Ardahan Üniversitesi'nde İç Kontrol Eğitimi Verildi - Son Dakika

Ardahan Üniversitesi'nde İç Kontrol Eğitimi Verildi

26.10.2015 17:26
Ardahan Üniversitesi'nde İç Kontrol Eğitimi Verildi

Ardahan Üniversitesi (ARÜ)’nde iç kontrol sistemleri ve risk yönetim konusunda eğitim verildi.

Ardahan Üniversitesi (ARÜ)'nde iç kontrol sistemleri ve risk yönetim konusunda eğitim verildi.

Ardahan Üniversitesinin iç kontrol sisteminde risk ve süreç yönetiminin geliştirilmesi için ortak değerlendirmelerde bulunmak amacı ile İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Yeşil Salon'da eğitim gerçekleştirildi. Eğitime ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, Genel Sekreter Yardımcısı Canan Korkmaz, Strateji Geliştirme Daire Başkanı M. Kenan Tan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Çağrı Coşkun, Personel Daire Başkanı İdris Karagöz, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Havva Vanlı, Hukuk Müşaviri Öğr. Gör. Kubilay Aras, birimlerin harcama yetkilileri ve gerçekleştirme görevlileri katıldı.

Eğitim öncesinde konuşan ARÜ Genel Sekreteri Ercan Gültürk, "İç kontrol sistemleri ve risk yönetimi eğitimi üniversitemizin kurumsallaşması adına çok önemli bir etken. Gerçekleştirilen eğitimin üniversitemizde layıkıyla takip edileceğinden eminim. Üniversitemizde bu eğitimin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eğitimin üniversitemize ve personellerimize çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

İç kontrol sistemleri eğitiminde, kamu mali yönetiminde iç kontrol sisteminin önemi hakkında farkındalığı geliştirmek, kurumsal risk yönetimi ve uygulamaları ile süreç yönetimi hakkında ortak bilinci güçlendirmek istenildiği ifade edildi. - ARDAHAN

YORUMLAR
500
Ardahan'da yasaklı ırk köpek, atı paramparça etti! Atın çığlıkları yürek burktu Ardahan'da yasaklı ırk köpek, atı paramparça etti! Atın çığlıkları yürek burktu Son dakika haberi | Ardahan'da kamuya ait arazileri usulsüz satan 2 kişi gözaltına alındı Son dakika haberi | Ardahan'da kamuya ait arazileri usulsüz satan 2 kişi gözaltına alındı Ardahan'da araziye izinsiz ekili 3 bin 735 kök kenevir ele geçirildi Ardahan'da araziye izinsiz ekili 3 bin 735 kök kenevir ele geçirildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ardahan Üniversitesi'nde İç Kontrol Eğitimi Verildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement