ETÜ Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazandı - Son Dakika
Yerel

ETÜ Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

ETÜ Floor Curling Türkiye Şampiyonası\'nda altın madalya kazandı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda birinci olarak altın madalyayı kazandı. ETÜ, tüm rakiplerini eleyerek finale yükseldi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'ni 5-3 yenerek şampiyon oldu. ETÜ Floor Curling Takımları Antrenörü ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Turan, kazanılan madalya için Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak ve ETÜ Ailesine teşekkür etti.

11.12.2023 12:20  Güncelleme: 12:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 9-10 Aralık tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG) Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda birincilik kürsüsünde yer aldı.

13 Takımın yer aldığı şampiyonada ETÜ, tüm rakiplerini eleyerek finale yükseldi. Finalde karşılaştığı Necmettin Erbakan Üniversitesini 5-3'lük skorla mağlup eden ETÜ Floor Curling Erkek Takımı, altın madalyayı Erzurum'a getirdi. Kupa töreninin ardından açıklamalarda bulunan ETÜ Floor Curling Takımları Antrenörü ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Turan, çok mutlu olduklarını belirterek: "Bu noktaya gelene kadar haftanın beş günü yoğun antrenmanlar yaptık. Çalışmalarımızın karşılığını namağlup şekilde altın madalyayı kazanarak aldık. Bu süreçte desteğini her zaman arkamızda hissettiğimiz Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Çakmak'a ve tüm ETÜ Ailesine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel ETÜ Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement