Tunceli'de Kick Boksa Yoğun İlgi - Son Dakika
Spor

Tunceli'de Kick Boksa Yoğun İlgi

Tunceli\'de Kick Boksa Yoğun İlgi

Tunceli’de açılan ilk özel kick boks salonuna her yaştan sporcu ilgi gösteriyor.

09.08.2015 14:00

Tunceli'de açılan ilk özel kick boks salonuna her yaştan sporcu ilgi gösteriyor.

Tunceli Merkez Moğultay Mahallesi'nde kick boks antrenörü Gürsel Tayam tarafından açılan ilk özel kick boks salonu, her yaş grubundan sporseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde 6 yıl boyunca ücretsiz antrenörlük yaptıktan sonra Tuncelili bir iş adamının desteğiyle salonu açan antrenör Gürsel Tayam, çok kısa sürede dünya ve Türkiye dereceleri yapan sporcular yetiştirdiklerini ancak ekonomik anlamda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Tayam, duyarlı iş adamlarından sponsorluk konusunda destek beklediklerini ifade etti. Tayam, "Bu salonu da kendi imkanlarımız ve iş adamı Erdal Güntaş'ın katkılarıyla açtık. Fakir çocukları spora gelemiyorlar. Bunlara iş adamları sponsor olabilir. Özel maçlar var bu maçlara giderken duyarlı iş adamları araç ve yakıt konusunda sponsor olabilir. Malzeme sıkıntımız var bu konuda da destek olunabilir. Kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama bir yere kadar" dedi.

"SPOR SAYESİNDE SİGARAYI BIRAKTIM"

Kick boks sporu ile uğraşan Ali Metin Kılıç, "Bu spora başladıktan sonra hayatıma önemli katkıları oldu. Bu spor sayesinde sigarayı bıraktım. Kilom vardı kilomdan kurtuldum. Sporun genel anlamda iş yaşamıma da katkısı oldu. İşe daha konsantre oldum" diye konuştu.

Kick boks sporuna ilgi gösteren sadece erkekler değil. Çocuk ve genç kızların da ilgili gösterdiği sporu yapanlardan biri de Ezgi Kan. Kan, küçüklükten beri kick boks ile uğraşmak istediğini ancak uzun süre ailesini ikna edemediğini belirterek, "Ailemi ikna edip bu spora başladığımdan beri çok mutluyum. Bu sporda bir şeyler başarabileceğime inanıyorum" ifadelerinde bulundu. - TUNCELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Tunceli'de Kick Boksa Yoğun İlgi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement