı tartışma taraftarlar tarafından 'rezalet' olarak nitelendirildi. Teknik direktör Mauricio Pochettino, oyunculara bu davranışı kabul etmeyeceğini belirtti ve takımın kolektif düşünme şeklini değiştirmesi gerektiğini söyledi.

 • Ümit Özat, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın başdanışmanı oldu
  15:03 Ümit Özat, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın başdanışmanı oldu

  Fenerbahçe ve milli takımın eski kaptanı Ümit Özat, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın sorumlu başdanışmanı olarak görev yapacak.

 • Fenerbahçe, Olympiakos maçı için hazırlıklarını sürdürdü
  15:02 Fenerbahçe, Olympiakos maçı için hazırlıklarını sürdürdü

  Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi çeyrek final rövanş maçı öncesi antrenmanlarını tamamladı. Teknik direktör İsmail Kartal ve bir oyuncu, basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak. Karşılaşmanın son antrenmanı ise basına açık olacak.

 • Diyarbakır'da Genç Judo Sporcuları Sporcu Eğitim Merkezi'nden Destek Alıyor
  14:56 Diyarbakır'da Genç Judo Sporcuları Sporcu Eğitim Merkezi'nden Destek Alıyor

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'ne kazandırılan 12 genç judo sporcusu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Sporcu Eğitim Merkezi'nin sunduğu kapsamlı destekten faydalanıyor. Judo antrenörü Selman Süren, gençleri spora teşvik ederek fiziksel aktivitelerle buluşturmayı ve yeteneklerini keşfetmeyi amaçladıklarını belirtti. Sporcuların Türkiye şampiyonalarında derece yapmasıyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Sporcu Eğitim Merkezi kontenjanına bağlandıklarını ve eğitim hayatları boyunca burs aldıklarını ifade eden Süren, sporun gençlerin sosyal ve duygusal gelişimlerine de katkı sağladığını vurguladı. Sporculardan Halil İbrahim Kadak ve Mehmet Çınar ise okulda keşfedildikten sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'ne katıldıklarını ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destek aldıklarını dile getirdi.

 • Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu Tanıtıldı
  14:53 Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu Tanıtıldı

  Bu yıl 28 Nisan Pazar günü koşulacak olan Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu için tanıtım toplantısı düzenlendi. Geçen yıl 12 bin kişinin kayıt yaptırdığı maratona bu sene 16 bin kişi kaydoldu. Ayrıca bu sene ilk defa 16 yaş ve üstü gençler de yarı maratonda koşacaklar.

 • Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu'na 28 Nisan'da start verilecek
  14:47 Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu'na 28 Nisan'da start verilecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenecek Türkiye İş Bankası 19. İstanbul Yarı Maratonu, 28 Nisan Pazar günü tarihi Yarımada Parkuru'nda koşulacak. Maratonda birinciye 15, ikinciye 10 üçüncüye ise 8 bin avro para ödülü verilecek. Organizasyonda 72 ülkeden sporcuların yer alacağını belirten yetkililer, geçen yıla göre katılımın arttığını ve rekorlar beklediklerini söyledi.


Advertisement