İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan Siyaset Dersi - Son Dakika
Yerel

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan Siyaset Dersi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş\'tan Siyaset Dersi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çağdaş Bir Toplumun, Yerel Hizmetlerin Kalitesiyle Mümkün Olduğunu Söyledi.

01.03.2008 16:12

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çağdaş bir toplumun, yerel hizmetlerin kalitesiyle mümkün olduğunu söyledi.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve alanlarında uzman ve başarılı kişilerin ders vermek üzere konuk olduğu Siyaset Akademisi'ne, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş konuşmacı olarak katıldı.

20 ilde eş zamanlı olarak başlatılan AK Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı'nın, devam eden derslerinin Bursa'daki dünkü konuşmacısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oldu.

Kadir Topbaş, Siyaset Akademisi'ne konuşmacı olarak katılmak için geldiği Bursa'da ilk olarak AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. İl Başkan Vekili Cafer Yıldız ve Parti yöneticilerinin karşıladığı Topbaş'ın ziyaretinde Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Recai Ekmekçi de hazır bulundu.

Ziyaretin ardından kayıldığı Adile Naşit Kültür Merkezi'ndeki seminerde "İyi bir yerel yönetici, halkla arasındaki sınırları kaldıran, mahallelere inen, halkın içinde onlarla beraber olan bir yöneticidir" diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Her işin başında insana değer vereceksin. Halktan kopmayacaksın, halka koşacaksın ki halk yöneticiye güvensin" şeklinde siyasetçi adaylarına öğütler verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, geçmişteki örneklere bakınca siyasette zafiyet ve kalitesiz siyaset sonucunda önemli fırsatların kaçırıldığını gördüklerini de belirtti.

Topbaş, toplumun kültür değerleri bilinmeden, toplumu tanımadan, ülkenin idari ve siyasi yapısı bilinmeden yapılan siyasetten ülke yararına sonuçlar çıkmadığını söyledi. Vatandaşın yaşam kalitesinin yükseltilmesinde en öncelikli hizmet alanlarının mahalli idareler olduğunun altını çizen Kadir Topbaş, günümüzde insanların hizmet almada yüksek beklentilere sahip olduğunu kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Türkiye'nin, dünyanın en hızlı değişen ve sosyolojik modernleşmeyi en hızlı sürdüren ülkelerinden biri olduğuna işaret ederek 'Sağlam bir yerel altyapıya kavuşmazsak modernleşmenin önünü kapatmış oluruz. Bunların birbiriyle örtüşerek sürdürülmesi ve çağdaş toplum olmamız, yerel hizmetlerin kalitesiyle mümkün' dedi.

(İHS) 01.03.2008 16:05 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan Siyaset Dersi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement