Son dakika Ulaşım Koordinasyon Merkezi haberleri, Ulaşım Koordinasyon Merkezi son dakika, son dakika Ulaşım Koordinasyon Merkezi

Son Dakika Ulaşım Koordinasyon Merkezi Haberleri

Son dakika Ulaşım Koordinasyon Merkezi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ulaşım koordinasyon merkezi haberleri anında burada.


 • Dün Dün 18:34 Kahramanmaraş'ta deprem sonrası ücretsiz toplu taşıma sona erdi Kahramanmaraş'ta deprem sonrası ücretsiz toplu taşıma sona erdi

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası ücretsiz olan toplu taşıma, 106 günün ardından normale döndü. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ücretsiz uygulamanın sona erdiğini açıkladı. 60 milyon lirayı aşan destekle 5 milyonun üzerinde biniş gerçekleştirildi. Ücretli tarifede maliyetin yüzde 75'i belediye tarafından karşılanacak.

 • Dün Dün 17:13 Kahramanmaraş Modeli ile Ulaşım Devam Ediyor Kahramanmaraş Modeli ile Ulaşım Devam Ediyor

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özel halk otobüsü esnafına 6 Şubat tarihinden bu yana 60 milyon TL'lik destek vererek, toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz olarak devam ettirdi. Ancak artık ücretli hale getirilecek olan toplu taşıma hizmetleri, aylık 20 milyon TL destekle esnafın üzerindeki yükü hafifletmeye devam edecek. Vatandaşlar da hizmetlerden memnun olduklarını belirtiyorlar.

 • Dün Dün 17:12 Kahramanmaraş modeli ile özel halk otobüsü esnafına 60 milyon TL destek verildi Kahramanmaraş modeli ile özel halk otobüsü esnafına 60 milyon TL destek verildi

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremlerinin ardından ücretsiz hale getirilen toplu taşıma hizmetlerinin ücretli hale getirileceğini açıkladı. Ancak özel halk otobüsü esnafına, mazot desteği de dahil olmak üzere birçok destek sağlandı. Bu sayede toplu taşıma esnafı mağdur edilmeden, vatandaşların da cebinden 25 milyon TL civarında bir nakit bedel çıkmadan hizmetler ücretsiz olarak devam ettirildi. Aylık 20 milyon TL toplu taşıma esnafına desteğin devam edeceği belirtildi.

 • 03.06.2023 03 Haz 09:32 Mersin Büyükşehir Belediyesi, Bisiklet Kullanımını Teşvik Etmeye Devam Ediyor Mersin Büyükşehir Belediyesi, Bisiklet Kullanımını Teşvik Etmeye Devam Ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, yeni yaptığı ve revizesini tamamladığı yollarla, bisiklet kullanımını teşvik etmeye devam ediyor. Büyükşehir'in filosundaki 118 yeni otobüsün tamamında bisiklet aparatı bulunuyor. Kentteki sosyal faaliyetler ve festivallerle de vatandaşları bisiklete yönlendiren Büyükşehir Belediyesi, kentte sağlıklı yaşamın da önünü açıyor.

 • 29.05.2023 29 May 14:02 Antalya'da Cırnık Köprüsü genişletme çalışması sürüyor Antalya'da Cırnık Köprüsü genişletme çalışması sürüyor

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluğunun olduğu Serik Caddesi Düden Çayı üzerinde bulunan Cırnık Köprüsü'nde genişletme çalışması sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sık kullanılan bir güzergahta yapılan çalışmayı gününden önce bitirebilmek için yüklenici firmadan söz aldı.

 • 29.05.2023 29 May 12:09 Antalya'da Cırnık Köprüsü genişletme çalışması Antalya'da Cırnık Köprüsü genişletme çalışması

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Caddesi Düden Çayı üzerinde bulunan Cırnık Köprüsü'nde genişletme çalışması yürütüyor. Başkan Muhittin Böcek, çalışmaları yerinde inceleyerek, sık kullanılan güzergahta yapılan çalışmayı gününden önce bitirebilmek için yüklenici firmadan söz aldı.

 • 24.05.2023 24 May 23:46 İmamoğlu: Toplu Ulaşım Araçlarında Kullanılan Akaryakıtta Vergiyi Yüzde 1'e İndireceğiz. İmamoğlu: Toplu Ulaşım Araçlarında Kullanılan Akaryakıtta Vergiyi Yüzde 1'e İndireceğiz.

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ulaşım sektörünün paydaşlarıyla, Yenikapı’da bir araya geldi. İmamoğlu, “İstanbul'un ulaşım sektöründe kangren haline gelmiş sorunlara çözüm üretmek, bizim öncelikli işlerimizden biri olmuştur. ÖTV meselesini kökten çözüp, gündeminizden çıkaracağız. Taksi dahil, tüm kent içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akaryakıttaki vergiyi, milletin bir kısım insanının yatlarında olduğu gibi, yüzde 1’e indireceğiz. Bu vergi indirimiyle, sadece İstanbullu esnafımızı yıllık yaklaşık 10 milyar lira, Türkiye genelinde ise 60 milyar lira ekstra bir yükten kurtarmış olacağız. Şoför esnafının sırtına yük olduğunu bildiğimiz SGK prim cezalarını, bir kereye mahsus olmak üzere affedeceğiz. Esnafımız için verilen kefalet kredisini, (0) araç yerine, otobüsler için 0-5, diğer araçlar için 0-2 yaşa çıkartacağız. Araç alımında 1,5 milyon lir olan kredi bedelini, 10 yıl vadeli, 2,5 milyona liraya çıkartacağız” dedi.

 • 24.05.2023 24 May 18:36 Hatay'da Öğrenci, Personel ve Toplu Taşıma Hizmeti Veren İşleticilerin Hususiye Çekme ve Vize İşlemlerinin Süresi Uzatıldı Hatay'da Öğrenci, Personel ve Toplu Taşıma Hizmeti Veren İşleticilerin Hususiye Çekme ve Vize İşlemlerinin Süresi Uzatıldı

  Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) mayıs ayı toplantısında; öğrenci, personel ve toplu taşıma hizmeti veren işleticilere hususiye çekme ve vize işlemlerinde süre verildi.

 • 23.05.2023 23 May 11:35 BAŞKASININ KARTI İLE OTOBÜS KULLANDI, YAKALANMAMAK İÇİN KAMERALARI SÖKTÜ BAŞKASININ KARTI İLE OTOBÜS KULLANDI, YAKALANMAMAK İÇİN KAMERALARI SÖKTÜ

  ANTALYA'da adli sicil kaydı nedeniyle başvurusu reddedilince, yakalanmamak için araç içi kameraları söküp, başkasının kartı ile halk otobüsü şoförlüğü yapan S.S. (34), hakkında taciz şikayeti gelince tespit edildi.

 • 23.05.2023 23 May 10:44 Başkasının kartı ile otobüs kullandı, yakalanmamak için kameraları söktü Başkasının kartı ile otobüs kullandı, yakalanmamak için kameraları söktü

  ANTALYA'da adli sicil kaydı nedeniyle başvurusu reddedilince, yakalanmamak için araç içi kameraları söküp, başkasının kartı ile halk otobüsü şoförlüğü yapan S.S. (34), hakkında taciz şikayeti gelince tespit edildi.

 • 19.05.2023 19 May 03:35 Antalya'da Denize Sıfır Karavan Tatiline Yasak Geliyor Antalya'da Denize Sıfır Karavan Tatiline Yasak Geliyor

  Antalya'da sokak aralarında karavan tatili yapanlar için yasak getiriliyor. Karavanpark'ın tamamlanmasının ardından sokak aralarında karavan kalmayacak.

 • 18.05.2023 18 May 23:02 Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Türkiye dünyanın lider ülkesi olacak Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Türkiye dünyanın lider ülkesi olacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Ulaşım Sektörü Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin yatırımları ve altyapısı sayesinde dünyanın lider ülkesi olacağını söyledi. Ayrıca, şoför esnafının yanında olduklarını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin insafına bırakmayacaklarını belirtti.

 • 18.05.2023 18 May 22:30 İSTANBUL-BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: TÜRKİYE BU YATIRIMLARLA DÜNYANIN LİDER ÜLKESİ OLACAK İSTANBUL-BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: TÜRKİYE BU YATIRIMLARLA DÜNYANIN LİDER ÜLKESİ OLACAK

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Ulaşım Sektörü Buluşması'nda konuştu.

 • 18.05.2023 18 May 10:01 Antalya'da Karavan Parklarına Çözüm Arayışı Antalya'da Karavan Parklarına Çözüm Arayışı

  Antalya'da Konyaaltı Sahili'ne yakın yerlerde sokak aralarına park eden karavanların sayısı her geçen gün artıyor. İnşası devam eden karavan parkın tamamlanmasıyla karavanların sokak aralarına park etmesi yasaklanacak.

 • 18.05.2023 18 May 09:55 Antalya'da Karavan Parklarına Çözüm Arayışı Antalya'da Karavan Parklarına Çözüm Arayışı

  Antalya'da sokak aralarına park eden karavanların sayısı artarken, Büyükşehir Belediyesi Arapsuyu Mahallesi'nde karavan park inşasına başladı. Karavan parkın tamamlanmasının ardından sokak aralarında bekleme yapması yasaklanacak.

 • 13.05.2023 13 May 10:13 Antalya Havalimanı girişinde trafik yoğunluğu Antalya Havalimanı girişinde trafik yoğunluğu

  Antalya Havalimanı girişinde yaşanan araç yoğunluğu kavşakta yapılan düzenleme ile müdahale edilmeye çalışıldı. Turizm sezonunun açılmasıyla bölgeye gelen araç sayısındaki artış nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege ve Antalya Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 • 11.05.2023 11 May 12:34 CHP'li Hancıoğlu, Samsun'daki Taş Ocağı Kazası Bölgesinde İncelemelerde Bulundu CHP'li Hancıoğlu, Samsun'daki Taş Ocağı Kazası Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

  CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'un Atakum ilçesi Çamlıyazı Mahallesi'nde taş ocağına malzeme götürürken freni patlayan tırın çarpması sonucu yıkılan evin olduğu bölgede incelemelerde bulundu. Mahalle Muhtarı Sefer Mırık'ın daveti üzerine köye giden Hancıoğlu, taş ocaklarından kaynaklı sorunları dile getirdi.

 • 05.05.2023 05 May 18:35 İnegöl'de Toplu Ulaşım Master Planı Çalışmaları Başladı İnegöl'de Toplu Ulaşım Master Planı Çalışmaları Başladı

  Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl'ün toplu ulaşım master planı için çalışmaların başladığını duyurdu. Ulaşımla ilgili kurumların temsilcilerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Başkan Taban, 6 ay sürecek bu çalışma ve nihayetinde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak ve ihtiyaçları gidermek üzere sistem genelinde hat optimizasyonu yapılacak dedi.

 • 02.05.2023 02 May 10:45 Öğrenci, otopark ücretini Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak iptal ettirdi Öğrenci, otopark ücretini Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak iptal ettirdi

  İstanbul'da hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi Mehmet Rıdvan Tanrıöver, bir alışveriş merkezinin otoparkına ödediği 20 TL'yi Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak iptal ettirdi. Tanrıöver, tüketicileri bilinçli olmaya davet ederek, şirketlerin bu şekilde her ay ciddi paralar kazandığını belirtti.

 • 02.05.2023 02 May 10:35 Hukuk öğrencisi otopark ücretini iptal ettirdi Hukuk öğrencisi otopark ücretini iptal ettirdi

  İstanbul'da hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi Mehmet Rıdvan Tanrıöver, bir alışveriş merkezinin otoparkına ödediği 20 TL'yi Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup iptal ettirdi.

 • 30.04.2023 30 Nis 17:34 BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

  Trabzon'dan Giresun'a geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, belediye ile AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti, ardından Liman kavşağı mevkisinde halka hitap etti.

 • 30.04.2023 30 Nis 16:19 Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu Giresun'da konuştu Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu Giresun'da konuştu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Giresun'da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gelişen, büyüyen ekonomisi hedefine vurgu yaparak, terörle mücadelede alınan başarılardan bahsetti. Ayrıca, AK Parti döneminde yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Millet İttifakı'na eleştirilerde bulundu.

 • 30.04.2023 30 Nis 16:07 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Giresun'da konuştu Açıklaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Giresun'da konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bakın bu yaptığımız yollar sayesinde her yıl tam 13 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz.

 • 29.04.2023 29 Nis 13:02 CHP'li 11 Büyükşehir Belediyesi, Antalya'da Kent İçi Ulaşım Yasa Tasarısı Konulu Çalıştay Düzenledi CHP'li 11 Büyükşehir Belediyesi, Antalya'da Kent İçi Ulaşım Yasa Tasarısı Konulu Çalıştay Düzenledi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde CHP'li 11 Büyükşehir Belediyesi'nin katılımıyla 'Kent İçi Ulaşım Yasa Tasarısı' konulu çalıştay düzenlendi. Çalıştayda kent içi trafik ve ulaşım sorunları ele alındı.

 • 29.04.2023 29 Nis 10:38 İstanbul'daki taksilerin çoğu akıllı tepe lambası taktıramadı İstanbul'daki taksilerin çoğu akıllı tepe lambası taktıramadı

  UKOME kararıyla 1 Mayıs 2023'te yürürlüğe girmesi beklenen taksi tepe lambalarında Boş-Dolu-Rezerve-Sos bilgilerini yansıtacak Akıllı Tepe Lambası sistemi üretici firmaların üretim ve tedarik problemleri nedeniyle uygulanamadı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, tedarik sıkıntısı nedeniyle taksilerin çoğunluğunun bu sisteme geçiş yapamadığını belirtti. İBB, konuyla ilgili açıklama yapmadı.

 • 29.04.2023 29 Nis 09:51 İstanbul'daki Taksilerin Akıllı Tepe Lambası Sistemi Uygulaması Gecikti İstanbul'daki Taksilerin Akıllı Tepe Lambası Sistemi Uygulaması Gecikti

  UKOME kararıyla 1 Mayıs 2023'te yürürlüğe girmesi beklenen akıllı tepe lambası sistemi, üretici firmaların üretim ve tedarik problemleri nedeniyle uygulanamadı. İstanbul'daki taksilerin büyük çoğunluğu hala bu sisteme geçiş yapmadı. Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, tedarik sıkıntısı nedeniyle sürenin kısa bir süre de olsa uzatılacağını belirtti.

 • 29.04.2023 29 Nis 09:48 İstanbul'daki Taksilerde Akıllı Tepe Lambası Uygulaması Sorunu İstanbul'daki Taksilerde Akıllı Tepe Lambası Uygulaması Sorunu

  UKOME kararıyla 1 Mayıs 2023'te yürürlüğe girmesi beklenen, taksi tepe lambalarında Boş-Dolu-Rezerve-Sos bilgilerini yansıtacak Akıllı Tepe Lambası sistemi, üretici firmaların üretim ve tedarik problemleri nedeniyle uygulanamadı.

 • 08.04.2023 08 Nis 10:00 AĞAOĞLU AVM OTOPARKINI ŞİKAYET ETTİ 60 LİRA İADE EDİLDİ AĞAOĞLU AVM OTOPARKINI ŞİKAYET ETTİ 60 LİRA İADE EDİLDİ

  TÜKETİCİ Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, 0-3 saat arası ücretsiz olması gereken otoparkta kendisinden 60 TL park ücreti talep edilince, Tüketici Hakem Heyeti ve İBB'ye başvurarak şikayetçi oldu.

 • 08.04.2023 08 Nis 10:00 AĞAOĞLU AVM OTOPARKINI ŞİKAYET ETTİ 60 LİRA İADE EDİLDİ AĞAOĞLU AVM OTOPARKINI ŞİKAYET ETTİ 60 LİRA İADE EDİLDİ

  TÜKETİCİ Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, 0-3 saat arası ücretsiz olması gereken otoparkta kendisinden 60 TL park ücreti talep edilince, Tüketici Hakem Heyeti ve İBB'ye başvurarak şikayetçi oldu.

 • 07.04.2023 07 Nis 12:36 Hafriyat atıklarına dijital takip Hafriyat atıklarına dijital takip

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen 'Hafriyat Yönetim Bilgi Sistemi' ile kazı aşamasından, bertaraf sürecine kadar hafriyatlar sistem üzerinden anlık takip ediliyor.

 • 06.04.2023 06 Nis 19:22 Volkan Memduh Gültekin Açıkladı: Esenboğa Havalimanı Ulaşım Krizi Kısmen Çözüldü Volkan Memduh Gültekin Açıkladı: Esenboğa Havalimanı Ulaşım Krizi Kısmen Çözüldü

  Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, tepkiler üzerine Esenboğa Havalimanı ulaşım krizinin kısmen çözüldüğünü duyurdu. Gültekin, havalimanına alınan otobüslerin bu kez de alt kata geçişine izin verilmediği için gelen yolcunun Ankara'ya ulaşımının engellendiğini belirtti.

 • 06.04.2023 06 Nis 17:57 Özgür Özel'den, Esenboğa Havalimanı'na Abb Otobüslerinin Alınmamasına Tepki: 'Ulaştırma Bakanı'nın Bu Tuhaf Karardan Geri Dönmesini Bekliyoruz' Özgür Özel'den, Esenboğa Havalimanı'na Abb Otobüslerinin Alınmamasına Tepki: "Ulaştırma Bakanı'nın Bu Tuhaf Karardan Geri Dönmesini Bekliyoruz"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel; kent merkezi ile Esenboğa Havalimanı arasında ulaşımı sağlayan BelkoAir firmasının ihale süresinin dolması üzerine dün gece burası için özel belediye otobüsü kaldıran Ankara Büyükşehir Belediyesi araçlarının içeriye alınmamasını TBMM’de eleştirdi. Özel, “Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamu hizmeti veriyor. Bu dar zamanda buna izin vermiyorlar. Ulaştırma Bakanı’na ulaşılmasını ve Ulaştırma Bakanı’nın bu tuhaf karardan geri dönmesini bekliyoruz” dedi.

 • 01.04.2023 01 Nis 12:34 Van Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısı yapıldı Van Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısı yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) mart ayı olağan toplantısı yapıldı.

 • 30.03.2023 30 Mar 12:47 İSPARK OTOPARKLARINA ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU KURULACAK İSPARK OTOPARKLARINA ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU KURULACAK

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) mart ayı toplantısında İSPARK otopark alanlarına elektrikli şarj istasyonu kurulması teklifi, oy birliğiyle kabul edildi.

 • 30.03.2023 30 Mar 12:31 İstanbul'da İSPARK otoparklarına elektrikli şarj istasyonu kurulacak İstanbul'da İSPARK otoparklarına elektrikli şarj istasyonu kurulacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, İSPARK otoparklarına elektrikli şarj istasyonu kurulmasına karar verildi.

 • 27.03.2023 27 Mar 09:36 Çökme yaşandığı için kapatılan yol, 'otopark' oldu Çökme yaşandığı için kapatılan yol, 'otopark' oldu

  ANTALYA'da 2002 yılında çökmeler yaşanan ve can güvenliği açısından tehlike yarattığı gerekçesiyle trafiğe kapatılan falezler üzerindeki yol, restoran ve bölge sakinleri tarafından 'otopark' olarak kullanılmaya başlandı.

 • 20.03.2023 20 Mar 16:17 TEKİRDAĞ'DA MİNİBÜSCÜLERDEN GÜZERGAH EYLEMİ TEKİRDAĞ'DA MİNİBÜSCÜLERDEN GÜZERGAH EYLEMİ

  TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan minibüsçüler, güzergahların değiştirilmesi nedeniyle kontak kaparak araçlarıyla Büyükşehir Belediyesi önünde protestoda bulundu.

 • 20.03.2023 20 Mar 12:28 Sabahın köründe belediye binasını sarıp kontak kapattılar Sabahın köründe belediye binasını sarıp kontak kapattılar

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde onlarca minibüsçü, güzergahlarında yapılan değişiklikler ve TETUS sistemiyle ilgili sorunlar iddiasıyla kontak kapatıp araçlarıyla CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi önünde eylem gerçekleştirdi.

 • 20.03.2023 20 Mar 12:28 Onlarca minibüsçü kontak kapatıp, belediyenin önünde eylem yaptı Onlarca minibüsçü kontak kapatıp, belediyenin önünde eylem yaptı

  Onlarca minibüsçü kontak kapatıp, belediyenin önünde eylem yaptı CHP'li Büyükşehir Büyükşehir binasının önünde minibüsçü şoku Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde onlarca minibüsçü, güzergahlarında yapılan değişiklikler ve TETUS sistemiyle ilgili sorunlar iddiasıyla kontak kapatıp araçlarıyla...

 • 20.03.2023 20 Mar 11:41 Tekirdağ'da minibüsçüler güzergah değişikliğini kontak kapatarak protesto etti Tekirdağ'da minibüsçüler güzergah değişikliğini kontak kapatarak protesto etti

  Tekirdağ'da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler güzergah değişikliğini protesto amacıyla Büyükşehir Belediyesi binası çevresinde bir süre kontak kapattı.

 • 20.03.2023 20 Mar 11:41 Tekirdağ'da minibüsçüler güzergah değişikliğini kontak kapatarak protesto etti Tekirdağ'da minibüsçüler güzergah değişikliğini kontak kapatarak protesto etti

  Tekirdağ'da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler güzergah değişikliğini protesto amacıyla Büyükşehir Belediyesi binası çevresinde bir süre kontak kapattı.

 • 17.03.2023 17 Mar 18:39 Bin 803 Minibüs ve 322 Dolmuşun Taksiye Dönüşümü İçin Kura Çekimi Yapıldı... İmamoğlu: 'Yeni Taksiler 'Aranan Araçlara' Dönüşecek' Bin 803 Minibüs ve 322 Dolmuşun Taksiye Dönüşümü İçin Kura Çekimi Yapıldı... İmamoğlu: "Yeni Taksiler 'Aranan Araçlara' Dönüşecek"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bin 803 minibüs ve 322 dolmuşun taksiye’ dönüşümü için düzenlenen kura çekim töreninde konuştu. Yeni tasarım araçların ‘aranan araçlara’ dönüşeceğini belirten İmamoğlu, “Yani diğer taksiyi durdurmayacaklar. Bu taksiyi durdurmak için, aradan sizleri seçecekler. Onun için hem daha iyi para kazanacaksınız hem daha memnuniyeti yüksek taksiler olacaksınız hem de hayırlı bir iş yapacaksınız. Sayısı çok olmasa da engelli vatandaşlarımızı da taşıyan hem para kazanan ama hem de hayır duası alan insanlar olacaksınız. Bunu unutmayın” dedi.

 • 17.03.2023 17 Mar 18:11 İBB Başkanı İmamoğlu, taksiye dönüştürülecek dolmuşlar için kura çekiminde konuştu Açıklaması İBB Başkanı İmamoğlu, taksiye dönüştürülecek dolmuşlar için kura çekiminde konuştu Açıklaması

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihtiyaç fazlası minibüs ve dolmuşların taksiye dönüştürülmesi kararı kapsamında yapılan kura çekimine katıldı.

 • 17.03.2023 17 Mar 17:34 İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bin 803 minibüs ve 322 dolmuşun taksiye' dönüşümü için düzenlenen kura çekim töreninde konuştu.

 • 17.03.2023 17 Mar 17:34 İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bin 803 minibüs ve 322 dolmuşun taksiye' dönüşümü için düzenlenen kura çekim töreninde konuştu.

 • 15.03.2023 15 Mar 12:15 İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN EĞİTİM ŞART İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN EĞİTİM ŞART

  UKOME kararıyla minibüsten taksiye dönüştürülen 8+1 araçlarda çalışmak için aday olan 110 şoföre eğitim veriliyor.

 • 15.03.2023 15 Mar 11:56 Kartepe'de öğrenci servisleri denetlendi Kartepe'de öğrenci servisleri denetlendi

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge uyarınca Kartepe'de 80 öğrenci servisinin denetimi yapıldı.

 • 15.03.2023 15 Mar 09:17 İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN EĞİTİM ŞART İSTANBUL'UN YENİ TAKSİLERİ İÇİN EĞİTİM ŞART

  UKOME kararıyla minibüsten taksiye dönüştürülen 8+1 araçlarda çalışmak için aday olan 110 şoföre eğitim veriliyor.

 • 13.03.2023 13 Mar 17:00 İstanbul'da Yeni Taksiler İçin Eğitimler Başladı... Taksicilere İngilizce Eğitimi de Verilecek İstanbul'da Yeni Taksiler İçin Eğitimler Başladı... Taksicilere İngilizce Eğitimi de Verilecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) önerisiyle Ulaştırma Koordinasyon Müdürlüğü'nde (UKOME)minibüsten dönüşümü kabul edilen yeni taksiler için eğitimler başladı. Yolcu kapasitesi 8+1 olan taksilerde çalışmak isteyenler için düzenlenen eğitimlere darp, taciz, yol ve güzergâh seçme gibi davranışlar nedeniyle yaptırım almamış kişiler katılabilecek. Sürücülere, iletişim, güvenli sürüş, şehir bilgisi, ilk yardım ve temel İngilizceyi içeren eğitimler verilecek.

 • 10.03.2023 10 Mar 20:02 Foça'da Ulaştırma Esnafı İztaşıt Projesine Katılacak Foça'da Ulaştırma Esnafı İztaşıt Projesine Katılacak

  İzmir'in Foça’ya ilçesinde hizmet veren toplu taşıma esnafı, İZTAŞIT projesine katılma isteklerini belirten dilekçelerini İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sundu.

Advertisement