ANTGİAD, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde mozaik yapım etkinliği düzenledi - Son Dakika
Yerel

ANTGİAD, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde mozaik yapım etkinliği düzenledi

ANTGİAD, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü\'nde mozaik yapım etkinliği düzenledi

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi mozaik yapım etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlikte yapılan mozaik tabloların geliri eğitime aktarıldı. ANTGİAD, kadınların yeteneklerini ortaya çıkarmak ve Türk Eğitim Vakfı'nın çalışmalarına destek olmak amacıyla bu özel etkinliği düzenledi. Başkan Ercan Yavaş, kadınların güçlenmesini destekleyen projelere önem verdiklerini belirtti ve kadın üyelerin yönetim kuruluna farklı bakış açıları getirdiğini vurguladı. Etkinlikten elde edilen gelir ise Türk Eğitim Vakfı'na bağışlandı.

05.03.2024 11:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya Genç İş insanları Derneği(ANTGİAD) üyesi kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi düzenlenen mozaik yapım etkinliğinde bir araya geldi. Etkinliğin geliri ise eğitime aktarıldı.

ANTGİAD 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü özel bir etkinlikle kutladı. 35 üyesi ile Antalya'nın en çok kadın üyesine sahip iş insanları derneği olan ANTGİAD, bu özel günü unutulmaz kılmak adına kadınları mozaik sanatıyla buluşturacak keyifli bir etkinlik düzenledi.

Gerçekleşen etkinlik çerçevesinde, katılımcı kadınlar, mozaik workshop atölyesinde bir araya gelerek el emekleriyle mozaik tablolar yaptı. Bu etkileyici sanat etkinliği, kadınların yeteneklerini ortaya koymak için fırsat oldu. Kadın üyelerin katıldığı mozaik şöleninde kadınlar birbirinden güzel tablolarla, içlerindeki yeteneği ortaya çıkarırken bir taraftan da Türk Eğitim Vakfının çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

"Söz kadınlarda"

ANTGİAD Başkanı Ercan Yavaş, kadınların sosyal kültürel, ekonomik alanda güçlenmelerini destekleyen projelere çok önem verdiklerini belirterek, "Kamu, özel sektör ve STK karar noktalarında kadınların eşit temsilinin sağlanması önemli. İş yaşamına kadınların eşit katılımı, kamu, iş dünyası, sivil toplum yönetimde kadın oranının yükseltilmesi için kararlı adımlar atılması gerekiyor. Yönetim kurulumuzda işinde kendini kanıtlamış ve bir çok başarılı işe imza atmış 4 kadın üyemiz bulunuyor. Bu kadın üyelerimizin varlığı yönetim kurulumuza farklı bakış açıları getirerek zenginlik katıyor. Kadın üyelerimizle işbirliğinde istişare ederek kadının sosyal statüsünün yükselmesi ve kadın girişimciliğin desteklenmesi için yeni yeni projeler hazırlıyoruz. Kadın girişimcilerin işlerini geliştirmeleri adına hazırladığımız mentörlük projelerini de önümüzdeki aylarda gerçekleştireceğiz " dedi.

"Geliler eğitime"

Etkinlikten toplanan gelirin Türk Eğitim Vakfına bağışlandığı ifade eden Yavaş "Her etkinliğimize sosyal fayda odaklı bakıyoruz. Etkinliklerimizin bir ucunun mutlaka sosyal sorumluluk olarak topluma fayda sağlaması gerektiğine de inanıyoruz. Etkinliğimizin gelirinin tamamını vakfa bağışlayarak çocuklarımızın okumasına küçücük de olsa bir katkı sunmaktan onur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Etkinlik, üyelerin renkli tabloları ile toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel ANTGİAD, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde mozaik yapım etkinliği düzenledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  06 Nis Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakta büyük bir rol oynadığını belirterek, kurumun başarılı çalışmalarına ve güvenilir habercilik anlayışına vurgu yaptı. Ayrıca, Anadolu Ajansının kuruluşunda emeği geçenleri şükranla anarak, tüm çalışanlara başarılar diledi.

 • Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor
  06 Nis Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor

  İrlanda'nın başkenti Dublin'deki Müslümanlar, her ramazan düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. Dublin'deki İslam Kültür Merkezi, iftar programlarına ev sahipliği ederek, ülkede yaşayan Müslümanların bir araya gelmesine vesile oluyor. İslam Kültür Merkezi Müdürü Ahmed Husain ve Sosyal Yardım Ofisi Temsilcisi Amilah Ali ile iftarlara katılanlar, AA muhabirine ramazan ayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı
  06 Nis MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp'te yapılan usulsüzlüklere yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesi kararı alındığını duyurdu.

 • Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı
  06 Nis Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı

  Ruanda'da 1994'te yaşanan soykırımın mağdurları, soykırımın uluslararası güçlerin vekalet savaşından kaynaklandığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını eleştiriyor. Sağ kurtulanlar, soykırımın önlenebilir bir insanlık felaketi olduğuna inanıyor. Soykırımın nedeni toprak ve kaynakların kontrol altına alınması isteği olarak belirtiliyor. Ruanda hükümetinin cezalandırma, inkar ve manipülasyonlarına inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 • BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak
  06 Nis BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde faaliyet gösteren BTK Akademi, lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlikten yapay zekaya kadar çeşitli konularda eğitimler verecek. İstanbul ve Ankara'nın ardından Anadolu'nun farklı bölgelerinde açılacak programlarla gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırması hedefleniyor. Eğitimler ücretsiz olarak sunulacak ve katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk
  06 Nis MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Ürgüp ilçesinde seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin yaptığı açıklamada, MHP'nin usulsüzlükleri takip ettiğini ve hukuki mücadelede başarılı olduğunu belirtti. Kılıç, seçimlerin 2 Haziran 2024'te yenileneceğini ve MHP'nin adayı Mustafa Öz ile birlikte Ürgüp için çalışacaklarını ifade etti.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti
  06 Nis Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarette ilçenin genel durumu ve belediyenin geleceğe yönelik projeleri üzerinde konuşuldu.

 • CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  06 Nis CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ceyhan'da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak görevine başladı. Aydar, binlerce Ceyhanlıya hitap ederek teşekkürlerini iletti ve 112 mahallesinde yoğun şekilde hizmet vereceklerini vurguladı.

 • Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı
  06 Nis Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı

  Malatya'nın Pütürge ilçesinde seçimleri kazanarak yeniden başkanlığa seçilen Mikail Sülük mazbatasını aldı. İkinci dönem için mazbatasını alan Sülük, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi
  06 Nis Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde 14 ilin 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye ekonomisinin büyüme gösterdiği ve ihracatın arttığı belirtilen açıklamada, illerdeki ihracat artışlarının yerel kalkınmaya katkı sağladığı ifade edildi.

 • Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı
  06 Nis Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı

  CHP'li Şükrü Erdem, mazbatasını alarak yeni görevine resmen başladı. Erdem, halka layık olmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu
  06 Nis Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde yapılan muhtarlık seçiminde yerel gazeteci Sedat Ceylan, en yakın rakibine 1 oy fark atarak köyün yeni muhtarı seçildi. Ceylan, 6 yıldır ulusal ve yerel haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.


Advertisement