Antalya'da Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak - Son Dakika

Antalya'da Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak

02.01.2012 18:00
Antalya'da Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak katlı otopark ve yeni kent meydanı oluşturma projesi kapsamında gerçekleşecek inşaat çalışmaları nedeniyle bazı caddeler trafiğe kapatılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak katlı otopark ve yeni kent meydanı oluşturma projesi kapsamında gerçekleşecek inşaat çalışmaları nedeniyle bazı caddeler trafiğe kapatılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde (UKOME) oy birliğiyle alınan karara göre, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'nın İsmet İnönü Kentsel Yaşam Alanı'ndaki katlı otopark ve yeni bir kent meydanı oluşturma projesi kapsamındaki inşaat çalışmaları nedeniyle Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi, Fahrettin Caddesi ile 413 sokak arasındaki bölümü araç trafiğine kapatılacak. 13 Ocak'da başlayacak çalışmaların, 12 Şubat'da bitirilmesi planlanıyor.

Belirtilen tarih aralığında, yıkılan Kız Meslek Lisesi güneyindeki Ali Çetinkaya Caddesi'nin 413 sokak ile Fahrettin Altay Caddesi arasındaki raylı sistem hattının kuzeyindeki kaldırımın geçici olarak yaya trafiğine kapatılarak tek şeritli olarak doğu istikametinde çalışacak şekilde taşıt yolu olarak düzenlenecek. Yayaları karşı kaldırıma yönlendirmek amacıyla gerekli bilgi ve yön tabelaları belirtilen güzergahlara konulacak.

Raylı sistem hattına araçların geçişini önleyecek şekilde fiziki engeller konulacak. Fahrettin Altay Caddesi kesişiminde, araçların sağa ve sola dönüşlerini sağlayacak düzenleme yapılacak ve caddenin, Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi ile Ali Çetinkaya Caddesi arasındaki bölünmüş yolun güney istikametinde çalışan kısmı, kuzey istikametinde çalıştırılacak.

Doğu Garajı Kavşağı'nda Cebesoy Caddesi istikametine gidecek araçların raylı sistem araçları geçişinde durdurulmasını sağlamak amacıyla görevli bulundurulacak. Arık Caddesi yönünden gelen araçlar, 2000 Plaza kavşağından Recep Peker Caddesi'ni kullanarak, Cebesoy Caddesi'ne yönlendirilecek. 2000 Plaza kavşağından, Hüsnü Karakaş Caddesi girişinin tek şerit araç geçişi olacak şekilde kapatılacak. Hüsnü Karakaş Caddesi'nin Merkez Bankası güneyindeki 1252 sokak kısmından araçların kuzey istikametine geçişleri yasaklanacak.

- ANTALYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Antalya'da Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak - Son Dakika


Advertisement