UEFA, Rusya için kararını verdi! Artık her şey Vladimir Putin'in iki dudağı arasında - Son Dakika

UEFA, Rusya için kararını verdi! Artık her şey Vladimir Putin'in iki dudağı arasında

25.01.2023 09:03

UEFA, Rusya Futbol Federasyonu'nun organizasyonlara geri dönüşle ilgili yaptığı başvuruya olumsuz cevap verdi. UEFA, savaş devam ettiği sürece Rus takımlarının turnuvalara dahil olamayacağını Rusya Futbol Federasyonu'na bildirdi.

Rus futboluna uygulanan ambargo devam ediyor. FIFA ve UEFA organizasyonlarından men edilen Rusya, yaptırımların kaldırılması için temaslar kurup başvuru yaptı. Ancak UEFA'dan gelen yanıt olumlu olmadı.

"SAVAŞ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE GELEMEZSİNİZ"

Sky'daki habere göre UEFA; savaş devam ettiği sürece, hiçbir Rus takımının turnuvalara dahil edilmeyeceğini Rusya Futbol Federasyonu'na bildirdi. Yani bu konunun muhatabı Rusya Futbol Federasyonu'nun değil, Rusya hükümeti.

UEFA, Rusya için kararını verdi! Artık her şey Vladimir Putin'in iki dudağı arasında

YALNIZCA FUTBOL DEĞİL

Rus sporu, Ukrayna'ya açtığı savaştan dolayı ağır darbe aldı. Yalnızca futbolda değil Olimpiyatlar, Formula, basketbol, voleybol gibi dünyanın takip ettiği spor branşlarında milli ve kulüpler bazında en önemli organizasyonlardan men edildiler. Bireysel sporlarda da yaptırımlarla karşılaştılar.

RUSYA UMUTLU

Ancak Rus basınında UEFA'dan olumlu cevap verebileceği haberleri de var. Rus futbol kulüpleri savaş başladığından beri Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nde boy gösteremiyor. Rus Milli Takımı'nın, 2022 Dünya Kupası ve 2024 Avrupa Şampiyonası'ndan men edildiği açıklanmıştı.

UEFA, Rusya için kararını verdi! Artık her şey Vladimir Putin'in iki dudağı arasında
Sky'daki haber
YORUMLAR (2)
  • Emir Emir: UEFA SİYASETE BULAŞMAMALI SADECE SPOR ORGANİZASYONU İŞLERİNE BAKMALI,RUS TAKIMLARI VE SPORCULARI MEN EDİLİNİYORSA UKRAYNA TAKIMLARIDA MEN EDİLMELİ SAVAŞI KİMİN ÇIKARDIĞI KİM HAKLI KİM HAKSIZ BU UEFA'NIN VERECEĞİ BİR KARAR DEĞİL AMAÇ SPORSA SPOR YAPILSIN. Cevap Yaz 13 6 Yayından Kaldır
500
Boris Johnson'dan aylar sonra gelen itiraf: Putin beni füze saldırısıyla tehdit etti Boris Johnson'dan aylar sonra gelen itiraf: Putin beni füze saldırısıyla tehdit etti Boris Johnson: 'Putin, beni Ukrayna savaşı öncesi füze saldırısıyla tehdit etti' Boris Johnson: 'Putin, beni Ukrayna savaşı öncesi füze saldırısıyla tehdit etti' Boris Johnson: 'Putin, beni Ukrayna savaşı öncesi füze saldırısıyla tehdit etti' Boris Johnson: 'Putin, beni Ukrayna savaşı öncesi füze saldırısıyla tehdit etti'

Son Dakika Spor UEFA, Rusya için kararını verdi! Artık her şey Vladimir Putin'in iki dudağı arasında - Son Dakika


Advertisement