Gediz'de SBS Başarısı Artıyor - Son Dakika

Gediz'de SBS Başarısı Artıyor

15.08.2013 11:16
Gediz'de SBS Başarısı Artıyor

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, 2013 yılı SBS sonuçlarını açıklayarak başarı grafiğinin arttığını söyledi.

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, 2013 yılı SBS sonuçlarını açıklayarak başarı grafiğinin arttığını söyledi.

İlçede SBS sınavına giren 618 öğrenciden 538'inin sınavla öğrenci alan okullara yerleştiğini belirten Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, şöyle konuştu:

"Bu sene ortaokulların 8. Sınıfında okuyan 618 öğrencimiz SBS sınavlarına girdi. 538 öğrenci merkezi sitem ile sınavda başarılı oldukları için ilçe merkezindeki ve ilçe dışındaki okullara yerleştirildiler.

33 öğrenci Fen Lisesi kazandı. 4 öğrenci Sosyal Bilimler Lisesi, 54 öğrenci Anadolu Öğretmen Lisesi, 161 öğrenci Anadolu Liselerine, 57 öğrenci Ticaret Meslek Lisesine, 53 öğrenci Endüstri Meslek lisesine, 48 öğrenci Kız Meslek Lisesine, 50 öğrenci Sağlık Meslek Lisesine, 70 öğrenci İmam Hatip Lisesine, 8 öğrenci de diğer Anadolu türü liselere yerleşti. Yerleştirme başarı oranımız yüzde 87'yi bulmuştur.

Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen, çalışma arkadaşlarımı, tüm idareci ve öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, öğrencilerimize de lise öğrenimlerinde başarılar diliyorum. Bu performansımızı devam ettirmemiz halinde önümüzdeki yıllarda başarımız artarak devam edecektir. Bu sene liselere yerleşen öğrencilerimiz ileride ilçemize ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak bireyler olacaktır.

Öğrencilerimizin başarılı olması için katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." - KÜTAHYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Gediz'de SBS Başarısı Artıyor - Son Dakika


Advertisement