Darende'nin Elektrik Altyapısına Yatırım - Son Dakika

Darende'nin Elektrik Altyapısına Yatırım

27.06.2011 17:29
Darende'nin Elektrik Altyapısına Yatırım

Darende TEDAŞ İşletme Şefi Ahmet Yılmaz, 30 yıl önce kurulan 16 megawatt gücündeki trafonun 25 megawattlık yeni bir trafoyla değişiminin yapılacağını söyledi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, bu yatırımın ilçenin elektrik altyapısına büyük bir katkı sağlayacağını ifade etti.

Darende'nin gelecekteki 25 yılı planlanarak 25 megawatt gücünde trafo konulacağı belirten Yılmaz, bu nedenle ilçeye bağlı 5 belde ile 31 köyün elektriklerinin 29 Haziran 2011 günü 08. 30 ile 17. 00 saatleri arasında kesileceğini bildirdi.

Kesinti yapılacak yerler şöyle:

" Yenice, Balaban, Aşağıulupınar, Ağılbaşı ve Ilıca beldeleri ile merkeze bağlı Hacılar Mahallesi, Akçatoprak, Yazıköy, Çukurkaya, Irmaklı, Akova, Gaziköy, Karşıyaka, Karabayır, Kaynak, Yenipınar, Yazıköy, Çukurkaya, Başdirek, Yeniköy, Günpınar, Yeşiltaş, Hisarcık, Hisarkale, Çaybaşı, Yukarıulupınar, Günerli, Barındır, Başkaya, Kölükler, Gökçeören, Ozan, Mollauşağı, Uzunhasan köyleri... Akçadağ ilçesine bağlı Esenbey, Doğantepe ve Çatalbahçe köyleri... "

- MALATYA

YORUMLAR
500
Günün kahramanı Kocaeli'de! Hem engelli kocasını hem de yaşlı kadını arabanın altında kalmaktan kurtardı Günün kahramanı Kocaeli'de! Hem engelli kocasını hem de yaşlı kadını arabanın altında kalmaktan kurtardı Yunanistan'a kaçmaya çalışan firari FETÖ'cü 2 eski asker denizde yüzerken yakalandı Yunanistan'a kaçmaya çalışan firari FETÖ'cü 2 eski asker denizde yüzerken yakalandı Rusya, Avrupa'ya petrol sevkiyatını durdurdu Rusya, Avrupa'ya petrol sevkiyatını durdurdu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Darende'nin Elektrik Altyapısına Yatırım - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş