SON DAKİKA TERÖRİZM HABERLERİ

Son Dakika Terörizm Haberleri

 • 16 Kasım 2018 11:27 Fetö, Taşınmazlarını Kaçırmaya Çalışmış" Osmaniye'de "silahlı terör örgütü yönetme", "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından 154'ü tutuklu 381 sanığın yargılandığı davada sanıklardan 213'ü 1 yıl 6 ay ile 15 yıl arası, 17'si ise "örgüte yardım" suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı
 • 16 Kasım 2018 11:13 Fetö'nün Mali Yapısına Destek Sağlayan İsimler Gözaltına Alındı Fetö'nün Mali Yapısına Destek Sağlayan İsimler Gözaltına Alındı FETÖ'nün mali yapısına destek sağlayan isimler gözaltına alındıİSTANBUL - Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yürütülen operasyonda Bank Asya'yı fonlayıp TMSF'nin müdahalesine perde olduğu ileri sürülen kilit isimler yakalandı.
 • 16 Kasım 2018 11:01 Fetö'nün Mali Yapısına Destek Sağlayan İsimler Gözaltında Fetö'nün Mali Yapısına Destek Sağlayan İsimler Gözaltında Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen operasyonda Bank Asya'yı fonlayıp TMSF'nin müdahalesine perde olduğu ileri sürülen kilit isimler yakalandı.
 • 16 Kasım 2018 10:43 İstanbul'da Fetö'nün Mali Yapısına Destek Sağlayan İsimler Gözaltına Alındı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen operasyonda Bank Asya’yı fonlayıp TMSF’nin müdahalesine perde olduğu ileri sürülen kilit isimler yakalandı.
 • 16 Kasım 2018 10:35 Fetö'nün Mali Yapılanmasına Yönelik Operasyon Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca "FETÖ/PDY silahlı terör örgütünü yönetmek ve üye olmak", "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet", "Fetullahçı silahlı terör örgütünün finansmanını sağlama" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında 4 şahsa ait bilirkişi raporunda, örgüt elebaşısının talimatlarına uyarak Bank Asya'yı fonladıkları, bankayı TMSF'nin olası bir müdahalesine karşı korumaya çalıştıklarının belirlendiği öğrenildi
 • 15 Kasım 2018 13:36 Bakan Çavuşoğlu'na Fahri Doktora Unvanı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu: "Yok ben ideolojimi elime silah alıp onla savunacağım hele hele kardeşlerimizin Kürtlerin haklarını savunacağım diye yola çıkarsan o zaman başka. Bu ideolojileri nasıl yok edeceğiz.
 • 15 Kasım 2018 10:44 Cinayete Kurban Giden Birini Tanımak Gençlerde İntihar Riskini Arttırıyor – Pierre-and-Marie-Curie Üniversitesi (UPMC) ve Pittsburgh Üniversitesi bilim insanları tarafından yürütülen araştırmanın sonuçlarına göre, cinayete kurban giden birini tanımak gençlerde intihar riskini arttırıyor.
 • 14 Kasım 2018 20:22 2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Dışişleri Bakanlığında hem tasfiyeler hem de misyon sayısının artması nedeniyle günlük iş yükünün arttığını belirterek, "Bunun için eleman açığının hızla azaltılması önem taşıyor.
 • 14 Kasım 2018 18:22 Uluslararası Libya Konferansı'nın Sonuç Bildirisi Yayımlandı İtalya'da Sicilya Adası'nın başkenti Palermo'da düzenlenen ve çok sayıda ülkenin katılımıyla iki gün süren Uluslararası Libya Konferansı'nın sonuç bildirisinde, "Katılımcılar, müteakip anayasa taslağının ve seçim sürecinin 2019 baharına kadar sonuca varmasının öneminin altını çizmektedir.
 • 14 Kasım 2018 13:52 İsrail Gazze'yi Vurmayı Alışkanlık Haline Getirdi" Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İsrail Gazze'yi vurmayı, Filistin'deki Müslümanları öldürmeyi alışkanlık haline getirdi.
 • 13 Kasım 2018 19:20 Endonezya'dan Asean'a "Arakanlı Müslümanlar" İçin Çağrı Endonezya, Singapur'da düzenlenen 33. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi'nde "Arakanlı Müslümanlar için daha büyük görev üstlenilmesi" çağrısında bulundu.
 • 13 Kasım 2018 17:36 Tunceli Bakan Çavuşoğlu Sadece Dağda Teröristle Mücadele Yetmez-1 Tunceli Bakan Çavuşoğlu Sadece Dağda Teröristle Mücadele Yetmez-1 Terörizm ve terörle mücadelenin, tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı sınamalardan olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, Tunceli'de, terörden arındırıldıktan sonra hayatın ne kadar normale döndüğünü ve Tunceli halkının da günlük hayatını ailesiyle birlikte daha mutlu nasıl geçirdiğini, akşamları, gece 1'lere kadar dışarıya çıkabildiğini görmek ne kadar büyük bir mutluluk
 • 13 Kasım 2018 15:51 İran'da "Kara Para Aklama" Tartışması Zarif'in açıklamalarının "Terörizmin Finansmanıyla Mücadele Konvansiyonu"nu da kapsayan "Kara Para Aklamanın Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu"na (FATF) üyelik tasarısını kabul etmek için yeterli olmadığını dile getiren Kerimi, "Zarif'in konuyu şeffaf bir şekilde açıklaması için meclise soru önergesi sunacağız
 • 13 Kasım 2018 15:51 Asean'da Çok Taraflılık ve Uluslararası İşbirliği Çağrısı Asean'da Çok Taraflılık ve Uluslararası İşbirliği Çağrısı Singapur’da gerçekleştirilen 33. ASEAN zirvesinin bugünkü gündemi çok taraflılık ve uluslararası işbirliği çağrısıyla başladı.
 • 13 Kasım 2018 15:47 Bakan Çavuşoğlu: Sadece Dağda Teröristle Mücadele Yetmez (2) Terörizm ve terörle mücadelenin, tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı sınamalardan olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Tunceli'de, terörden arındırıldıktan sonra hayatın ne kadar normale döndüğünü ve Tunceli halkının da günlük hayatını ailesiyle birlikte daha mutlu nasıl geçirdiğini, akşamları, gece 1'lere kadar dışarıya çıkabildiğini görmek ne kadar büyük bir mutluluk
 • 13 Kasım 2018 15:47 Bakan Çavuşoğlu: Sadece Dağda Teröristle Mücadele Yetmez (3) Terörizm ve terörle mücadelenin, tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı sınamalardan olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Tunceli'de, terörden arındırıldıktan sonra hayatın ne kadar normale döndüğünü ve Tunceli halkının da günlük hayatını ailesiyle birlikte daha mutlu nasıl geçirdiğini, akşamları, gece 1'lere kadar dışarıya çıkabildiğini görmek ne kadar büyük bir mutluluk
 • 13 Kasım 2018 15:46 Bakan Çavuşoğlu: Sadece Dağda Teröristle Mücadele Yetmez Terörizm ve terörle mücadelenin, tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı sınamalardan olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, "Tunceli'de, terörden arındırıldıktan sonra hayatın ne kadar normale döndüğünü ve Tunceli halkının da günlük hayatını ailesiyle birlikte daha mutlu nasıl geçirdiğini, akşamları, gece 1'lere kadar dışarıya çıkabildiğini görmek ne kadar büyük bir mutluluk
 • 13 Kasım 2018 14:26 Batı'nın Mülteci Politikasına Sert Eleştiri Batı'nın Mülteci Politikasına Sert Eleştiri Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı'nın mülteci politikasını eleştirerek, "Hangi dinden, mezhepten, sağlıklı mı, doktor mu, deyip ona göre almak insani bir yaklaşım değildir.
 • 13 Kasım 2018 14:16 Bakan Çavuşoğlu: Bakan Çavuşoğlu: "Pazardan Hayvan Satın Almıyorsunuz, Alacaksanız İnsan Gibi Ayrım Yapmadan Alın" Tunceli’de konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “33 milyar dolar sadece ülkemizde yaşayan Suriyelilere harcıyorsak, dünyanın da bunu görmesi lazım. Bu külfet paylaşımını öğrenmeleri gerekiyor.
 • 13 Kasım 2018 13:24 Enerji Güvenliğimizin Güçlendirilmesi ve Çeşitlendirilmesi Şart" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin enerji politikasına ilişkin, "Enerji güvenliğimizin de güçlendirilmesi ve çeşitlendirilmesi şarttır.
 • 13 Kasım 2018 12:52 Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi - SPK Başkanı Taşkesenlioğlu Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi - SPK Başkanı Taşkesenlioğlu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, yaşanan gelişmelerin, yabancı kaynak ağırlıklı olarak borçlanmaya dayalı mevcut fonlama yapısı yerine öz kaynak ağırlıklı fonlama modellerinin kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu gözler önüne serdiğini belirterek, "Temelleri sağlam...
 • 13 Kasım 2018 11:56 Bahçeli'den ABD'ye Sert Tepki Bahçeli'den ABD'ye Sert Tepki Terörizme karşı bir olacağız, zalimlere karşı dimdik duracağız
 • 13 Kasım 2018 06:18 Senegal Cumhurbaşkanı Sall'dan "Mali" Açıklaması Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, "MINUSMA Mali'de barış için bulunuyor fakat Birleşmiş Milletler (BM) burada barış için yeterli çabayı sergiliyor mu? Problem bu." dedi.
 • 12 Kasım 2018 18:36 Nato: Nato: "Türkiye Olmadan Avrupa'nın Güvenliği Sağlanamaz" NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Irak ve Suriye’deki istikrarsızlığa karşı mücadele ettiğini ifade ederek, “Türkiye gibi terörizme karşı kilit öneme sahip ülkeler olmaksızın Avrupa’nın güvenliğini sağlamak imkansız” dedi.
 • 12 Kasım 2018 18:36 NATO'dan Türkiye Açıklaması NATO'dan Türkiye Açıklaması NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Irak ve Suriye'deki istikrarsızlığa karşı mücadele ettiğini ifade ederek, "Türkiye gibi terörizme karşı kilit öneme sahip ülkeler olmaksızın Avrupa'nın güvenliğini sağlamak imkansız" dedi.
 • 12 Kasım 2018 15:04 TBMM Başkanı Yıldırım'ın Pakistan Heyetini Kabulü Terörizm tam anlamda küresel ve hızla dönüşüm geçiren bir tehdit haline gelmiştir
 • 12 Kasım 2018 11:43 Sudan, "Kara Listeden" Çıkarılmayı Bekliyor ABD'nin, terörizmle mücadelede işbirliğini güçlendirmesi ve insan hakları konusunda iyileştirmeler dahil olmak üzere "daha fazla reform" yapması şartıyla Sudan'ı terörü destekleyen ülkeler listesinden (kara liste) çıkarabileceğini açıklaması ülkede iyimser bir hava oluşturdu.
 • 12 Kasım 2018 09:56 Birleşmiş Milletler'den "Küresel Sorunlarla Mücadele" Çağrısı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, çok taraflılıkta ısrar edilerek sosyal adaletsizlik, nükleer silahların yayılması ve iklim değişikliği gibi küresel sorunlarla mücadele edilmesi çağrısında bulundu.
 • 11 Kasım 2018 19:44 Le Monde'dan Uygurlara İlişkin Araştırma Haber Fransa'nın önde gelen gazetelerinden Le Monde, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde ebeveynleri "yeniden eğitim" adı altında toplama kamplarında gözaltında tutması ve kayıp Uygurları ele alan bir haber yayımladı.
 • 10 Kasım 2018 14:16 Lice Kırsalında 5 Odalı PKK Sığınağı Bulundu, Silah ve Patlayıcı Ele Geçirildi Lice Kırsalında 5 Odalı PKK Sığınağı Bulundu, Silah ve Patlayıcı Ele Geçirildi DİYARBAKIR'ın Lice ilçesinde 6 Kasım'da başlanan ve dün akşam sona eren operasyon kapsamında teröristlere ait 1 gözetleme mevzisi, 1 doğal mağara ve biri 5 odalı olmak üzere toplam 7 sığınak tespit edildi.
 • 10 Kasım 2018 13:20 Ruhani: "Abd İran Petrolünü Sıfırlayamayacağını İtiraf Etmiştir" ABD'nin 5 Kasım'da uygulamaya başladığı yaptırımların İran üzerinde yeni bir etkisi olmadığına, aylar öncesinden propagandası yapılarak tüm adımların atıldığına işaret eden Ruhani, Terörizmin Finansmanıyla Mücadele Konvansiyonu (CFT) ve Mali Eylem Görev Gücü (FATF) yasa tasarısıyla ilgili olarak da şunları kaydetti: "ABD İran'ı terör destekçisi ve terörizme finans sağlayan bir ülke olarak göstermek istiyor
 • 10 Kasım 2018 12:40 Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz Törene Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Piyade Albay Bilgin Çetinbağ, kent protokolü, öğrenciler ve öğretmenler katıldı
 • 10 Kasım 2018 09:57 Diyarbakır'da Teröristlerin İnlerine Girildi Diyarbakır'da Teröristlerin İnlerine Girildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, güvenlik güçleri tarafından tespit edilen teröristlerin kullandığı biri 5 odalı 7 sığınak ile bir mağara tahrip edildi.
 • 09 Kasım 2018 19:49 Temel Eğitimlerini Tamamlayan Uzman Erbaşlar İçin Yemin Töreni Temel Eğitimlerini Tamamlayan Uzman Erbaşlar İçin Yemin Töreni Isparta'da Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi'nde temel eğitimlerini tamamlayan uzman erbaşlar için yemin töreni yapıldı.
 • 09 Kasım 2018 18:07 ABD'nin 'Terörizmle Mücadelesi' Deaş'ı Ortaya Çıkardı ABD'nin 'Terörizmle Mücadelesi' Deaş'ı Ortaya Çıkardı" İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD'nin Asya ve Ortadoğu'da "terörizmle mücadele" adı altında yürüttüğü savaşta 500 binden fazla insanın öldüğünü ve DEAŞ gibi örgütlerin ortaya çıkmasına neden olduğunu savundu.
 • 09 Kasım 2018 17:56 ABD'nin Terörizmle Mücadelesi Deaş'ı Ortaya Çıkardı" İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin "terörizmle mücadele" adı altında yürüttüğü savaşın DEAŞ ve El Kaide bağlantılı diğer terör örgütlerini ortaya çıkardığını söyledi.
 • 09 Kasım 2018 17:46 İstanbul Güvenlik Konferansı Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü tarafından "Geleceğin Güvenliği" ana temasıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul Güvenlik Konferansı'nın "Küresel 'Militarizasyon': Afrika'da Güvenlik ve Terörizm" başlıklı oturumunda konuşan Aybar, 19
 • 09 Kasım 2018 17:09 Moskova'da 2. Afganistan Müzakereleri Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan'ın jeopolitik oyunların oynandığı bir yer olmaması gerektiğini belirterek, "Afganistan'ın problemleri sadece siyasi yollarla çözülebilir" dedi.
 • 09 Kasım 2018 09:11 Emekli Kıdemli Albay Işık'tan Emekli Kıdemli Albay Işık'tan "Pkk Yöneticilerine Ödül" Kararına Çarpıcı Yorum Emekli Kıdemli Albay Işık'tan "PKK yöneticilerine ödül" kararına çarpıcı yorum Savunma ve Güvelik Koordinatörü Emekli Kıdemli Albay Mithat Işık: "ABD ihbarcılara paraları vereceğine, yarısını Blackwater'a versin, getirir Blackwater" "CIA'in adamları Murat Karayılan'la 'Seni hangi Afrika...
 • 09 Kasım 2018 00:16 ABD Özel Temsilcisinden Afganistan, Katar, Pakistan ve Bae'ye Ziyaret ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Khalilzad'ın, Taliban ile barış müzakerelerini ilerletmek için Afganistan, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar'ı ziyaret edeceği bildirildi.
 • 08 Kasım 2018 17:05 Mauritius Dijital Varlık Hizmeti Veren Şirketlere Lisans Verecek Mauritius Cumhuriyeti, müşterilerinin dijital varlıklarını saklayan şirketlere lisans vermeyi planlıyor.
 • 08 Kasım 2018 13:53 MHP'li Büyükataman'dan "Dört Parçalı Kürdistan" Açıklaması MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "PKK’nın ’dört parçalı Kürdistan’ veya diğer adıyla ’Büyük Kürdistan’ hedefi sebebiyle dört devlete yani Türkiye, Irak, İran ve Suriye’ye yönelik örgütlenmesi bilinmektedir.
 • 08 Kasım 2018 12:58 Naksan Holding Yöneticilerinin Sanık Olduğu Fetö Davasında Karar Naksan Holding Yöneticilerinin Sanık Olduğu Fetö Davasında Karar GAZİANTEP'te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Naksan Holding davasında karar çıktı.
 • 08 Kasım 2018 12:44 Fetö'nün Para Kasası Naksan Holding Davasında Ceza Yağdı Fetö'nün Para Kasası Naksan Holding Davasında Ceza Yağdı Gaziantep’te FETÖ’nün ’para kasası’ olduğu iddia edilen Naksan Holding’e yönelik süren davada sanıklara ceza yağdı.
 • 08 Kasım 2018 12:43 Soylu: Soylu: "Türkiye'yi Bir Uyuşturucu Geçiş Güzergahı Olarak Belirleme Anlayışı Nesillerimize ve... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı"na katıldı.
 • 08 Kasım 2018 12:35 Fetö'nün Para Kasası Naksan Holding Davasında Ceza Yağdı Fetö'nün Para Kasası Naksan Holding Davasında Ceza Yağdı FETÖ'nün para kasası Naksan Holding davasında ceza yağdı Naksan Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve çocuklarının da aralarında bulunduğu toplam 10 kişiye hapis cezası çıktı 8 yıl 9 ay hapis cezası alan Cahit Nakıboğlu, sağlık durumu göz önünde bulundurularak...
 • 08 Kasım 2018 12:17 Türkiye'yi Uyuşturucu Geçiş Güzergahı Olarak Belirleme Anlayışı Terörizmdir" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2017 yılında örgütlü şekilde uyuşturucu ticareti yapan gruplara dönük olarak 70, 2018'in 10 ayında ise şu ana kadar 68 operasyon yapıldı.
 • 08 Kasım 2018 10:51 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Abd'nin 5 Bin, 10 Bin, 15 Bin Tır Silahı Pyd'ye Vermesi Neyse,... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "ABD'nin 5 bin, 10 bin, 15 bin tır silahı PYD'ye vermesi neyse, oluşturduğu terörizm neyse, çok net söylüyorum Türkiye'yi bir uyuşturucu geçiş güzergahı, bir hedef güzergah olarak belirleme anlayışı aynıdır, nesillerimize ve medeniyetimize karşı bir terörizmdir.
 • 07 Kasım 2018 15:39 TBMM Başkanvekili Şentop'un Kabulü TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, "Uygurların temel insan haklarına saygı gösterilmesi, masum insanlarla suçluların ve teröristlerin birbirlerinden ayırt edilmesi en büyük arzumuzdur.
 • 07 Kasım 2018 12:30 Her Zamankinden Daha Çok İstikrar ve Güvenilirliğe İhtiyacımız Var" Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Küresel dünyada bugün her zamankinden daha çok istikrar ve güvenilirliğe ihtiyacımız var. Birbirimize güvenebilmemiz gerekiyor.