Okçuluk: Dünya Kupası 3. Ayak Müsabakaları - Son Dakika

Okçuluk: Dünya Kupası 3. Ayak Müsabakaları

12.06.2016 14:34
Okçuluk: Dünya Kupası 3. Ayak Müsabakaları, System.String[]

Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası üçüncü ayak müsabakaları başladı.

Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası üçüncü ayak müsabakaları başladı.

Antalya'daki 100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 19 Haziran Pazar günü sona erecek organizasyona katılan sporcular, bugün deneme atışları gerçekleştirdi.

Avrupa Okçuluk Federasyonu Birliği Asbaşkanı ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çakıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müsabakaların 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için son kota yarışması olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Şu ana kadar 80 ülkeden 560 sporcu kayıt yaptırdı. Kayıtlar bu akşam tamamlanacak. Belki de katılım açısından rekor olacak. Şu anda bile dünya şampiyonasından büyük bir organizasyon. En son yapılan dünya şampiyonasına 60 ülke katılmıştı."

Çakıroğlu, Türkiye'nin 3 hafta önce İngiltere'nin Nottingham şehrinde yapılan Avrupa Şampiyonası'nda kadın ve erkeklerde bireysel birer kota aldığını anımsatarak, Antalya'da ise takım kotaları için mücadele edileceğini kaydetti.

Hem kadınlarda hem de erkeklerde kota şanslarının olduğunun altını çizen Çakıroğlu, "Kadınlarda şansımızın biraz daha fazla olduğunu düşünüyorum. Kadınlar kota alırsa, olimpiyatlara 4 kişi katılma şansımız olacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Okçuluk: Dünya Kupası 3. Ayak Müsabakaları - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz 19:16 Sergen Yalçın tabloyu bir cümleyle özetledi: N'Sakala'yı inşallah bir gün kendi bölgesinde oynatabiliriz Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı 18:54 Bikinili pozlarını paylaşan şarkıcı Linet'in göbeğindeki detay gözlerden kaçmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü 18:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
F.Bahçe resmen dolandırılmış! Hollandalı şirket Zajc'ın parasını basit bir hileyle cebe indirmiş 18:30 F.Bahçe resmen dolandırılmış! Hollandalı şirket Zajc'ın parasını basit bir hileyle cebe indirmiş Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:42 Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:39 "Makamına Erdoğan'ın fotoğrafını asanın elini kırarım" diyen CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı gözaltına alındı
Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar 17:29 Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar Son Dakika! Bakan Akar'dan Rusya'ya İdlib yanıtı: Anlaşmaya uyuyoruz, artan hava taarruzları mutabakata uygun değil 16:37 Son Dakika! Bakan Akar'dan Rusya'ya İdlib yanıtı: Anlaşmaya uyuyoruz, artan hava taarruzları mutabakata uygun değil
Advertisement