Bursa'da Bölge Trafik Araçlarına "Araç İçi Görüntülü Kayıt Cihazı" Takıldı - Son Dakika

Bursa'da Bölge Trafik Araçlarına "Araç İçi Görüntülü Kayıt Cihazı" Takıldı

15.02.2012 16:20
Bursa'da Bölge Trafik Araçlarına "Araç İçi Görüntülü Kayıt Cihazı" Takıldı

Bursa'da, bölge trafik araçlarına "Araç İçi Görüntülü Kayıt Cihazı" takıldı.

Bursa'da, bölge trafik araçlarına "Araç İçi Görüntülü Kayıt Cihazı" takıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirilen tanıtıma, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ile çok sayıda rütbeli polis katıldı.

Türkiye'de ilk kez yapıldığı bildirilen uygulama Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya tarafından tanıtıldı. Kahya, burada yaptığı konuşmada, 13 Trafik Bölge ekibi olduğunu, bu ekiplerin hepsine kamera takıldığını belirtti.

Kahya, kameraların ses ve görüntü kaydının yanı sıra 360 derece dönebildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bazı vatandaşların polislere iftira attığı, tasvip edilmeyecek konuşmalarda bulunduğu iddiaları vardı. Burada hem kendi polisimizi korumak haklı olduğumuzu göstermek için hem de vatandaşların böyle bir şeye tevessül etmemesi için bu şekilde bir yöntem belirledik. Bu kaydı yaparken sürücülere 'Şu anda ses ve görüntü kaydı mevcuttur ona göre konuşmalarınızı yapın' diye uyarıda bulanacağız."

Araç içi görüntülü kayıt cihazlarının çift kameralı, 360 derece ses ve görüntü kaydı yapabildiği ve elde edilen görüntülerin hafıza kartları sayesinde 90 gün saklanabileceği öğrenildi.

Sabit kontrol ve denetimlerde, kayıt cihazlarının açık tutulacağı bildirildi.

- BURSA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Karadağ Meclisi ve YEE, Türkçe öğrenimine ilişkin işbirliği protokolü imzaladı Karadağ Meclisi ve YEE, Türkçe öğrenimine ilişkin işbirliği protokolü imzaladı Kuşadası yeniden Hotel Restaurant Ekipmanları Ev Dışı Tüketim Fuarı'na ev sahipliği yapıyor Kuşadası yeniden Hotel Restaurant Ekipmanları Ev Dışı Tüketim Fuarı'na ev sahipliği yapıyor İsveç parlamentosundan NATO'ya katılıma onay İsveç parlamentosundan NATO'ya katılıma onay

Son Dakika Yerel Bursa'da Bölge Trafik Araçlarına 'Araç İçi Görüntülü Kayıt Cihazı' Takıldı - Son Dakika


Advertisement