İlk Oyunlarında "N'oluyor da N'oluyor?" Dediler - Son Dakika

İlk Oyunlarında "N'oluyor da N'oluyor?" Dediler

22.02.2014 20:24
İlk Oyunlarında "N'oluyor da N'oluyor?" Dediler

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaklaşık üç ay önce “Sahne Tozu Oyuncuları” adı altında bir araya gelen bir avuç genç, ortaya koydukları oyunla seyirciden tam not almayı başardı.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaklaşık üç ay önce "Sahne Tozu Oyuncuları" adı altında bir araya gelen bir avuç genç, ortaya koydukları oyunla seyirciden tam not almayı başardı. "N'oluyor da N'oluyor?" adlı gösteriyle Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda ilk sınavlarını veren gençler, salonu dolduran seyirci karşısında başarılı bir performans sergilediler.

KENDİLERİ YAZIYOR, KENDİLERİ YÖNETİYOR

Yeni kurulan ekibin en büyük özelliği, oyunlarını kendilerinin yazması ve yönetmesi oldu. Aynı zamanda lise öğrencilerinin ağırlıkta olduğu "Sahne Tozu Oyuncuları" ekibi, oyun sonunda seyirciden yoğun olarak tebrik, kutlama ve çiçek aldı. Oyunun yönetmenliğini Ebru Ergün yaparken, oyuncu kadrosu şu isimlerden oluştu: Ebru Ergün, Ogün Özcan, Samet Sünbül, Recep Ali Ön, Doğan Yardım, Burak Can Calay, Koray Sünbül, Büşra Güneş, Burcu Erdoğan, Buse Küçük ve Fatma Alan.

"SOSYAL HAYATI CANLANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Öte yandan oyun sonunda bir açıklama yapan Yönetmen Ebru Ergün, diğer yerleşim alanlarına göre sanatsal anlamda Fatsa'da önemli bir potansiyel olduğunu, destek verilmesi halinde gözle görülür mesafelerin alınmasının mümkün olabileceğini söyledi. Tiyatronun ve sahnenin bambaşka bir dünya olduğunu kaydeden Ergün, "Üç ay önce kurulmamıza rağmen aramızda müthiş bir dostluk ve dayanışma var. Bu güzel atmosferin bozulmasını istemiyoruz. Zaten Fatsa'da büyük şehirlere oranla birçok şeyden mahrum yaşıyoruz. Sanatsal ve kültürel uğraşlarla sosyal hayatı canlandırmamız gerekiyor. Çok güzel bir akşam yaşadık. İnanıyorum ki; bu akşamı ne biz, ne de seyircilerimiz unutabilecek. Aynı zamanda komedi tarzı bir oyunla seyircimizin karşısına çıkmamıza rağmen, önemli toplumsal mesajlar verdiğimizi düşünüyorum. İlk oyunumuzda yakaladığımız bu başarı, bizi daha da teşvik etti. Çalışmalarımıza yoğun olarak devam edeceğiz. Bu birliktelik havası devam ettiği sürece, daha büyük başarıların elde edilmesi uzak bir ihtimal değildir. Oyunumuzun sergilenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. - ORDU

İlk Oyunlarında N'oluyor da N'oluyor? Dediler
İlk Oyunlarında N'oluyor da N'oluyor? Dediler

Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Hafızoğlu oldu Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Hafızoğlu oldu 'Mayıs Yedisi'ne yağmur engeli 'Mayıs Yedisi'ne yağmur engeli Kadına yönelik şiddetle mücadele farkındalık semineri Kadına yönelik şiddetle mücadele farkındalık semineri
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İlk Oyunlarında 'N'oluyor da N'oluyor?' Dediler - Son Dakika


Advertisement