James Cameron, Avatar 2'yi 4k 3d, 120 Fps Olarak Çekebilir - Son Dakika
Teknoloji

James Cameron, Avatar 2'yi 4k 3d, 120 Fps Olarak Çekebilir

James Cameron, Avatar 2\'yi 4k 3d, 120 Fps Olarak Çekebilir

Hollywood'un büyülü dünyası kendini geliştirmeyi sürdürüyor.

24.09.2014 13:43
Mahmut Saral - -

Sinema dünyasının önemli isimlerinden James Cameron, 2009 yılında vizyona soktuğu Avatar isimli filmiyle hem sinema teknolojilerine yeni bir boyut getirmiş hem de gişede elde ettiği 2.8 milyar dolarlık hasılatla tüm zamanların en fazla hasılat elde eden filmine imza atmıştı.


Aslına bakarsanız Cameron, bu tip başarılara alışık biri. Daha önce Titanic, Terminator 2, True Lies ve Aliens gibi filmleri de yöneten Cameron, bu filmlerde de yüksek bütçeler, yüksek teknolojiler kullanmış ve birçok ödül alarak gişede yüksek rakamlar elde etmişti. Şimdi de sırada Avatar 2 var.


Hollywood'un önemli stüdyolarından 20th Fox, büyük başarı yakalayan Avatar filminin devam üyeleri için James Cameron'ın acele etmesini istiyor. Cameron da devam filmleri için çalışmaya başladığını duyurmuş ve çıkış tarihlerini de vermişti.


İlk Avatar filmi, dünyası, görsel efektleri ve özellikle de 3 boyutlu çekilmesiyle büyük ilgi görmüştü. Cameron, Avatar 2'de de karşımıza dikkat çekici teknolojilerle çıkacak gibi görünüyor. Amerikalı yönetmen, özel efekt danışmanı ve mucit olan Douglas Trumbull, sinemada kullanılmak üzere MAGI ismini verdiği bir sistem geliştirdi. Bu bir 4K çözünürlükte 3 boyutlu sistem ve 120FPS değeriyle çok net ve akışkan görüntülerin elde edilmesini sağlıyor.


Ve Trumbull'ın söylediğine bakılırsa bu sistem, Cameron'ın Avatar 2'sinde kullanılabilir. Hepsi bu da değil. Trumbull, bu yeni sistemin büyük bütçeli Hollywood filmlerinde kullanılabileceğini düşünüyor ve istiyor da.


Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.Mahmut Saral - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji James Cameron, Avatar 2'yi 4k 3d, 120 Fps Olarak Çekebilir - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement