Ataşehir Belediyesi'nden Yeni Park Çalışması - Son Dakika

Ataşehir Belediyesi'nden Yeni Park Çalışması

28.06.2022 09:47
Ataşehir Belediyesi'nden Yeni Park Çalışması

Ataşehir Belediyesi, Atatürk Mahallesi’nde içerisinde çocuk oyun grubu, egzersiz-oturma alanları, yürüme ve koşu parkuru ile basketbol sahasının yer alacağı, 4 bin 902 metrekarelik alan üzerine kurulacak parkın yapımına başladı.

Ataşehir Belediyesi, Atatürk Mahallesi'nde içerisinde çocuk oyun grubu, egzersiz-oturma alanları, yürüme ve koşu parkuru ile basketbol sahasının yer alacağı, 4 bin 902 metrekarelik alan üzerine kurulacak parkın yapımına başladı.

Ataşehir Belediyesi, ilçedeki park ve yeşil alanların sayısını artırmak hedefiyle, Atatürk Mahallesi'ne yemyeşil bir park kazandırmak üzere çalışmalara başladı.

Atatürk Mahallesi, Dicle Caddesi ile Fırat Caddesi kesişiminde bulunan, aynı zamanda Yenişehir Mahallesi, Baraj Yolu'nda yer alacak park, 4 bin 902 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 2 bin 939 metrekarelik yeşil alan miktarına sahip olacak.

Parkta, 285 metre uzunluğunda yürüme - koşu parkuru, 264,00 metrekare basketbol sahası, 200,00 metrekare çocuk oyun alanı, açık hava spor alanları, süs havuzu, yürüme yolları, dinlenme - oturma - piknik alanları ile köpek gezdirme bölümü yer alacak.

Ailelerin çocuklarıyla birlikte gönül rahatlığıyla vakit geçirebilecekleri parkın yapımına hızla başladıklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Çağdaş, modern ve yeşille iç içe bir Ataşehir için yeşil alanları imara açmadığımız gibi, her geçen gün yeni parklarla, çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın vakit geçirebileceği, Ataşehirlilerin nefes alabileceği alanları hizmete sunuyoruz. Bu parkımız da ilçemizdeki diğer parklarımız gibi tam donanımlı, konforlu, güvenli ve her yaştan mahalle sakinine hitap edecek bir park olacak. Ataşehir'e değer katacak ve sosyal hayatı canlandıracak hizmetlerimize devam edeceğiz" dedi.

YORUMLAR
500
İzmir'de 3X3 Basketbol Zamanı İzmir'de 3X3 Basketbol Zamanı Başkentte spor vakti Başkentte spor vakti Yaz spor okulundaki çocukların hedefi milli formayı giymek Yaz spor okulundaki çocukların hedefi milli formayı giymek
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Ataşehir Belediyesi'nden Yeni Park Çalışması - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement