Sosyal medya uygulaması Türkiye'de kapatılıyor - Son Dakika
Teknoloji

Sosyal medya uygulaması Türkiye'de kapatılıyor

Sosyal medya platformu X'e rakip olarak Meta tarafından kullanıma sunulan Threads, Türkiye'de geçici olarak kapatılıyor. Meta'dan yapılan açıklamada Rekabet Kurumu'nun geçici tedbir kararı dolayısıyla Threads'ın geçici olarak kapatılacağı belirtildi.

15.04.2024 15:33  Güncelleme: 15:59

Facebook, Instagram ve Threads sosyal medya platformlarını bünyesinde barındıran Meta, Rekabet Kurumunun geçici tedbir kararı nedeniyle Threads'ı 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'de geçici olarak kapatacaklarını duyurdu.

THREADS HESAP SAHİPLERİ NE YAPACAK?

Şirketin yazılı açıklamasında Threads hakkında alınan geçici kapatma kararı bildirilerek Facebook, Instagram, WhatsApp'ın bu karardan etkilenmeyeceği vurgulandı.

Şirket açıklamasında, "Threads, Türkiye'de bir düzenleme kararı nedeniyle artık kullanılamayacak. Türk Rekabet Kurumu'nun kararına göre, Threads 29 Nisan 2024'ten itibaren Türkiye'de kullanılamayacak. Threads profili devre dışı bırakılacak ancak bilgilerinizi indirip profilinizi herhangi bir zamanda silebileceksiniz. Threads topluluğunu değerli buluyor ve yakında geri dönmeyi umuyoruz." denildi.

NE OLMUŞTU?

Rekabet Kurumu, META hakkında başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı ve günlük 4,8 milyon lira ceza uygulanmasına karar verildiğini duyurmuştu.

META'nın, Instagram hesaplarına dayalı Threads profili oluşturan kullanıcıların verilerini, kullanıcılara onay seçeneği sunmaksızın birleştirmesinin; soruşturma tamamlanana kadar telafisi güç zararlara yol açacağı değerlendirildiği bildirilmişti.

Sosyal medya uygulaması Türkiye\'de kapatılıyor

Son Dakika Teknoloji Sosyal medya uygulaması Türkiye'de kapatılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (9)

 • ferhat eser: tiktoku kapatın dua alırsınız 153 6 Yanıtla
  Meryem Katariki: Ya niden kapatiyolar çok seviyorum ama kulanamiyorum bizde calismiyo 5 19
 • HoZaN KARAYOLUK: Darısı tiktoka 99 5 Yanıtla
 • Nilay Cift: TikTok neden kapanmıyor? Asıl onun kapanması lazım. 60 2 Yanıtla
 • Ela Demir uz: Tik tok instagram ne varsa kapatın kimin eli kimin cebinde belli değil ahlak edep hiç kalmadı 28 1 Yanıtla
 • Uğur Türkiye: Vpn ile girerler sanki zor bi iş 19 2 Yanıtla
  Meryem Katariki: Ya bizdede VPN ile çalışıyo hangi VPN kulaniyorsunuz banada gönderin lutfen 3 7 Buğrahan Çakmak: profiller devre dışı bırakılacak sen vpn ile girsen ne olacak. 0 0
 • Byaydin Yeniden: Yaa arkadaş hepsi açık olsun da Ama siz kullanıcılar olarak bunlara saatlerinizi ayırmayın..Kafanızı bile kaldırmıyorsunuz tüm gün.. Otobuse , metro , metrobuse biniyorsunuz insanların yüzüne bakın yaa.. Yolda giderken bile elinizde telefon yola bile bakmıyorsunuz.. 20 0 Yanıtla

Advertisement