Taraftarı sevindiren karar! TFF, Süper Lig'de deplasman yasağını kaldırdı - Son Dakika

Taraftarı sevindiren karar! TFF, Süper Lig'de deplasman yasağını kaldırdı

30.06.2022 00:49

TFF Yönetim Kurulu, Riva'da gerçekleştirdiği toplantı sonrası Süper Lig'de 2 yıldır uygulanan deplasman seyircisi yasağını kaldırma kararı aldı. TFF, ayrıca Rezerv Lig'in kurulacağını açıkladı. Rezerv Lig müsabakaları Süper Lig fikstürüne göre belirlenecek ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yeni sezonda Rezerv Lig'in kurulacağını ve deplasman yasağının kaldırıldığını açıkladı. TFF Yönetim Kurulu, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva'da yaptığı toplantı sonrası yeni kararlar alındı.

"REZERV LİG'İN KURULMASINA KARAR VERİLDİ"

Toplantı sonrası alınan kararlar şöyle: "2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig'in kurulmasına karar verilmiştir. Buna göre Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig'de bulunan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir. Rezerv Lig müsabakalarında, kulüplerin A takım listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir. Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacaktır. Rezerv Lig'e ilişkin diğer hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.

"DEPLASMAN SEYİRİCSİ YASAĞI KALDIRILDI"

2022-2023 Futbol Sezonuyla birlikte Süper Lig'de deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır. Ayrıca, ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulu'nun kararı ile, en fazla %10 olan misafir takım seyirci kapasitesi %30'a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5'i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulları'nın uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir."

YORUMLAR
500
Kuşadası'nda Özer Türk Stadı'nın Zemini Yenileniyor Kuşadası'nda Özer Türk Stadı'nın Zemini Yenileniyor 'Tff Plaj Futbol Ligi Arsuz Etabı' Tamamlandı 'Tff Plaj Futbol Ligi Arsuz Etabı' Tamamlandı Akhisarspor'da Gekas'tan son çağrı Akhisarspor'da Gekas'tan son çağrı
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Taraftarı sevindiren karar! TFF, Süper Lig'de deplasman yasağını kaldırdı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement