Bozyazı'da Karne Coşkusu - Son Dakika
Yerel

Bozyazı'da Karne Coşkusu

Bozyazı\'da Karne Coşkusu

Mersin’in Bozyazı ilçesinde bulunan Lüftiye Keskin İlkokulu ve Ortaokulunda karne töreni düzenlendi.

17.06.2016 15:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin'in Bozyazı ilçesinde bulunan Lüftiye Keskin İlkokulu ve Ortaokulunda karne töreni düzenlendi.

Törene, Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Mecit, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gazi Kırlangıç ve veliler katıldı. Okul birincisi Hanife Dekiş,okul ikincisi Sabiha Sabır ve okul üçüncüsü Hüseyin Akı'ya karnelerini ve ödüllerini veren Kaymakam Yıldız, öğrencileri tebrik etti. 8. sınıf öğrencilerine sembolik mezuniyet belgelerini de veren Yıldız, öğrencilere yeni eğitim yaşamlarında başarılar diledi. Mezun olan öğrencilerle toplu resim çektirdi.

Mezun olan öğrenciler adına konuşan 8. sınıf öğrencisi Sabiha Sabır, kendisini hem gururlu, hem hüzünlü, hem de sevinçli hissettiğini, öğretmenleri ve arkadaşları ile olan 8 yıllık birlikteliğinin sona erdiğini belirtti. Sabır, "Bugün bir ayrılık günü. Biliyorum, daha yolun başındayım. Önümde aşmam gereken yollar ve engeller var. Ben ve arkadaşlarım da öğretmenlerimizi asla unutmayacağız ve onları sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız. Onlara layık öğrenciler olmak için var gücümüzle çalışacağız . Ailelerimiz de inanıyorum ki yeni bir eğitime başlangıç yaparken, bizleri yalnız bırakmayacaklardır. Her zaman yanımızda olacaksınız. Yorulduğumuz pes etmek istediğimiz zamanlarda bizleri yüreklendireceksiniz. Hedeflerimize ulaşmak için, elinizden geleni yapacaksınız. Düştüğümüzde elimizden tutup kaldıracaksınız. Belki de büyümeye çalıştığımız ve ergenliğe geçiş dönemimiz olduğu için sizi eskisinden daha fazla üzeceğiz. Ama inanıyorum ki sizler, bizi sabırla dinleyip anlamaya çalışacaksınız" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Mecit ise 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sona erdiğini, mezun olan 8. sınıf öğrencilerine bundan sonraki okul yaşamında başarılar dilediğini, 6. ve 7. sınıfta okuyan öğrencilere de yaz tatilini iyi değerlendirmelerini, güzel günler geçirmelerini, dinlenirken günlük mutlaka en az bir saatlerini kitap okumaya ve ders çalışmaya ayırmalarını istedi. 2015-2016 eğitim öğretim yılında Bozyazı'da 26 okul'da 545 okul öncesi, bin 824 İlkokul, bin 766 ortaokul, bin 325 lise öğrencisi olmak üzere 5 bin 460 öğrenciye eğitim öğretim verildiğini kaydeden Mecit, "Eğitime verdiği önem, bizlere verdiği desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımız Suat Yıldız'a sonsuz teşekkür ederim. Bu süreçte emeği geçen 26 okul müdürümüze, 392 öğretmenimize, 28 müdür yardımcımıza, memurlarımıza, yardımcı hizmet personelimize ve diğer çalışanlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Pazar günü LYS sınavına girecek öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Rabbim emeklerini boşa götürmesin. İnşallah emeklerinin karşılığını alırlar ve istedikleri okullara yerleşirler" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 8. sınıf öğrencileri keplerini havaya fırlatarak, mezun oldular. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bozyazı'da Karne Coşkusu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Orta Doğu'da sular durulmuyor! İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı füzelerle vurdu
  10:52 Orta Doğu'da sular durulmuyor! İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı füzelerle vurdu

  Suriye devlet medyası, 7 Ekim'den bu yana Gazze'yi kan gölüne çeviren İsrail'in başkent Şam'ı çok sayıda füzeyle vurduğunu duyurdu. Çeşitli güvenlik kurumlarına ev sahipliği yapan bölgeyi yangın yerine çeviren Tel Aviv, 19 Şubat 2023 tarihinde de aynı bölgeyi vurmuş ve saldırıda 5 kişi ölmüş, 15 kişi ise yaralanmıştı.

 • AK Parti'den aday gösterildiği konuşulan Hüsnü Şenlendirici: Bir siyasi partiden olmadım
  10:51 AK Parti'den aday gösterildiği konuşulan Hüsnü Şenlendirici: Bir siyasi partiden olmadım

  Uzun yıllardır İzmir'de yaşayan Hüsnü Şenlendirici, Bergama ilçesinde AK Parti tarafından 1. sıra Belediye Meclis üyesi adayı gösterildiği söylentisi üzerine konuştu. Herhangi bir partiye bağlı olmadığını belirten Şenlendirici, "Bir siyasi partiden değil belediye başkanı kontenjanından direk aday olarak gösterildim" dedi.

 • Pençe-Kilit Operasyonu'nda 6 terörist etkisiz
  10:42 Pençe-Kilit Operasyonu'nda 6 terörist etkisiz

  Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlık, teröristlerin hangi deliğe girerlerse girsinler kendilerini bekleyen kaçınılmaz sondan kurtulamayacaklarını belirtti.

 • 4 aylık eşini iki kez kaçırdılar
  10:32 4 aylık eşini iki kez kaçırdılar

  Adana'da 4 ay önce evlenen bir adam, eşinin 2 kez kaçırıldığını ve şimdi de 25 bin dolar fidye istendiğini söyledi. İlk kaçırıldığında 20 bin dolar fidye ödeyerek eşini geri alan adam, şimdi nasıl ödeyeceğini bilmediğini ve eşini özlediğini belirtti. Eşini kaçıranların bulunması için polis ekipleri çalışma yapıyor.

 • Rekabet Kurulu'ndan Nestle Türkiye'ye 346 milyon lira ceza
  10:31 Rekabet Kurulu'ndan Nestle Türkiye'ye 346 milyon lira ceza

  Rekabet Kurulu, bayilerinin satış fiyatlarına müdahale ettiği ve bayilerin satış yapacakları bölgeleri/müşterileri belirlediği iddiası üzerine başlatılan soruşturmada Nestle'ye 346 milyon TL idari para cezası verdi.

 • Hayranları çıldırdı! Neymar'ın son hareketine tepki yağıyor
  10:24 Hayranları çıldırdı! Neymar'ın son hareketine tepki yağıyor

  Suudi Arabistan takımı Al-Hilal'de forma giyen Neymar'ın soyunma odasında geleneksel kıyafetlerle dolaştığı görüldü. Brezilyalı yıldızın o halini gören hayranları Neymar'a demediğini bırakmadı.

 • Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul'da 7'den büyük deprem kaçınılmaz
  10:10 Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul'da 7'den büyük deprem kaçınılmaz

  Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'da 7'den büyük bir depremin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Görür, İstanbul'da aday olan iktidar ve muhalefetin belediye başkanları ile deprem konusunda görüştüğünü belirtti.

 • Deniz Cengiz en kötü cinsel ilişki deneyimimi anlattı: Bir otoparkta yaşadım
  10:09 Deniz Cengiz en kötü cinsel ilişki deneyimimi anlattı: Bir otoparkta yaşadım

  Jet Sosyete dizisindeki rolüyle tanınan oyuncu Deniz Cengiz, hayatının en kötü cinsel ilişki deneyimini anlatırken "Otoparktan birinin giriş kat balkonuna girip ilişkiye girmiştik. Çocuğun dizleri yara olmuştu" dedi.


Advertisement