Büyükçekmece Belediyesi 'Cansel' İçin Sessiz Kalmadı - Son Dakika

Büyükçekmece Belediyesi 'Cansel' İçin Sessiz Kalmadı

23.02.2016 11:57
Büyükçekmece Belediyesi 'Cansel' İçin Sessiz Kalmadı

Büyükçekmece Belediyesi’nin ’Kadına Yönelik Şiddette Sessiz Kalma’ konulu seminerinin gündeminde öğretmenin cinsel tacizi sonucunda canına kıyan lise öğrencisi Cansel vardı.

Büyükçekmece Belediyesi'nin 'Kadına Yönelik Şiddette Sessiz Kalma' konulu seminerinin gündeminde öğretmenin cinsel tacizi sonucunda canına kıyan lise öğrencisi Cansel vardı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Her nerede olursa olsun ve biçimi ne olursa olsun, kadına şiddeti asla kabul etmiyoruz. Kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için polisiye, hukuki, kültürel, ailevi ve sosyal her türlü tedbir alınmalı, en ağır cezalar uygulanmalıdır" ifadesini kullandı.

KATILIM OLDUKÇA YOĞUNDU

Büyükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği, 'Kadına Yönelik Şiddete Sessiz Kalma', 'Farklı Ama Eşit' konulu seminere ilgi büyük oldu. Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu'nda yoğun katılımla gerçekleşen seminere Sosyolog Seren Eren, Uzman Psikolog Merve Mulcar, Avukat Nilgün Öztürk ve Polis Memuru Ferda Kutlu konuşmacı olarak katıldı. Kadına yönelik şiddetin konuşulduğu seminere önceki gün öğretmenin cinsel tacizi sonucunda bunalıma girip canına kıyan 18 yaşındaki lise öğrencisi Cansel Buse K. damgasını vurdu.

Aile içinde meydana gelen, cinsiyete dayalı, kadın üzerinde baskı ve üstünlük kurmayı amaçlayan tehdit, dayatma, kontrol içeren; psikolojik, cinsel, ekonomik, fiziksel zararla sonuçlanan, kadının insan haklarını ihlal eden her türlü eylemin kadına yönelik şiddet olduğunun belirtildiği seminerde, hukuki, kültürel, ekonomik ve siyasi faktörler tartışıldı.

"ŞİDDETLE KINIYORUM"

Seminere bir mesaj gönderen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kadına karşı yapılan şiddet, cinsel istismar ve ayrımcılığın asla kabul edilemeyeceğinin altını çizerek, "18 yaşında gencecik bir kızımız daha yaşama veda etti. Maalesef bu olaylara her gün yenileri ekleniyor ve bu durum toplum vicdanında ciddi rahatsızlık yaratmaktadır. Her nerede olursa olsun ve biçimi ne olursa olsun, kadına şiddeti asla kabul etmiyoruz. Kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için polisiye, hukuki, kültürel, ailevi ve sosyal her türlü tedbir alınmalı, kadın katilleri ve kadına şiddet uygulayanlar en ağır cezaya çarptırılmalıdır. Cansel kızımıza yapılan istismarı şiddetle kınıyorum, acımız çok büyük" ifadesini kullandı.

Seminere Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Emine Türkcan Demirci, Dilek Tekin, Tarihçi Yazar Sacide Bolcan ve Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Serap Erdil de katıldı. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
Büyükçekmece'de denize giren iki grup arasında kavga çıktı! Yumrukların havada uçuştuğu anlar kameralara yansıdı Büyükçekmece'de denize giren iki grup arasında kavga çıktı! Yumrukların havada uçuştuğu anlar kameralara yansıdı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükçekmece Belediyesi 'Cansel' İçin Sessiz Kalmadı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement