Ceza İnfaz Kurumunda Kutlu Doğum Coşkusu - Son Dakika
Yerel

Ceza İnfaz Kurumunda Kutlu Doğum Coşkusu

Ceza İnfaz Kurumunda Kutlu Doğum Coşkusu

Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle bir etkinlik düzenlendi.

18.04.2015 13:54

Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle bir etkinlik düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Cumhuriyet Savcısı Murat Ağaoğlu, İl Müftüsü Necati Akkuş, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Şen, cezaevi personeli ile tutuklu ve hükümlüler katıldığı etkinlik, Din Görevlisi Selahattin Yıldırım'ın Kur'an- Kerim tilaveti okuması ile başladı. Daha sonra Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş hafta hakkında yaptığı konuşmada, her yıl "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle özel bir konu belirlendiği belirterek, "Bu seneki konu birlikte yaşama ahlakıdır. Biz insanlar birlikte yaşamak mecburiyetindeyiz, hepimiz din kardeşiyiz o yüzden kardeşçe yaşamalıyız" dedi.

"BU TÜR FAALİYETLER İNSANLAR İÇİN İHTİYAÇ"

Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar ise, bu tür faaliyetlerin insanlar için bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak teşekkürlerini belirtti.

Konuşmasının ardından, "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle hükümlüler arasında yapılan Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, Siyer, Hadis ezberleme, şiir ve mektup yazma alanlarında dereceye giren hükümlülere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi. Ödül töreninden sonra Din Görevlileri Ertan Aydın, İsmail Şenol, İsa Gök ve Sebahattin Yıldırım tarafından mevlit ve ilahiler okundu.

Kutlu Doğum Etkinliği, Ceza İnfaz Kurumu Vaizi Ahmet Şimşek'in yaptığı dua ile son buldu. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ceza İnfaz Kurumunda Kutlu Doğum Coşkusu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement