Saffet Emre Tonguç Meslek Üstün Hizmet Ödülü'ne Layık Görüldü - Son Dakika
Turizm

Saffet Emre Tonguç Meslek Üstün Hizmet Ödülü'ne Layık Görüldü

Saffet Emre Tonguç Meslek Üstün Hizmet Ödülü\'ne Layık Görüldü

Yeniköy Rotary Kulübü, The St. Regis İstanbul Hotel'de gerçekleştirdiği ödül töreninde, profesyonel rehber, tarihçi ve yazar Saffet Emre Tonguç'a Meslek Üstün Hizmet Ödülü'nü layık gördü.

29.01.2018 11:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İş ve meslek sahibi kişilerin dünya çapında örgütlendiği bir hizmet kuruluşu olan Yeniköy Rotary Kulübü, alanındaki başarılı insanları ödüllendirmeye devam ediyor. Türkiye'nin en çok gezen rehberi unvanına sahip Saffet Emre Tonguç The St. Regis İstanbul Hotel'de gerçekleştirilen ödül töreninde Meslek Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görüldü. Böylelikle Tonguç, 20'nci ödülünün de sahibi oldu.

Dünyanın 130 ülkesini gezen ve anlatan seyahat yazarı, profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç, Kevin Spacey'den Robert Redford'a, Marta Steward'dan Oprah Winfrey'e birçok ünlü isme ve Hollywood yıldızına İstanbul'u gezdirdi. Ünlü isimlerin rehberi olarak da bilinen Tonguç, Cruise Brands ile 2018 yılında İskandinavya ve Rusya, İtalya Amalfi sahilleri, William Shakespeare Nehir Gemisi İle Noel Pazarları ve Ren Nehri Gezisi turlarını düzenliyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Turizm Saffet Emre Tonguç Meslek Üstün Hizmet Ödülü'ne Layık Görüldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türkiye, Belarus'ta düzenlenen 'Leisure 2024' turizm fuarına katıldı
  14:44 Türkiye, Belarus'ta düzenlenen 'Leisure 2024' turizm fuarına katıldı

  Türkiye'nin Minsk Büyükelçiliği, Belarus'ta düzenlenen 'Leisure 2024' turizm fuarında stant açtı. Fuarda Türkiye'nin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtıldı. Türkiye'nin Minsk Büyükelçisi, Belaruslu turistleri Türkiye'yi keşfetmeye çağırdı. Belarus Başbakan Yardımcısı, Türkiye'yi takdir ederek ulaşım bağlantılarının geliştirilmesini istedi. Türkiye-Belarus turizm işbirliği konusunda mutabık kalındı.

 • Didim'de Turizm Haftası Renkli Etkinliklerle Kutlandı
  13:29 Didim'de Turizm Haftası Renkli Etkinliklerle Kutlandı

  Didim'de Turizm Haftası, birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler arasında bisiklet ve motosiklet korteji, dans gösterileri ve su sporları yer aldı. Programın açılış konuşmalarında turizmin önemi vurgulandı.

 • Muğla'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler Kaunos Antik Kenti'ni gezdi
  13:18 Muğla'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler Kaunos Antik Kenti'ni gezdi

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Köyceğiz Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Kaunos Antik Kenti'ni ziyaret etti. Öğrenciler, antik kentteki yapılar hakkında bilgi alarak tarihi bir yolculuk gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Kazı Başkanı Doç. Dr. Ufuk Çörtük, öğrencilere ve katılımcılara bilgi verdi.

 • Kuşadası'nda Hanutçuluğa Karşı Önemli Adımlar Atıldı
  12:18 Kuşadası'nda Hanutçuluğa Karşı Önemli Adımlar Atıldı

  Kuşadası ilçesindeki kruvaziyer turizminin önemli sorunlarından biri olan hanutçuluğun önlenmesi amacıyla 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde önemli bir adım atıldı. İlçe Danışma Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda, mal ve hizmet satmak için yerli ve yabancı turistleri rahatsız eden iş yerlerine yönelik ciddi tedbirler alındı.

 • Bahamalar bayraklı kruvaziyer Bodrum'a geldi
  11:43 Bahamalar bayraklı kruvaziyer Bodrum'a geldi

  Kuşadası Limanı'ndan gelen Bahamalar bayraklı 'Star Legend' isimli kruvaziyer, Muğla'nın Bodrum ilçesine ulaştı. Gemide bulunan 180 yolcu ve 199 personel, pasaport işlemlerinin ardından turistik ilçeyi gezdi. Turistler, Paşatarlası ve Kumbahçe sahilinde alışveriş yaparken bazıları da sahilde güneşlendi. Geminin akşam saatlerinde Rodos Limanı'na hareket edeceği belirtildi.

 • Antalya'da teleferik kazası sonrası Karadeniz Bölgesi'nde tatbikat yapıldı
  10:38 Antalya'da teleferik kazası sonrası Karadeniz Bölgesi'nde tatbikat yapıldı

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından Karadeniz Bölgesi'ndeki en uzun mesafeli teleferik tesisinde tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatta arıza durumunda mahsur kalan vatandaşların kurtarılması senaryosu uygulandı. İstasyon görevlisi, teleferik sistemlerinin güvenli olduğunu ve kurtarma işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebildiğini belirtti.

 • Bandırma ve Erdek Ticaret Odaları Kapıdağ Turizmini Geliştirmek İçin İş Birliği Yapacak
  10:28 Bandırma ve Erdek Ticaret Odaları Kapıdağ Turizmini Geliştirmek İçin İş Birliği Yapacak

  Bandırma Ticaret Odası ve Erdek Ticaret Odası arasında Kapıdağ Turizmini geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Oluşturulan Kapıdağ Turizm Geliştirme Komisyonu, bölge turizminin gelişmesi ve tanıtımı için yapılması gerekenleri, ana sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek üzere toplantılar düzenleyecek. Ayrıca, Kapıdağ Yarımadası'nda bulunan işletmelerin daha uzun sürelerde hizmet verebilmeleri için turizm sezon süresinin arttırılması için çalışmalar yapılacak.

 • Köyceğiz'de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler Kaunos Antik Kenti'ni ziyaret etti
  09:15 Köyceğiz'de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler Kaunos Antik Kenti'ni ziyaret etti

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, Turizm Haftası çerçevesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında, öğrenciler Kaunos Antik Kenti'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrencilere, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kazı Başkanı Dç. Dr. Ufuk Çörtük tarafından antik kentin tarihi hakkında bilgi verildi.

 • Alaçatı Ot Festivali coşkuyla başladı
  22:06 Alaçatı Ot Festivali coşkuyla başladı

  Bu yıl 13.'sü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' konseptiyle kapılarını açtı. Festivale katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli stantları gezerek, vatandaşlarla selamlaştı.

 • İstanbul Havalimanı, Skytrax tarafından dünyanın en iyi 10 havalimanından biri seçildi
  21:03 İstanbul Havalimanı, Skytrax tarafından dünyanın en iyi 10 havalimanından biri seçildi

  İstanbul Havalimanı, Skytrax tarafından düzenlenen 'Dünya Havalimanları Ödülleri 2024'te dünyanın en iyi 10 havalimanından biri seçildi. Ayrıca, 'Dünyanın En İyi Havalimanı Yemek Hizmetleri' ve 'Güney Avrupa'nın En İyi Havalimanı' ödüllerine de layık görüldü. İGA İstanbul Havalimanı, bu başarıyı yatırımlar ve projelerle elde ettiğini belirterek, misafirlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.


Advertisement