Meslek lisesi öğrencisi hayalindeki lisede öğretmen oldu - Son Dakika
Spor

Meslek lisesi öğrencisi hayalindeki lisede öğretmen oldu

Meslek lisesi öğrencisi hayalindeki lisede öğretmen oldu

Gümüşhane Lisesi'nde Beden Eğitimi öğretmeni olan Cengiz Yılmaz, meslek lisesinde öğrenciyken okumayı hayal ettiği okulda öğretmen olarak görev yapıyor. Öğrencilerine spor sevgisi aşılayan Yılmaz, birçok başarı elde etti ve kentteki ilk kız bowling takımının kurulmasına öncülük etti. Öğrencileri kötü alışkanlıklardan korumak için spor yapmaya teşvik eden Yılmaz, öğrencilerinin yeteneklerini keşfedip yönlendiriyor.

07.06.2023 10:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÜMÜŞHANE'de meslek lisesinde öğrenciyken okumayı hayal ettiği Gümüşhane Lisesi'nde Beden Eğitimi öğretmeni olan Cengiz Yılmaz (50), öğrencilerini spora yönlendiriyor. Öğrencilerine aşıladığı spor sevgisiyle birçok başarı elde eden Yılmaz, "Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için spor yapmaya teşvik ediyoruz" dedi.

Gümüşhane Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni olan Cengiz Yılmaz, ortaokuldan mezun olduğunda lise eğitimini Gümüşhane Lisesi'nde yapmak istedi. Yılmaz'ın bu istediğine karşılık babası, oğlunun kaydını Endüstri Meslek Lisesi makine bölümüne yaptırdı. Babasının ısrarıyla meslek lisesinde eğitim gören Yılmaz, üniversite eğitimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda tamamladı. Mezuniyetinden sonra Trabzon'da 2 yıl görev yapan Yılmaz, 1998'de tayinini Gümüşhane Lisesi'ne aldı. Öğrencisi olmayı hayal ettiği okulda beden eğitimi öğretmeni olarak göreve başlayan Yılmaz, 25 yıl sonra hedefine kavuştu. Öğrencilerini sportif faaliyetlere yönlendirip teşvik eden Yılmaz, kentteki ilk kız bowling takımının kurulmasına öncülük etti.

'GÖREVİMİ, HAYALİMDEKİ LİSEDE YAPIYORUM'Öğrencilerine spor sevgisi aşılayan Yılmaz, "Farklı illere gidip mesleğimi sürdürebilirdim. Kendi çocuklarımıza sporu aşılamak için çaba gösteriyorum. Gümüşhane'de gençlere sporu sevdirmek, sporcu yetiştirmek amacıyla kaldık. Bu şekilde de devam ediyoruz. Okul sporları olarak voleybol, basketbol, hentbol, futbol, futsal, bovling, masa tenisi gibi hemen hemen bütün branşlarda sayısızca şampiyonluklar elde ettik. Geçen yıl bovling sporunda Türkiye ikinciliğimiz var. Gümüşhane sosyal olarak çok fazla gelişmiş bir kent değil. Çocuklarımızı zararlı ve kötü alışkanlıklardan korumak için spor yapmaya teşvik ediyoruz" dedi. 'HOCAMIZ BİZE SPOR AŞKINI AŞILADI'Lise öğrencisi Yağmur Akkoyunlu (18) da, öğretmenlerinin kendilerine rol model olduğunu belirterek, "Cengiz hocamız bana her konuda örnek oluyor, kendisini sporcu olarak örnek alıyorum. Hocamızla birlikte katıldığımız yarışmalardan birincilikler elde ettik. Ortaokulda okurken akademik başarılar elde etmek istiyordum. Mimarlık, diş hekimliği gibi sayısal bölümden kazanılacak meslekleri istiyordum. Özellikle 2 yıldır Cengiz hocamızla birlikte sporla iç içe olunca, sporun bana verdiği haz, heyecan ve yarışmalardaki yaşadığımız adrenalin duygusu beni çok etkiledi. Bu nedenle Beden Eğitim Öğretmeni olmak istiyorum" diye konuştu.'HOCAMIZ YETENEKLERİ KEŞFEDİYOR'

11'inci sınıf öğrencisi Rüya Çubukçu ise (16), "Basketbol takımının kaptanıyım. Katıldığım yarışmalardan birincilikler alıyoruz. Bu gerçekten çok güzel bir duygu. Hedefimdeki üniversiteyi kazandığımda da spor takımlarına katılacağım. Veliler öğrencilerin hep akademik anlamda gelişmelerini istiyor ancak Cengiz hocamız yetenekleri keşfediyor ve yönlendiriyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Meslek lisesi öğrencisi hayalindeki lisede öğretmen oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Elazığ'da maden ocağında göçük! 3 kişi toprak altında kaldı, ekipler olay yerinde
  10:53 Elazığ'da maden ocağında göçük! 3 kişi toprak altında kaldı, ekipler olay yerinde

  Erzincan'da yaşanan altın madeni faciasının ardından Elazığ'da da bir maden ocağında göçük meydana geldi. 3 işçinin toprak altında kaldığı belirtilirken, AFAD ve UMKE gibi ekipler olay yerine sevk edildi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, 1 işçinin kurtarıldığını ve diğer 3 işçi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. AFAD ise gelişmeleri takip ettiklerini duyurdu.

 • Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu
  10:38 Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu

  Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Haberler.com Youtube kanalında yaptığı faiz tahminleri gerçekleşti. Erdoğan, TCMB'nin artık faiz artırımına gitmeyeceğini ve bu durumun piyasaları zorlayacağını öngörmüştü. Yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın da bu görüşe katıldığı ve faiz artırımına gitmediği görüldü.

 • Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti
  10:33 Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti

  Derya Uluğ'un son konserinde Şinanay şarkısını söylediği esnada Fenerbahçeli taraftara Galatasaray için küfrettirdiği konuşulunca cevap gecikmedi. Görüntülerinin tepki çekmesinin ardından videonun uzun halini yayınlayan Uluğ "Gördüğünüz bir video üzerinden, birini haksızca, hiç tasvip etmediği bir şeyi yapmış gibi göstermenin kime ne zaman ne faydası olmuştur ki" diyerek küfrettirdiği söylentisini yalanladı.

 • Ramazan ayında 250 gram pide İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacak
  10:33 Ramazan ayında 250 gram pide İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacak

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan ayında 250 gramlık pidenin İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere geçen yıl 300 gramlık Ramazan pidesi 10 TL'den satılıyordu.

 • Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye çıkaracak 8. Yargı Paketi bu hafta TBMM'ye geliyor
  10:25 Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL'ye çıkaracak 8. Yargı Paketi bu hafta TBMM'ye geliyor

  Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren düzenleme bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'na geliyor. Emeklinin bayram ikramiyesini yüzde 50 artışla 2 bin liradan 3 bin liraya çıkaracak maddeyi de içeren 8. Yargı Paketi yeni haftada Genel Kurul'da ele alınacak. Yargılama süreçlerine ilişkin yeni düzenlemeler de getirecek teklife göre örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme fiili müstakil bir suç sayılacak.

 • Doğum gününde oyuna girmeye hazırlanan Arda'ya soğuk duş! Ancelotti'nin sözleri de skandal
  10:21 Doğum gününde oyuna girmeye hazırlanan Arda'ya soğuk duş! Ancelotti'nin sözleri de skandal

  LaLiga lideri Real Madrid'in Sevilla'yı ağırladığı maçta Arda Güler büyük bir şanssızlık yaşadı. Ancelotti, Arda Güler'i oyuna almak üzereyken Real Madrid gol atınca deneyimli teknik adam, milli futbolcuyla ilgili kararından vazgeçti. Maç sonu konuyla ilgili bir açıklama yapan tecrübeli teknik adam, "Modric'in golünden önce Arda için planım vardı ama golden sonra fikrimi değiştirdim. Arda bu kararımı anlayacaktır. Anlamazsa da yapacak bir şey yok" dedi.

 • Ünlü Oyuncu Kenneth Mitchell ALS Hastalığına Yenik Düştü
  09:57 Ünlü Oyuncu Kenneth Mitchell ALS Hastalığına Yenik Düştü

  Bir süredir ALS hastalığıyla mücadele eden Star Trek ve Captain Marvel yıldızı Kenneth Mitchell, 49 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 • Emekli müşterilere promosyon başvuruları 29 Şubat'ta sona eriyor
  09:45 Emekli müşterilere promosyon başvuruları 29 Şubat'ta sona eriyor

  Bankaların emekli müşterilerine sunduğu promosyon başvuruları 29 Şubat'ta sona erecek. Emekliler, 10 bin ila 15 bin TL arasında alınabilecek promosyon ödemeleri için süreci yakından takip ediyor. Başvurular bankalar ve e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.

 • Uluslararası Adalet Divanı'nda söz sırası Türkiye'de! İsrail işgaline ilişkin sunum yapılacak
  09:27 Uluslararası Adalet Divanı'nda söz sırası Türkiye'de! İsrail işgaline ilişkin sunum yapılacak

  Hafta boyunca 47 ülkenin sözlü beyanda bulunduğu Uluslararası Adalet Divanı'nda, İsrail'in Filistin'deki işgal ve ilhak uygulamalarına ilişkin sunum yapma sırası Türkiye'ye geldi. Duruşmanın son gününde Türkiye adına sunum yapacak olan Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız, Filistin'e verilen desteği kamuoyu önünde yineleyecek. Adalet Divanı kararının yasal olarak bağlayıcılığı yok ancak İsrail üzerindeki baskıyı artıracak.


Advertisement