Spor Toto Akhisar Stadyum İnşaatı İhalesini May İnşaat Kazandı - Son Dakika
Spor

Spor Toto Akhisar Stadyum İnşaatı İhalesini May İnşaat Kazandı

Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor Salonu ihalesini 71 milyon TL ile Gaziantep Arena'yı da yapan May İnşaat kazandı.

01.03.2017 13:39  Güncelleme: 14:45

Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor Salonu ihalesi Akhisar Belediyesi Encümen Salonu'nda yapıldı. İhaleye 4 firma katıldı pazarlık usulü ile yapılan stadyum inşaatı ihalesini daha önce Gaziantep Arena Stadyumu'nu yapan ve 71 milyon 240 bin TL ile May İnş. Taah. Ltd. Şti kazandı.

6 FİRMA KATILDI

Komisyon Başkanı Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak ve üyeler Alper Çetin, Mehmet Bakkal, Erkan Ertik ve Ferda Mersin ile idare yetkilisi Mehmet Fatih Çetinkaya'nın katılımı ile gerçekleşen ihaleye 6 firma davet edildi.

4734 numaralı Kamu İhale Kanununun 21.maddesi B bendine göre pazarlık usulü gerçekleşen "Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor Salonu" ihalesi ilk oturumu saat 11.00'de gerçekleşti. İhaleye Sisan Müh. İnş. Ltd. Şti., Bayburt Group, Yapı 1453 İnş. San. Tic. Ltd. Şti, May İnş. Taah. Ltd. Şti, Alkataş İnş. Taah. A.Ş. ve Doyap Yapı San. A.Ş. ile Önsöz Tur. Müşavirlik A.Ş. iş ortaklığı firmaları davet edildi. İki firma Sisan Müh. İnş. Ltd. Şti ile Bayburt İnş. Taah. Ltd. Şti. firmaları gönderdikleri kapalı zarf ile ihaleye katılmadıklarını belirttiler.

İlk yapılan kapalı zarf usulü açılan teklifler şöyle oluştu; Yapı 1453 İnş. San. Tic. Ltd. Şti 101 milyon 45 bin 53 TL, Doyap Yapı San. A.Ş. ile Önsöz Tur. Müşavirlik A.Ş. iş ortaklığı 89 milyon 500 bin TL, Alkataş İnş. Taah. A.Ş. 88 milyon 50 bin TL ve son olarak May İnş. Taah. Ltd. Şti ise 82 milyon 360 bin TL teklifte bulundular. Kapalı zarf usulü verilen tekliflerin alınmasının ardından komisyonun tekrar toplanması için ihaleye saat 13.00'e kadar ara verildi.

MAY İNŞAAT 71 MİLYON TL İLE KAZANDI

İhalenin ikinci oturumunda 4 firma ikinci tekliflerini sundu. İkinci tekliflerin ardından en düşük teklifi veren 71 milyon 240 bin TL ile May İnş. Taah. Ltd. Şti "Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor Salonu" nu yapma hakkını aldı ve ihale son buldu. Diğer firmalar Yapı 1453 İnş. San. Tic. Ltd. Şti 76 milyon 445 bin 53 TL, Alkataş İnş. Taah. A.Ş. 73 milyon 250 bin TL ve Doyap Yapı San. A.Ş. ile Önsöz Tur. Müşavirlik A.Ş. iş ortaklığı ise 76 milyon 435 bin TL teklifte bulundu.

May İnş. Taah. Ltd. Şti, daha önce Gaziantep Arena Stadyumu inşaatını yaptığı bildirildi.

Spor Toto Akhisar Stadyum İnşaatı İhalesini May İnşaat Kazandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Spor Toto Akhisar Stadyum İnşaatı İhalesini May İnşaat Kazandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement