Binance Hacklendi, 40m$ Değerinde Bitcoin Güvende Mi? - Son Dakika
Teknoloji

Binance Hacklendi, 40m$ Değerinde Bitcoin Güvende Mi?

Binance Hacklendi, 40m$ Değerinde Bitcoin Güvende Mi?

Binance Hacklendi, Peki 40M$ Değerindeki Bitcoin N'oldu?

10.05.2019 03:12

Binance Hacklendi, Peki 40M$ Değerindeki Bitcoin N'oldu?

Binance Hacklendi, 40M$ Değerinde Bitcoin Güvende mi?

Şirket kullanıcıların fonlarının güvendi olduğunu söylüyor. Binance dün gece büyük çaplı bir güvenlik ihlali dediği bir durumla karşılaştığını duyurdu. Hackerlar bir işlemde "tespit edilen bir hesaba" 7.000 Bitcoin transferi yapabildi.

Geçen gece yapılan bir duyuruda, Binance CEO'su Changpeng Zhao, bilgisayar korsanlarının kullanıcı API anahtarları, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ve potansiyel olarak başka bilgiler elde edebildiklerini söyledi ancak  bunun tam olarak ne olduğunu açıklamadı.

Binance, saldırganların hack'i gerçekleştirmek için phishing ve malware içeren çeşitli teknikler kullandığını iddia ediyor. Saldırı, Binance'in güvenlik kontrollerini alt etmeyi başardı, ancak garip bir faaliyetin farkına vardıktan sonra, Binance tüm para çekme işlemlerini engelledi.

Kripto para platformunun aktardığı bilgilere göre söz konusu hack olayı sadece Bitcoin çevrim içi cüzdanını ve toplam Bitcoin'un yüzde 2'sini etkiledi. Bitcoin aktarma işleminin alarmı tetiklemesinin ardından tüm çekim işlemleri durduruldu.

Binance bir güvenlik kontrolü gerçekleştirirken para çekme işlemlerini önümüzdeki yedi gün boyunca engellenmeye devam edecek.

Duyuruda ayrıca, Binance'in bu ihlalden etkilenen hesaplara zararlarını geri ödemek için SAFU'yu (Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu) acil durum sigortası fonunu kullanacağını da belirtti.

Hackerların çaldığı 7,000 Bitcoin'ın piyasa değeri Bloomberg hesaplamalarına göre yaklaşık 40 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Kaynak: Teknotalk.com

Son Dakika Teknoloji Binance Hacklendi, 40m$ Değerinde Bitcoin Güvende Mi? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement