Belediye Hoparlöründen Yapılan Anonsla İşçi Arıyorlar - Son Dakika
Yerel

Belediye Hoparlöründen Yapılan Anonsla İşçi Arıyorlar

Belediye Hoparlöründen Yapılan Anonsla İşçi Arıyorlar

Çağrı Turgut/Mehmet Özcan - Sakarya'nın Hendek Belediyesi bünyesinde kurulan Belediye İş Bulma Kurumu (BEL-İŞ) tarafından yapılan anonslarla şu ana kadar yaklaşık 3 bin kişi iş sahibi oldu.

01.01.2012 11:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çağrı Turgut/ Mehmet Özcan - Sakarya'nın Hendek Belediyesi bünyesinde kurulan Belediye İş Bulma Kurumu (BEL-İŞ) tarafından yapılan anonslarla şu ana kadar yaklaşık 3 bin kişi iş sahibi oldu.

İşsizliğin son 10 yılda sürekli azaldığı ilçede, mesleki eğitim kurslarının yanı sıra belediyenin girişimleriyle kurulan 46 fabrikanın iş gücü ihtiyacı, yapılan anonslarla karşılanıyor.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2000 yılından bu yana ilçedeki işsizliğin giderilmesine yönelik çalışma yürüttüklerini belirterek, "O dönemde kahvehane sayısı en fazla olan ilçeydik. Fabrikamız ve iş yerimiz yoktu. Sonradan yapılan çalışmalarla çok sayıda iş adamını ilçemize davet ettik. Burada incelemelerde bulunan iş adamları daha sonra fabrikalarını kurdular" dedi.

İnci, 10 yıllık çalışmaları sonucunda şu ana kadar ilçe genelinde 46 adet fabrikanın kurulduğuna dikkati çekerek, bu fabrikalarda istihdam edilecek işçilerin bir bölümünün belediye hoparlöründen yapılan anonsla bulunduğunu söyledi.

2009 yılında başlayan hoparlör sistemiyle işçi bulma uygulaması kapsamında, şimdiye kadar 3 bin kişinin iş sahibi olduğunu bildiren İnci, en önemli sorunun vasıflı işçi bulmak olduğunu, BEL-İŞ aracılığıyla meslek edindirme kursları açarak, köylerdeki işsiz gençleri bu kurslara yönlendirdiklerini belirtti.

BEL-İŞ'in, bölgedeki fabrikalarla irtibat halinde olduğuna işaret eden İnci,

"İşçi ihtiyacı doğar doğmaz belediye hoparlöründen anons yaparak vatandaşlarımızı yönlendiriyoruz. İlçemizdeki gençlerimize bir meslek kazandırmak en önemli görevimiz. Kurumumuz aracılığıyla hem insanlarımıza vasıf kazandırıyoruz hem de iş sahibi yapıyoruz. Çok şükür güzel bir çalışma oldu" diye konuştu.

-"İşsiz sayısı en az ilçe haline geldik"-

Sürekli olarak işçi alımlarının olduğunu, hemen her gün anons yapıldığını kaydeden Ali İnci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şu anda ilçemizde işsiz insanımız yok. Çalışacak herkese çok şükür iş var. Her gün anonslar yapılıyor. Çok sayıda işçiye ihtiyaç var. Bunda ilçemizin cazip bölgede bulunması da önemli. İş adamlarımıza destek olduk ve onlarda bu desteklerimize güvenerek fabrikalarını buraya kurdular. İlçemiz kahvehane ve işsiz sayısı en fazla ilçeyken şu anda kahvehane sayısı ve işsiz sayısı en az ilçe haline geldi. İşsiz insanımız yok çok şükür. Şu anda sıfırlanmış durumda."

- SAKARYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Belediye Hoparlöründen Yapılan Anonsla İşçi Arıyorlar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.


Advertisement