Batman'da Günde 12 Elektrik Panosunun Kilidi Kırılıyor - Son Dakika

Batman'da Günde 12 Elektrik Panosunun Kilidi Kırılıyor

20.05.2016 11:47
Batman'da Günde 12 Elektrik Panosunun Kilidi Kırılıyor

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürlüğü, elektrik panolarının kapaklarına kilit yetiştiremiyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürlüğü, elektrik panolarının kapaklarına kilit yetiştiremiyor.

Kayıt dışı elektrik kullanmak isteyenlerin 2 yıl içerisinde il genelinde panoların kapağını açabilmek için kırdığı tam 9 bin kilit, yenisi ile değiştirildi. Bu da günde 12'den daha fazla panonun kilidinin kırılması ve başta çocuklar olmak üzere insanların hayatının tehlikeye atılması anlamına geliyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Faruk İşlek, kent merkezleri ve ilçelerdeki elektrik dağıtım panolarının kapaklarını açmaya çalışanların sürekli kilitleri, hatta kapakları kırdığını belirterek, kilit yetiştiremez duruma geldiklerini söyledi. Birilerinin kaçak elektrik kullanalım derken insanların hayatını tehlikeye attığını anlatan İşlek, panoların kapaklarına ait kilitleri kayıt dışı elektrik kullanmak veya bundan dolayı yaşanan kesintilere müdahale etmek için kıranların, bilerek veya bilmeyerek kendi çocuklarının da hayatını tehlikeye soktuklarını hatırlattı. Kimsenin buna hakkı olmadığını belirten İşlek, arıza ekiplerinin günün 24 saati görev yaptığını hatırlattı ve kilidi kırık, kapağı açık pano gören duyarlı vatandaşların, mutlaka "444 8 086" numaralı Dicle Elektrik Çağrı Merkezi'ni arayarak ihbarda bulunmalarını istedi.

"ÇOCUKLARI TEHLİKEYE ATMAYIN"

Batman genelinde 2014- 2015 yılarında dışarıdan müdahale ile kırılan 9 bin dağıtım panosunun kilidinin yenisi ile değiştirildiğini de ifade eden İşlek, Petrolkent mahallesinde yine böylesi bir sebeple kapağı açık kalan panoya dokunan ve yaralanan 4 yaşındaki Muzaffer Şahin'e 'Geçmiş olsun' dileklerini iletti. İşlek, "Panoların kilidi, ya bazı mahalle sakinleri tarafından müdahale amacıyla veya hırsızlık amacıyla kırılıyor. Bu son olayda da bir çocuğumuz, bu kişiler yüzünden neredeyse hayatını kaybediyordu. Bu, çok üzücü bir durumdur. Dicle Elektrik Dağıtım olarak sokaklarda bulunan dağıtım panolarının güvenliği konusunda gösterdiğimiz duyarlılığı, müşterilerimizden de bekliyoruz" dedi.

"İKİ YILDA 9 BİN KİLİT DEĞİŞTİRİLDİ"

Kilidi kırıldığı için kapağı açık kalan panoların insanlar kadar sokak hayvanlarını da tehdit ettiğine sözlerine ekleyen İl Müdürü İşlek, "Son 2 yıl içerisinde dışarıdan müdahale sonucu kırılan 9 bin kilidi yenisi ile değiştirdik. Bu da kaçak kullanım veya diğer sebeplerle günde ortalama 12'den de fazla pano kilidinin kırılması demektir. Ne yazık ki pano güvenliğini sağlama konusunda müşterilerimizden hiç destek görmedik. Çoğu kişi, yanı başında panoların kilidi kırılıp, kapağı açık bırakılırken sessiz kalıyor. Ama bu büyük tehlike karşısında çoğu mahalle sakininin duymadığı endişeyi, biz derinden duyuyoruz. Derdimiz tabii ki kilit değil, olası yaralanma ve can kayıplarıdır. Herkes bu konuda son derece duyarlı olmalıdır" diye konuştu. - BATMAN

Batman'da Günde 12 Elektrik Panosunun Kilidi Kırılıyor
Batman'da Günde 12 Elektrik Panosunun Kilidi Kırılıyor

YORUMLAR
500
Batman'da sağanak ve dolu, ekili alanları vurdu Batman'da sağanak ve dolu, ekili alanları vurdu Malatyalı Tekvandocular madalyalarla döndü Malatyalı Tekvandocular madalyalarla döndü Batman'da gençler yamaç paraşütü heyecanı yaşadı Batman'da gençler yamaç paraşütü heyecanı yaşadı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Batman'da Günde 12 Elektrik Panosunun Kilidi Kırılıyor - Son Dakika


Advertisement