Gazipaşa Kültür Merkezi'nin İnşaatı Tamamlandı - Son Dakika

Gazipaşa Kültür Merkezi'nin İnşaatı Tamamlandı

28.06.2022 10:48

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazipaşa ilçesinde açılacak kültür merkezinin inşaatı tamamlandı. Gazipaşa Kültür Merkezi, çevre düzenlemesi ve son rötuşların ardından açılışa hazır hale gelecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Gazipaşa ilçesinde açılacak kültür merkezinin inşaatı tamamlandı. Gazipaşa Kültür Merkezi, çevre düzenlemesi ve son rötuşların ardından açılışa hazır hale gelecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek göreve geldiğinde yüzde 17 seviyesinde olan Gazipaşa Kültür Merkezi'nin inşaatı tamamlandı. Son düzenlemelerin ardından açılacak  olan kültür merkezinde, çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmaları sürüyor.  Kültür Merkezi'nin açılmasıyla birlikte ilçe ilk kez bir sinema ve tiyatro salonuna sahip olacak.

İLK SİNEMA VE TİYATRO SALONU

Pazarcı Mahallesi'nde 6 bin 700 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edilen Gazipaşa Kültür Merkezi 5 bloktan oluşuyor. Bloklardan biri; içinde sinema salonu, çok amaçlı salon, prova odaları ve fuayelerin yer aldığı bir kültür merkezi olarak kullanılacak. Diğer bloklarda ise çikolata ve pastacılık atölyesi, cam işçiliği atölyesi, seramik atölyesi, ATASEM, ATABEM ve ilçedeki yurttaşların çocuklarını gönderebileceği bir kreş bulunacak.

Muhtar Mehmet Tuncel, kültür merkezinin konumunun herkesin ulaşabileceği bir yerde olmasına dikkat çekerek, "Halkımız kolayca kurslara gelip gidebilecek. Burası büyük bir ihtiyaca cevap verecek. Başkanımız Muhittin Böcek'e mahallem ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir çalışmaya imza attılar. Hep birlikte buradan faydalanacağız" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Meral Akşener'den vatandaşa tepki: Şuculuk, buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz Meral Akşener'den vatandaşa tepki: Şuculuk, buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı: Böyle lider görülmedi, bizleri öyle çalıştırıyor ki Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı: Böyle lider görülmedi, bizleri öyle çalıştırıyor ki Para meselesi yüzünden bıçakladığı kadını aracıyla birlikte yaktı Para meselesi yüzünden bıçakladığı kadını aracıyla birlikte yaktı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Gazipaşa Kültür Merkezi'nin İnşaatı Tamamlandı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement