Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odası Birlik Başkanı Akşit Açıklaması - Son Dakika
Yerel

Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odası Birlik Başkanı Akşit Açıklaması

Aydın Esnaf ve Sanatkarları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, "Mesleki eğitim alan çocukların sorunlarına eğilmek zorundayız" dedi.

03.01.2012 13:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın Esnaf ve Sanatkarları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, "Mesleki eğitim alan çocukların sorunlarına eğilmek zorundayız" dedi.

Akşit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aydın ilinde sanayide çalışan çırakların çoğunun kırsal kesimden yani köylerden gelenler olduğunu, bunların sayısının 4 bin 200 olarak tespit edildiğini belirtti.

Akşit, şunları kaydetti:

"Sanayide çalışan çırakların çoğu kırsal kesimlerden yani köylerden geliyor. Mesleki eğitim alan çocukların sorunlarına eğilmek zorundayız. Biz bundan 1,5 yıl önce bir proje başlattık. Bütün çıraklarımıza ulaştık. Bunların yiyecek ve içeceklerini temi ediyoruz. Fakat barınma sorunları var. Proje kapsamında 'lojman yapalım' dedik bakanlıktan onay sağlayamadık. 4 bin 200 çalışan çırağın taşımalı eğitim kapsamına alınması yönünde bir girişimde bulunduk. İnşallah Bakanlar Kurulunda bu konu ele biran öce alınır ve sonuca varılır. Bunu umutla bekliyoruz."

- AYDIN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odası Birlik Başkanı Akşit Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement