Cbü Kula Meslek Yüksekokulu'nun Kontenjanı Arttı - Son Dakika

Cbü Kula Meslek Yüksekokulu'nun Kontenjanı Arttı

04.05.2012 14:52
Cbü Kula Meslek Yüksekokulu'nun Kontenjanı Arttı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Kula Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan "Halkla İlişkiler ve Tanıtım" programına 2012-2013 öğretim yılında 1.öğretimine 100, 2.öğretimine 100 olmak üzere toplam 200 öğrenci alınarak...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Kula Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan "Halkla İlişkiler ve Tanıtım" programına 2012-2013 öğretim yılında 1. öğretimine 100, 2. öğretimine 100 olmak üzere toplam 200 öğrenci alınarak eğitime başlamasına onay verdi.

CBÜ Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. M.Salih Yavuzer, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kula Meslek Yüksekokulu'nun olması gereken öğrenci potansiyeline ulaşması yönündeki alt yapı gerekliliklerinin oluşturulmasında gerçekleştirilen çabaların semeresi olarak aldığımız bu müjdenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm ilçemiz için ve üniversitemiz için hayırlı olmasını temenni ederim. Yeni programa ait 200 öğrencilik kontenjanın tamamının dolması durumunda öğrenci sayımız 600 sayısına ulaşacaktır. İlçemizin olumlu gelişmesinin devamını sağlamada üzerine düşenin öğrenci sayısındaki artışın beraberinde getireceği yerel sorumluluğun bilincinde olduğuna yürekten inanıyorum." dedi.

Yavuzer açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Zaman kaybetmeden maliye programının 2013 2014 eğitim-öğretim yılında yine 200 öğrenci ile eğitime başlaması çalışmalarına hız verilecektir. Meslek Yüksekokulumuza her yıl başta İzmir, Manisa olmak üzere ortalama 30-40 değişik ilden öğrenci kayıt yaptırmaktadır. Önemsenmesi gereken husus günümüzde meslek yüksekokulları sayısı hızla artmakta öğrenci sayısı azalmaktadır. Bu nedenle yükseköğretimde rekabet ön plana çıkmıştır. Öğrenciye verilecek eğitimin ve sağlanacak yerel imkanların kalitesinin önemi artmıştır. Öğrenciyi ilçemize çekmede tüm kesimlerce üstlenilmesi gereken görevler belirlenmeli, sorumluluklar önemsenmeli, ilçemiz halkının öğrencilerimize yönelik sahiplenme yaklaşımları artarak devam etmelidir." - MANİSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Şase yapan tırın kupası yanarak kullanılamaz hale geldi Şase yapan tırın kupası yanarak kullanılamaz hale geldi

Son Dakika Yerel Cbü Kula Meslek Yüksekokulu'nun Kontenjanı Arttı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement