Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı - Son Dakika

Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı

17.03.2015 11:35
Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü Gülnar ve Mut’tan sonra Tarsus ve Çamlıyayla ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü Gülnar ve Mut'tan sonra Tarsus ve Çamlıyayla ilçesine bağlı mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Tarsus Belediyesi Hizmet Binası'nda yapılan toplantıya, MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanları Ülkü Çataklı, Esin Şener, Tarsus Belediye Başkan vekili Ali Şimşek, Büyükşehir Koordinasyon Daire Başkanı Hasan Gubaroğlu, MESKİ İçmesuyu Dairesi Başkanı Burçin Kızmaz, MESKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanı Begüm Çelikdelen, MESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Halil Kabak, Makine İkmal ve Tesis Dairesi Başkanı Mustafa Terzi, Abone İşleri Daire Başkanı Füsun Tural Bilgilioğlu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanı Abdullah Sarıkabak, MESKİ Tarsus Çamlıyayla Şube Müdürü Mehmet Çelik, MESKİ Tarsus Yetkilileri, Meclis Üyeleri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Mahalle muhtarlarının yoğun katılım gösterdiği toplantıda MESKİ Genel Müdürlüğü'nün yıl içerisinde startını vereceği projeler ve mahallelerin eksikliklerini gidermek için öncelikle yapılması gerekenler konuşuldu.MESKİ Genel Müdürlüğü'nün bugüne kadar ve 2015 yılında hayata geçireceği hizmetler hakkında muhtarlara bilgi veren Turgut Aybak, özellikle köy statüsünden mahalle statüsüne geçen noktalardaki eksiklikleri gidermek için çalışmalara başladıklarını belirtti.

MESKİ Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Halil Kabak muhtarlara, 22 Mart Dünya Su Günü olması dolayısıyla, suyun önemi, su tasarrufu, dünyada suyun önemi ve suyun gizemi konusunda slayt eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantı hakkında bilgi veren MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, "Büyükşehir yasasıyla birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne geçen noktalarda altyapı eksiklikleri en önemli problemleri oluşturuyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'ın öncülüğünde MESKİ Genel Müdürlüğü olarak içme suyu sıkıntısı yaşanan yerlerdeki sıkıntıları çözmek için kolları sıvadık. Yapılandırma çalışmalarımızı tamamladık. Eksikliklerimizi giderdik. Artık hizmet noktasında tüm hızla 2015 yılı içerisinde birçok noktada içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Sorunları teker teker çözeceğiz " dedi.

Muhtarlar ise "Toplantıda taleplerimizi iletme fırsatı bulduk. Öncelikli olarak çözülmesi gereken konular hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Bizim açımızdan verimli bir toplantı oldu. "Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'a, MESKi Genel Müdürü Turgut Aybak'a Mersin Büyükşehir Belediye Başkan danışmanları ve Daire Başkanlarına teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ'nin mahallelerimize önemli hizmetler kazandıracağına inanıyoruz " ifadelerini kullandılar.

Tarsus'dan sonra Çamlıyay'laya geçen MESKİ yetkilileri, burada da muhtarlarla bir araya gelerek, sorunlar ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. - MERSİN

YORUMLAR
500
'Yan baktın' kavgasında kan aktı! Av tüfeğiyle vurulan 2 genç feci şekilde öldü 'Yan baktın' kavgasında kan aktı! Av tüfeğiyle vurulan 2 genç feci şekilde öldü Mersin'de çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü Mersin'de çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü Meski, Asfalt Onarım Çalışmalarına Devam Ediyor Meski, Asfalt Onarım Çalışmalarına Devam Ediyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çamlıyayla ve Tarsuslu Muhtarlara Meski Hizmetleri Anlatıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement