Gurbetçiler akın akın vatan toprağına geliyor - Son Dakika

Gurbetçiler akın akın vatan toprağına geliyor

27.06.2022 12:43

Gurbetçiler akın akın vatan toprağına geliyor Kapıkule Sınır Kapısında gurbetçi yoğunluğuEDİRNE – Yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen yüzlerce gurbetçi, Edirne Kapıkule Sınır Kapısında yoğunluk oluşturdu.

Gurbetçiler akın akın vatan toprağına geliyor

Kapıkule Sınır Kapısında gurbetçi yoğunluğu

EDİRNE – Yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen yüzlerce gurbetçi, Edirne Kapıkule Sınır Kapısında yoğunluk oluşturdu.

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler yaz tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere Edirne Kapıkule Sınır Kapısından ülkeye giriş yapıyorlar. Gurbetçiler sınır kapısındaki işlemlerin ardından yurda giriş yapıyor. Hem Vatanına hem Türkiye'deki akrabalarına özlem duyduklarını söyleyen gurbetçiler yorgunluklarını unuttuklarını ifade etti.

3 senedir korona virüsten dolayı Türkiye'ye gelemeyen Aysel Vural ailesini çok özlediklerini belirterek Türk bayrağını görmenin gurur verici olduğunu söyledi.

29 seneden beri Almanya'da aile özlemi ile yaşadığını vurgulayan Ali Kahya, "Öncelikle memleketimize geldiğimizden dolayı çok mutluyuz huzurluyuz, Sınır kapısından rahat ve stressiz şekilde yurda giriş yaptık. Yolculuğumuzda gayet rahat geçti. Biz vatanımıza memleketimize aşık insanlarız her şey vatanımız için Türkiye'deki haberleri takip ediyoruz insanımızın mutluluğu huzuru vatanımızın kalkınması bizi mutlu ediyor ülkemizde güzel şeylerin olması bizi bahtiyar ediyor" şeklinde konuştu.

"Türk bayrağını görünce çok duygulandım"

Senede 1 kere Türkiye'ye geldiklerini söylenen Zahide Hamaratlı, "Çok güzel Türkiye'ye geldiğimiz için çok mutluyuz ilk defa arabayla Türkiye'ye geliyoruz ve bu huzur ve mutluluk veriyor bize. Türk bayrağını görünce çok duygulandım ne mutlu türküm diyene orda da çalıştığımız için senede bir kere gelmeye çalışıyoruz. Gümrüklerde çok yoğunluk var yoksa daha sık gelirdik aracımızla" dedi.

2 gündür yolda olduklarını ifade eden Esra Korkmaz ailesini çok özlediğini belirtti.

"Vatana girerken tüylerim diken diken oldu"

Uzun süren yolculuğun ardından vatan topraklarına girdiğinde tüylerinin diken diken olduğunu belirten Ümit Erol, "Almanya'dan geliyoruz tüylerimiz diken diken oldu çok mutluyuz heyecanlıyız sevinçliyiz vatanımıza geldik tatilimizi yapacağız inşallah" dedi.

YORUMLAR
500
Eli dursa ayağı durmuyor! Şarkıcı İrem Derici, içkisini ayak parmaklarının arasına sıkıştırdığı kadehten içti Eli dursa ayağı durmuyor! Şarkıcı İrem Derici, içkisini ayak parmaklarının arasına sıkıştırdığı kadehten içti Pakistanlı şahıs, evlenme teklifi ettiği Yunan sevgilisinin 'Hristiyan ol' sözleri sonrası cinnet geçirdi! 17 yaşındaki kızı boğarak katletti Pakistanlı şahıs, evlenme teklifi ettiği Yunan sevgilisinin 'Hristiyan ol' sözleri sonrası cinnet geçirdi! 17 yaşındaki kızı boğarak katletti Arkadaşı tarafından öldürülen çay bahçesi sahibinin, 24 yıl önce öldürülen ünlü ismin katili olduğu ortaya çıktı Arkadaşı tarafından öldürülen çay bahçesi sahibinin, 24 yıl önce öldürülen ünlü ismin katili olduğu ortaya çıktı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gurbetçiler akın akın vatan toprağına geliyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement