AK Parti Adayları Gtb'yi Ziyaret Etti - Son Dakika
Yerel

AK Parti Adayları Gtb'yi Ziyaret Etti

AK Parti Adayları Gtb\'yi Ziyaret Etti

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Gaziantep Milletvekili adayları Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, ürün satış salonlarında borsa üyeleriyle bir araya geldi.

04.06.2015 14:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Gaziantep Milletvekili adayları Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, ürün satış salonlarında borsa üyeleriyle bir araya geldi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Milletvekili adayları, GTB Meclis Başkanı Selami Memiş, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ile GTB Meclis üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyarette, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayları Abdülhamit Gül, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Serpil Kavrak, Fikret Murat Tural, Mehmet Menderes Karaduman Yusuf Erdem Güzelbey ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'da bulundular.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ve AK Parti heyetini aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, GTB'nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

Gaziantep'in tarıma dayalı sanayide Türkiye'nin başkenti konumunda olduğunu ve bu gelişimi daha da fazla arttırmak istediklerini kaydeden Tiryakioğlu, Et Borsası, Lisanlı Depoculuk, Antepfıstığı OSB, Ürün İhtisas Borsacılığı gibi çağın gereksinimlerini karşılayacak projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu projelerin büyük bir bölümünün fizibilite ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığı vurgulayan Tiryakioğlu, bu çalışmalarda kendilerine büyük destek sağlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e de teşekkür etti.

MALİYE BAKANI GAZİANTEP PROJELERİNİ AÇIKLADI

GTB'nin dünya borsası olma yolunda yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise, "GTB'nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü büyük projeler var. Bu projeler ülke çapında nitelikli projeler. Belli ki Gaziantep'te bu noktada iyi bir diyalog var. Bu projelerin tam olarak hayata geçirilmesi noktasında destek vermeye her zaman hazırız" dedi.

Gaziantep'te Organize Sanayi Bölgesi çevresinde bir kaç yıl içerisinde 50 bin konutluk bir uydu şehir kurulacağı müjdesini veren Bakan Şimşek, bu projenin şehir için sadece ucuz konut üretimi anlamına gelmediğini ifade ederek şunları söyledi:

"Yaklaşık 200 bin vatandaşımızın yaşayacağı bu uydu kent, Gaziantep'in uzun vadeli sanayisinin ve ticaretinin temellerini daha da sağlamlaştıracak. Bu yeni meskenin büyük kısmı dar gelirli kardeşlerimiz ve Organize sanayi bölgesinde çalışan işçilerimiz için olacak. Böylece her gün Organizeden şehire, şehirden organizeye büyük nüfus akımını kısmen ileriye dönük dengelemiş olacağız. 2002 yılında organize sanayi bölgesinde 53 bin kardeşimiz çalışıyordu. Şu anda bu sayı 130 bine çıkmış durumda. 5'inci OSB ile muhtemelen bu sayı 200 bine ulaşacak."

Gaziantep'te toplu ulaşımın rahatlatılması yönünde önemli bir adım atıldığını kaydeden Bakan Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında yapılan protokolle şehre metro kazandırılacağını bildirdi.

Gaziantep'i kuzeyden, güneye kat eden 25 Km'lik demir yolu hattı üzerinde yapılacak olan metronun yenilenmeyle ilgili alt yapısının Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacağının kaydeden Şimşek, metro istasyonları ve işin estetik kısmının da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını açıkladı.

Gaziantep ihracatına ulaşım noktasında büyük katkılar sunacak olan tünel projesine de değinen Şimşek, şunları söyledi:

"Şimdi ihracat noktasında Gaziantepli ürününü Mersin'e götürüyor. Ama Mersin karayoluyla oldukça uzak bir nokta. Biz ne yapacağız? İskenderun bağlantısını sağlayacağız. Bu bağlantıyı sağlayabilmemiz için de Amanos dağlarını 19 km'lik tünelle delmemiz gerekiyor ve böylece mesafe 160 km kısalacak."

Gaziantep'e sağlık ve eğitim yönünde kazandıracakları projeler hakkında da bilgiler veren Şimşek, şehirdeki hastane yatak kapasitesini yapacakları 3 yeni hastaneyle birlikte iki katına çıkaracaklarını sözlerine ekledi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel AK Parti Adayları Gtb'yi Ziyaret Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti
  11 Nis Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nda kırsal mahalleleri ziyaret etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Yuntdağı'ndaki kırsal mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Balaban, ziyaretlerde vatandaşlarla bayramlaşarak, belediye yönetim anlayışını anlattı ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinledi.

 • AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AKP Heyeti MHP'yi Ziyaret Etti

  AKP heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla MHP'yi ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart yerel seçim sonuçları ve millet iradesi konuşuldu.

 • AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti İYİ Parti'yi Ziyaret Etti

  AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlığındaki heyet, Ramazan Bayramı dolayısıyla İYİ Parti'yi ziyaret etti. İYİ Parti'de AK Parti heyetini Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ve beraberindeki heyet karşıladı. Heyetler, Türkiye'nin zor bir konjonktürden geçtiğini ve birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemini vurguladı. İYİ Parti ise siyasetinin ana omurgasının iyilikleri sahiplenmek ve çoğaltmak olduğunu belirtti.

 • CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu
  11 Nis CHP ve DEM Parti Bayramlaşmasında Hatay ve Van Gelişmeleri Konuşuldu

  CHP ve DEM Parti arasındaki bayramlaşmada, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Hatay ve Van'da yaşanan gelişmeler konuşuldu. DEM Parti Genel Başkan Yardımcısı Vezir Coşkun Parlak, 'Türkiye halkları kayyum rejimine, kötü gidişata 'dur' dedi. Van'da da bunu gördük birlikte olunca durdurabiliyoruz' dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise 'Biz Hatay için bir heyet kuracağız ve oradaki belediyenin çalışmalarını adeta ensesinde nefes alırcasına yakından takip edeceğiz' dedi.

 • İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis İYİ Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  İYİ Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez binasını ziyaret etti. Heyetler arasında yapılan görüşmede bayramın kardeşlik ve barış vurgusu yapıldı.

 • Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı
  11 Nis Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, mazbatasını aldı

  31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilen Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde mazbatasını aldı. Başkan Kırgöz, Dikili'ye hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

 • AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti
  11 Nis AK Parti Heyeti Ramazan Bayramı Dolayısıyla CHP'yi Ziyaret Etti

  AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. Heyet, CHP Genel Merkezine giderek CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka ile bir araya geldi. Ziyarette, bayramların barış, huzur ve kardeşlik duygusunu pekiştirdiği vurgulandı.

 • Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti
  11 Nis Hong Kong'da spor salonunda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti

  Hong Kong'un Yau Ma Tei semtinde bulunan 16 katlı bir binadaki spor salonunda çıkan yangında en az 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri binada mahsur kalan 250 kişiyi kurtardı. Yangının kontrol altına alındığı ve soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

 • Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı
  11 Nis Defne Belediye Başkanı, tüm makam araçlarını satılığa çıkardı

  Hatay'ın Defne ilçesinde seçimlerde zaferle çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, israfı önlemek amacıyla belediyede kullanılan 5 makam aracını satma kararı aldı ve kendinden önceki başkanın kiralık lüks aracını iade etti. Özgün, görev süresi boyunca kendi aracını kullanacağını ve makam aracı kullanılmayacağını duyurdu.

 • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı
  11 Nis Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeni döneme başladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yeni meclis üyeleri, nisan ayı toplantısında bir araya geldi. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm siyasi görüşlerden önce kente ve ülkeye hizmet etmenin önemine vurgu yaptı. Yavaş, yeni dönemde de iş birliği yaparak Ankara'ya hizmet etmeyi ve kenti gelecek günlere taşımak için el ele vermeyi hedeflediklerini belirtti.

 • Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi
  11 Nis Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve aracı ateşe verdi

  Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan Lubben eş-Şarkiyye Köyü'nde fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu bir ev ve bir araç ateşe verildi. Saldırganlar ayrıca Filistinlilere ait evlere İbranice sloganlar yazdı. İsrail askerleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik baskın ve saldırılarında son dönemde artış yaşanıyor. Bu süreçte Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 460 Filistinli hayatını kaybetti.

 • Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı
  11 Nis Bakan Şimşek'in tahminiyle hesaplar değişti! İşte temmuzda memur ve emekliyi bekleyen zam oranı

  Milyonlarca emekli temmuz ayında yapılacak zammı heyecanla beklerken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten gelen enflasyon tahmini sonrası hesaplar yeniden yapılmaya başlandı. Bakan Şimşek'in tahmini tutarsa; emekliye temmuzda yüzde 24, memura ise yüzde 19 zam yapılacak.


Advertisement