Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Güngör."Süt Üretim Maliyetleri 0,72 Lira,... - Son Dakika
Yerel

Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Güngör."Süt Üretim Maliyetleri 0,72 Lira,...

Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sedat Güngör, süt sektöründe istikrarlı bir fiyat sağlanamadığını ifade ederek, bir litre sütün 72 kuruşa mal olmasına karşın üreticini dönem içerisinde 50 kuruşa alıcı...

26.01.2012 17:01

Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sedat Güngör, süt sektöründe istikrarlı bir fiyat sağlanamadığını ifade ederek, bir litre sütün 72 kuruşa mal olmasına karşın üreticini dönem içerisinde 50 kuruşa alıcı bulamadığı zamanlar olduğunu söyledi.

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sit piyasasından fiyat istikrarı sağlanamamasının sürekli olarak üreticiyi sıkıntıya soktuğunu belirtti.

Tarım sektöründe, en sorunlu sektörün hayvancılık olduğunu ve bu sektördeki en büyük sorunun da pazarlamada yaşandığını savunan Güngör, "Süt üretim maliyetleri 0,72 lira, ancak üreticimizin dönem içerisinde 0,50 liraya alıcı bulamadığı zamanlar oldu. Süt piyasasında istikrarlı fiyat bir türlü oluşamadı. İstikrarsız bir piyasada üretim yapmak zordur" dedi.

- AYDIN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydın Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Güngör.'Süt Üretim Maliyetleri 0,72 Lira,... - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement