Şimşek ve Tural İkilisi, Çift Erkeklerde Şampiyon Oldu - Son Dakika

Şimşek ve Tural İkilisi, Çift Erkeklerde Şampiyon Oldu

Son Güncelleme: 22.09.2014 08:24

Diplomat ile bürokratların mücadele ettiği 5. Embassy Tenis Turnuvasında, Maliye Bakanı Şimşek ve Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural ikilisi şampiyon oldu.

Türk ve yabancı diplomat ile bürokratların mücadele ettiği 5. Embassy Tenis Turnuvası'nda, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural ikilisi şampiyon oldu.

19 Mayıs Spor Kompleksi içinde yer alan Ankara Tenis Kulübü (ATK) kortlarında düzenlenen turnuvanın ikinci gününde çift erkekler grup maçları yapıldı.

Turnuvada finale kalan Maliye Bakanı Şimşek ve Tenis Federasyonu Başkanı Tural ikilisi, profesyonel tenisçilerle mücadele etti. Şimşek ve Tural çifti, maçı 2-1 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

- "Demekki 40 yaşından sonra da tenise başlanabiliyormuş"

Bakan Şimşek ve Başkan Tural, maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Maçın çekişmeli geçtiğini ve ilk defa bir tenis turnuvasında finale kaldığını anlatan Şimşek, bu spor branşındaki 3 yıl öncesine dayandığını, 45 yaşında eline raket aldığını söyledi.

Ağrı ve Batman'da tenisi tabana yaymak için kompleksler oluşturduklarını bildiren Şimşek, Batman'da kurulan, kapalı ve açık kortlardan oluşan tenis kompleksinin açılışını yakında yapacaklarını kaydetti.

Şimşek, "Bizlerin tenise ilgisi ümit ediyorum ki mahalle aralarına bunu yayar. Batman'da aslında belki biz bir sokak tenisi kampanyası yapacağız. Batman'da gideceğiz, sokaklarda tenis kortları kuracağız. Çocuklara yönelik orada bir heyecan, mücadele ruhu oluşturacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Şimşek, Batman'daki bu tesisin Türkiye'deki en planlı yapılmış tesis olduğunu da belirtti.

Şimşek'in, "Belki bir gün 60 yaş üstü kategoride Türkiye'de yarışırız" sözleri üzerine Tural, "Emekli olunca Bakanımla tenis turnuvaları peşinde koştururuz" yönünde espri yaptı.

Tural, Şimşek'in 3 yıldır tenis oynayan biri için çok başarılı olduğunu ifade ederek, "Maçı kazanan Bakanımdı. Bu gibi turnuvalarda az hata yaptığınızda kazanıyorsunuz. Bitirici vuruşlar Sayın Bakanımdan geldi. Kendisini tebrik ediyorum. Demek ki azmedince, bu işe önem verince 40 yaşından sonra da tenise başlanabiliyormuş" diye konuştu.

Bu arada maçı, Bakan Şimşek'in eşi Esra Şimşek, çocuklarıyla izledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Şimşek ve Tural İkilisi, Çift Erkeklerde Şampiyon Oldu - Son Dakika


Advertisement