Aksoy; "Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır" - Son Dakika
Yerel

Aksoy; "Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır"

Aksoy; "Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır"

Eğitim-Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde “Geceye yenilmeyen bu milletin güneşi hiçbir zaman batmayacaktır” mesajı verdi.

14.07.2017 12:21

Eğitim-Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Tevfik Aksoy, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde "Geceye yenilmeyen bu milletin güneşi hiçbir zaman batmayacaktır" mesajı verdi.

15 Temmuz'da ülkenin kaosa sürüklenmek istendiğini kaydeden Aksoy, "Eğer bu hain kalkışma başarılı olsaydı, bölünmenin kaotik cehenneminde kurgulanan iç savaş en çok da ümmetin ve ülkemizin üzerinde kötü emelleri olanları sevindiriyor olacaktı. Hamd olsun, milletimiz, tarihten aldığı basireti, her istiklal mücadelesinde gösterdiği cesareti ve vatan söz konusu olduğunda ortaya koyduğu kahramanlığıyla düşmanın tuzaklarını başına geçirdi. İşgalcilerin, bu destansı direnişle püskürtülmesi, o gece bize dua eden bütün mazlumlar ve başka coğrafyalardaki kardeşlerimiz için de önemli ve örnek bir olaydır. Tarihin en zor gecelerinden biri olan bu geceyle başlayan fiili direniş yeni bir diriliş ve batmayacak bir zafer güneşidir. Bu gecenin örnek direniş ve dirilişi, başta medeniyet coğrafyamız olmak üzere, bütün mazlum halklara uyanış ve toparlanışa dair güç ve ilham verecektir.

15 Temmuz zaferi, benliğimiz, kimliğimiz ve inancımızla var olduğumuzun ve hep var olacağımızın yeniden tarihi tescilidir. Sonucu ne olursa olsun, bu topraklarda bize rağmen hiçbir hesabın tutmayacağının; art niyetlilerin kurdukları oyunları bozacağımızın, tuzaklarını başlarına yıkacağımızın destanıdır. O gece millet kendisine karanlığı bir kader olarak dayatmak isteyenlere demokrasi, özgürlük, bunlardan da önce insan onuru adına şanlı bir direniş göstererek; şehitleriyle adanmış, gazileriyle inanmış, kahramanlarıyla meydan okuyan görkemli bir cevap vermiş, darbeyi darbecilerin başına geçirmiştir. Sezai Karakoç'un dediği gibi, 'Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah, bir gündüz, bir güneş vardır' O gün bütün ufuklar şehitlerimizin şehadetiyle aydınlandı, gazilerimizin omuzlarına düşen yıldızlarla tarihe kazındı. O gece bütün millet tanklara siper, bombalara hedef oldu; tarih boyunca gösterdiğimiz yürüyüşü o gece kaldığımız yerden devam ettirerek zafer güneşine yeni bir yolculuk başlattı" dedi.

"15 Temmuz, kutlu bir diriliş ve tüm iklimleri saracak olan yepyeni ufuklara asil bir yöneliştir" diyen Aksoy; "Tarih, damar damar çatlayarak gelen bir çağın müjdesiyle yüzünü tekrar bize dönmüştür. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, vatan savunmasının söz konusu olduğu o gece hiç tereddüt etmeden, sağımıza solumuza bakmadan, bahane ve gerekçe üretmeden, başka hiçbir hesap yapmadan alanlara; milletimiz için, onurumuz, irademiz, özgürlüğümüz, çalışma hayatının geleceği, güvencesi için karanlığın ve tankların karşısına çıktık. Her zamanki gibi milletten yana, zalimlere karşı olduk. O gece, hepimiz ülkemizin baştan sona direniş hattı olan her karışında, her noktasında millete ve medeniyetimize bağlılığımızın samimi gereğini ve görevini yerine getirdik. O gece, koca bir millet ve gönülleri bizimle olan bütün ümmet, kalplerindeki ışığın aydınlığıyla karanlığın üstüne üstüne yürüdü. Vurulanlarımız, şehit düşenlerimiz oldu. Aralarında üyelerimizin de bulunduğu tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Millete ve devlete ihanet eden odakların kökü kazınıncaya kadar duyarlılığımızda bir azalma olmayacak. İhanet karşısında bir santim bile geri çekilmeyeceğiz.

Bu vesileyle, hainlerin hak ettikleri akıbete bir an önce uğramalarını, adalet karşısında hak ettikleri cezayı almalarını bekliyor, milletin vicdanında tarih boyunca kanlı ve kirli bir kukla olarak anılacaklarını biliyor; o geceyi aydınlatan zafer güneşini bu millete armağan eden şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize hürmetlerimizi arz ediyoruz. Bu milletin o gece başlattığı fiili direnişin, bugünlerde farklı şekillerde sürdürülen kirli emelleri de bozacağını, tarihin bizi davet ettiği geleceğe milletçe ve kardeşçe yürüyeceğimizin bilinmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. - AYDIN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksoy; 'Geceye Yenilmeyen Bu Milletin Güneşi Hiçbir Zaman Batmayacaktır' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement