ABD'de 39. Türk Günü ve Festivali renkli görüntüler oluşturdu - Son Dakika

ABD'de 39. Türk Günü ve Festivali renkli görüntüler oluşturdu

22.05.2022 05:50

ABD'de 39. Türk Günü ve Festivali renkli görüntüler oluşturdu ABD'nin New York kentinde 39. Türk Günü ve Festivali kapsamında Türkçe konuşan halklardan oluşan kalabalık bir yürüyüş düzenlendi.

ABD'de 39. Türk Günü ve Festivali renkli görüntüler oluşturdu

NEW YORK - ABD'nin New York kentinde 39. Türk Günü ve Festivali kapsamında Türkçe konuşan halklardan oluşan kalabalık bir yürüyüş düzenlendi.

Manhattan'daki Madison Avenue'de yaklaşık bir saat süren yürüyüşe Türk-Amerikan kulüpleri, okulları, üç büyük Türk futbol takımı korjleri, Kıbrıs ve Türkmenistan'dan Türkleri ve Azeriler katıldı.

Azerbaycan ve Türkiye'nin Washington büyükelçileri Hazar İbrahim ve Hasan Murad Marjan da bir kervanda Mehtar marşının sesi altinda yürüdü.

Azerbaycan halkı yürüyüşe özel olarak dekore edilmiş bir kervanla katıldı. Azerbaycan bayraklarıyla süslenen kervanda milli kostümlü gençler de yer aldı. "Karabağ Azerbaycan'dır" ve "Yaşasın Azerbaycan" sloganları attılar.

Yaklaşık iki saat süren yürüyüş, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi önündeki Dag Hammarskjöld Plaza Park Meydanı'nda sona erdi. Meydanda Türk sanatçı Hande Yener'in katılımıyla konser programı gösterildi.

YORUMLAR
500
New York borsası yükselişle kapandı New York borsası yükselişle kapandı Türk diplomat, Finlandiya ve İsveç ile imzalanan üçlü muhtırayı ABD basınına değerlendirdi Türk diplomat, Finlandiya ve İsveç ile imzalanan üçlü muhtırayı ABD basınına değerlendirdi Mahkeme önünde çevre protestosu Mahkeme önünde çevre protestosu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel ABD'de 39. Türk Günü ve Festivali renkli görüntüler oluşturdu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement